לוסיטנו - מדריך הסוסים המלא

לוסיטנו

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג לוסיטנו – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס לוסיטנו – מדריך הסוסים המלא:

גובה

155-160 ס"מ

משקל

עד 500 ק"ג

תוחלת חיים

עד 30 שנה

תוכן עניינים

לוסיטנו (Lusitano) הוא סוס אשר מקורו בפורטוגל. על פי הערכות, הוא התגלה כבר בימי הביניים ובמשך השנים הוא שימש חקלאים, חיילים ואנשי אצולה לצרכים שונים ומגוונים.

מאפיינים של סוס לוסטינו

משקל: משקל ממוצע של סוס לוסטינו הוא 500 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של סוס לוסטינו הוא 155-160 ס"מ.

תוחלת חיים: 30 שנה.

מבנה גוף: קצר, חסון, שרירי, ראש ארוך, עיניים גדולות, צוואר מקושת, דומה במובנים רבים לסוס אנדלוסי אך בעל מבנה ראש קמור.

צבעים: חום, אפור, שחור, ארגמן.

אינטליגנציה: נחשב לסוס חכם, צייתן, יודע לבצע פעולות שונות ומגוונות.

תכונות אופי של סוס לוסטינו

סוס לוסטינו יכול למצוא שפה משותפת עם כל אחד, הוא מאוד חכם, נאמן ומתחבר בקלות לאנשים בכלל ולרוכבים פרט. הוא שימש במשך שנים לצרכים שונים מה שאיפשר לו לרכוש סט פעולות ויכולות ייחודי.

ענפי רכיבה: בעברו הוא שימש כסוס מלחמה, בין היתר במלחמות שוורים, אך כיום הוא משמש לצורכי תחרויות, רכיבה בשטח, תצוגה ומרוצים. בעיקרון הוא יכול לשמש גם לצורך חקלאות, אך מאחר וזה לא סוס גדול, הוא לא יוכל לבצע עבודה רבה לאורך זמן.

שכיחויות בישראל: ניתן למצוא חוות מסוימות בישראל שמחזיקות ברשותן סוסי לוסטינו.

מצב בריאותי של לוסיטניאן

תזונה וטיפול: על מנת לספק לו את המרכיבים החיוניים עבורו, יש לתת לו אוכל סוסים אמיתי, אוכל מבושל, חיטה, חציר, תבואה ופרטי מזון אחר רלוונטיים לסוגי הסוסים.

מבחינת טיפול, יש לנקות אותו היטב על מנת לשמור על העור והפרווה שלו וכן על מנת לשמור על הפרסות שלו, בשביל שלא ייגרם לו שום נזק בעת הליכה או ריצה.

בעיות בריאותיות נפוצות: אין לסוסי לוסטינו בעיות בריאותיות יוצאות דופן. באופן טבעי, הוא עלול להתמודד עם שחיקה ובעיות אחרות כתוצאה מהזדקנות וכן כתוצאה מרכיבה ממושכת ומאומצת לאורך השנים.

על מנת לטפל בו בצורה נכונה יש לקחת אותו לווטרינר סוסים לבדיקות עקביות. חשוב לעשות ביטוח סוסים על מנת שלא נצטרך לממן בעצמנו את כל הטיפולים. רצוי גם לרכוש פוליסת ביטוח צד ג', בשביל שלא נצטרך לממן עלויות של פגיעה ברוכבים, עוברי אורח או רכוש.

סיכום:

מדובר בסוס ייחודי, מעניין, מאוד נאמן ומאוד חכם. הוא יכול להיות תוספת נהדרת עבור כל חווה וכן כל מי שאוהב סוסים, ייהנה ממנו אם יבחר לאמץ או לרכוש אותו. אין ספק שמדובר בסוס שיכול לשמש חבר טוב ונאמן לחיים.

לוסיטנו (Lusitano)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן