אינציקלופדיית סוגי הסוסים המלאה

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של סוגי סוסים אשר נבדלים אחד מהשני בתכונות, מראה, ובפרטים אחרים. כאן באנציקלופדיית הסוסים, תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי שאתם צריכים לדעת עליהם. מאפיינים כללים, היסטוריה, תכונות אופי, סוגי רכיבה, מזון, וכן עד כמה הם נפוצים בישראל. זאת על מנת שתוכלו לדעת כל מה שאתם צריכים. כאן תוכלו גם לקבל מידע איזו פוליסת ביטוח תתאים לסוס שלכם.

כפי שאתם יכולים לראות, יצרנו עבורכם אפשרות לחפש סוסים על פי סדר א-ב, וכן על פי קטגוריות שונות שמבוססות על מאפיינים ספציפיים, כמו למשל סוגים, גזע, גודל ועוד. בצורה כזו תוכלו לקבל מידע ממוקד על כל סוס וסוס באופן נקודתי ומדויק.

סוגי סוסים

סוגי סוסים לפי קבוצות:

א'

סוס איסלנדי
איסלנדי
אפלוסה
אפלוסה
סוס האצטקה
אצטקה
סוס אולדנבורג
אולדנבורג
סוס אנדלוסי
אנדלוסי
אורלוב טרוטר
אורלוב טרוטר
אחאל טקה
אחאל טקה

ה'

סוס הנובר
הנובר
סוס הקני
הקני
סוס הולנדי חם דם
סוס הולנדי חם דם
סוס האצטקה
האצטקה
הולסטינר
הולסטינר
הפלינגר
הפלינגר

ט'

טנסי ווקר
טנסי ווקר
טרקנר
טרקנר

ל'

לוסיטנו
לוסיטנו
ליפיצאנר
ליפיצאנר

מ'

מיזורי פוקס טרוטר
מיזורי פוקס טרוטר
סוס מוסטנג
מוסטנג
סוס מורגן
מורגן

ס'

סלה פרנסיס
סלה פרנסיס

ע'

סוס ערבי
סוס ערבי

פ'

סוס פיינט
פיינט
סוס פריזיאן
פריזיאן
פאסו פינו
פאסו פינו
סוס פז'בלסקי
פז'בלסקי
סוס פרדריקסבורג
פרדריקסבורג
פאלומינו
פאלומינו
פאלאבלה
פאלאבלה

ק'

סוס קווטר
קוואטר
סוס קריולו
קריולו
סוס קמארג
קמארג

ר'

סוס רתמה הולנדי
סוס רתמה הולנדי

ש'

שגיה ערבי
שגיה ערבי

ת'

ת'ורוברד
ת'ורוברד

סוגי וגזעי סוסים - מרכז המידע המקיף בישראל

אין הרבה חיות שמעוררות בנו תחושה ייחודית כמו סוסים. המראה שלהם, ההתנהגות בחברת בני אדם או כשהם נמצאים לבדם בטבע, האצילות שהם משדרים, וכמובן היכולת להיעזר בהם בין אם זה לצרכים מקצועיים, ובין אם זה לרכיבה מקצועית או בתור תחביב. כל אלה יוצרים אצלנו תחושה מיוחדת ושונה.

ישנו מגוון רחב של סוגי סוסים אשר נבדלים אחד מהשני בתכונות, מראה, ובפרטים אחרים. גם אם נדמה לנו שמדובר באותו סוס, מאותו גזע ומאותו זן, הרי מי שמכיר ומתמחה בנושא, יודע שיש הבדלים בין סוס לסוס, אפילו אם מדובר בדברים קטנים.

על פניו, אנחנו יכולים להניח שישראל לא משופעת בסוסים ולא בחוות רכיבה. הרי אין בישראל את המרחבים שאנחנו מכירים מארצות הברית ומדינות אחרות, כפי שמצטייר לנו פעם בסרטים, תוכניות טלוויזיה ובכלל מהמציאות. אך זה לא מדויק. ענף הסוסים בישראל הוא מפותח וזוכה להצלחה גדולה, בין אם זה מסיבות היסטוריות ובין אם זה בגלל שיש לא מעט אנשים שאוהבים סוסים, נהנים לגדל אותם, לטפל בהם, ויש לא מעט ישראלים שאוהבים לרכב על סוסים וכן להיעזר בהם לצרכים שונים.

חלוקה של גזעי סוסים לפי "סוגי דם"

נהוג לחלק את סוגי הסוסים לשלושה קבוצות עיקריות:

דם חם – סוסים שמגיבים מהרף אקטיביים ויכולים לאטום את עצמם מפני רעשים או הסחות דעת שונות.

דם קר – סוסים שמסוגלים להתמודד עם הסחות דעת ומידע, אך מגיבים לאט. מדובר בסוסים שבמשך שנים היה נהוג להשתמש בהם לצורכי לחימה ומשאות. היום הם משמשים לא פעם לצורכי טיפול באמצעות רכיבה.

חמימי דם – סוסים שהם למעשה הכלאה בין דם קר לדם חם. נוצרו במטרה להשתמש ביכולות האתלטיות של סוסים עם דם חם ביחד עם היכולות של סוסים מסוג דם קר להתמודד עם עומס מידע ולחץ.

ענף הרכיבה בישראל

כאמור, אף על פי שישראל לא משופעת במרחבים גדולים כמו במדינות רבות אחרות, וכן אין בה מרוצי סוסים עשירים כמו שאנחנו מכירים למשל בארצות הברית (בוודאי שאין הימורים בתחום כמו במדינות רבות, כולל ארצות הברית), עדיין ענף הרכיבה הוא מאוד פופולארי בקרב צעירים ומבוגרים.

רבים משתמשים בסוסים לצורך עבודה בשטח, וכן נעשה שימוש רב בסוסים לצורכי ביטחון. מעבר לכך, ישנן לא מעט חוות פעילות אשר מציעות גם טיפול בסוסים, רכיבה לצורך טיולים או אירועים מיוחדים וכן נעשה שימוש נרחב בסוסים לצורכי טיפול באנשים עם צרכים מיוחדים, אנשים שמתמודדים עם טראומות, בעיות חברתיות ועוד.

על פי הערכות, יש בישראל למעלה מ-250 חוות סוסים פעילות בישראל, ובניגוד למה שנהוג לחשוב, הן פתוחות בפני כולם ומגיעים אליהן אנשים מכל המגזרים ומכל המעמדות. חשוב לציין עוד, שלראשונה אי פעם, באולימפיאדת טוקיו 2021, תייצג את המשלחת הישראלית גם נבחרת רכיבה על סוסים.

לסיכום, כל מה שקשור לתחום של גידול, טיפול ורכיבה על סוסים, הוא מאוד מגוון, רחב ומתקדם, לא רק בעולם אלא גם בישראל וזוכה לפופולאריות רבה גם בימים אלו.

דילוג לתוכן