סוס קווטר - מדריך הסוסים המלא

סוס קווטר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג קווטר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס קוואטר – מדריך הסוסים המלא:

גובה

163-173 ס"מ

משקל

300-400 ק"ג

מהירות

עד 88 קמ"ש

תוחלת חיים

עד 25 שנה

תוכן עניינים

סוס קווטר (quarter horse) הוא סוס אמריקאי אשר מקורו במדינת וירג'יניה. למעשה, הוא הכלאה בין סוס אנגלי לסוס ספרדי, אשר הגיעו לארצות הברית במאה ה-18 על ידי המתיישבים הראשונים שהחלו לנדוד לאזורים מערביים ביבשת.

הוא ידוע בזכות היכולת שלו לרוץ ריצות קצרות ומהירות ולהקדים בכך סוסים אחרים. כמו כן, ידוע בזכות העובדה שנעשה בו לא מעט שימושים בסרטי מערבונים וסדרות טלוויזיה שעסקו בתקופת המערב הפרוע ובכלל בכל מה שקשור לגידול סוסים.

מאפיינים של סוס קווטר

גובה: גובה ממוצע של סוס קווטר הוא 163-173 ס"מ.

משקל: משקל ממוצע של סוס קווטר הוא 300-400 ק"ג.

מהירות: 88 קמ"ש.

תוחלת חיים: 25 שנה.

אינטליגנציה: סוס חכם, יש לו יכולת לקרוא לאן העגל מתכוון לפנות, הוא יכול לשמור עליו ולהפריד בין חיות סוררות לבין שאר העדר.

מבנה גוף: שרירי, חזק, רגליים ארוכות.

צבעים: לבן, חום אדמוני, שחור, אפור.

תכונות אופי של סוס קוואטר

מדובר, כאמור, על סוס מאוד חכם, אשר איננו נתקף לפאניקה, שומר על קור רוח, גם בזמן סכנה, למשל בזמן שריפה או במקרים אחרים. משמש חוואים לצורך חרישה, מסעות קלים, נשיאת חפצים, ובכלל נחשב לסוס עבודה קלאסי. קל מאוד לאלף אותו, יש לו מבנה גוף אתלטי, אופי נוח, והוא יכול לקפוץ לגובה ונחשב כאמור לסוס מאוד מהיר.

ענפי רכיבה מתאימים: דרסרז' אומנותי, קפיצות ראווה, מרוצים לטווח קצר, משחק פולו.

שכיחות בישראל: נחשב לסוס שכיח באופן יחסי, נפוץ ופופולארי, אפשר למצוא אותו בחוות שונות ברכבי הארץ, אותן הוא משמש בעיקר לצורך לימודי רכיבה.

תזונה: עשבים, תאית וחומרים צמחיים אחרים.

בעיות בריאותיות של סוס קווטר

מצד אחד, הוא סוס עבודה שיכול להתאים את עצמו לתנאים קשים, הוא גם מאוד שרירי חזק וספורטיבי. מצד שני, עם הגיל הוא יתמודד עם שחיקה במערכות השרירים ובמערכות אחרות בגוף. לכן מומלץ לרכוש עבורו ביטוח סוסים אשר יכול לשרת את בעליו, בכל מקרה של פציעה או נזק אחר שמחייב טיפול.

בשונה מסוסים אחרים, מאחר ואופיו מאוד רגוע ונוח, אז סביר להניח שביטוח צד ג', כלומר ביטוח שנועד להגן מפני פגיעות אפשריות של סוסים בבני אדם או סוסים אחרים, יהיה פחות רלוונטי, אך יחד עם זאת, רצוי לקנות גם פוליסה כזו, על מנת ליהנות מהגנה מלאה בכל מקרה.

לסיכום, סוס קווטר הוא ללא ספק אחד הסוסים האהובים ביותר, לא רק בישראל אלא בכלל. לראיה, העובדה שבמשך שנים הוא היה "כוכב" של סרטי מערבונים וסדרות טלוויזיה, וכן הוא זוכה לפופולאריות רבה בקרב ילדים ומשפחות.

סוס קוואטר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן