אורלוב טרוטר - מדריך הסוסים המלא

אורלוב טרוטר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג אורלוב טרוטר– בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס אורלוב טרוטר – מדריך הסוסים המלא:

גובה

161-164 ס"מ

משקל

449 ק"ג בממוצע

מהירות

50 קמ"ש

תוחלת חיים

30 שנה בממוצע

תוכן עניינים

אורלוב טרוטר (Orlov Trotter) הוא סוס אשר מקורו ברוסיה. הוא פותח בסוף המאה ה-18, בין היתר, בעזרת סוגים שונים של סוסים שעברו באזור והשתמשו בהם לצורך פיתוחו של גזע זה.

במשך השנים, הסוס שימש את האצולה הרוסית לצרכים שונים, בין היתר לצורך מרוצים, מופעים וצרכים אחרים.

מאפיינים של אורלוב טרוטר

משקל: משקל ממוצע של אורלוב טרוטר הוא 449 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של אורלוב טרוטר הוא 161-164 ס"מ.

תוחלת חיים: 30 שנה.

מבנה גוף: חזק, שרירי, רגליים חזקות, צוואר ארוך, עיניים גדולות

צבעים: לבן, אפור, שחור, ערמון.

מהירות: 50 קמ"ש.

אינטליגנציה: אורלוב טרוטר נחשב לסוס חכם, אפקטיבי ויעיל, אשר מסוגל לבצע פעולות שונות ומגוונות. הוא מסוגל לבצע מהלכי תמרון מהירים שמשלבים כוח, סיבולת ומהירות.

תכונות אופי של אורלוב טרוטר

סוס אורלוב טרוטר הוא ייחודי בזכות העובדה שהוא יכול לשרת את בעליו לצרכיו שונים, בין אם זה הנאה, ספורט ובין אם זה לצורכי עבודה. הוא מאוד מהיר, יש לו הרבה כוח סיבולת, גדול וחזק, צייתן, נעים ואלגנטי, נאמן ואוהב לרצות את בעליו. הוא גם יודע להתנהל בצורה עצמאית, וכן הוא מאוד רגוע ומאוזן.

מאחר והוא סוס מאוזן ורגוע, הוא יכול להתאים גם לרוכבים ותיקים ומנוסים וגם לרוכבים צעירים ומתחילים.

ענפי רכיבה: ספורט, תחרויות, מרוצים, עבודה, תיירות, פנאי, רכיבה בשטח.

שכיחות בישראל: ניתן למצוא בישראל חוות שמחזיקות ברשותן סוסי אורלוב טרוטר. לא מדובר בסוס שכיח בישראל, אך בהחלט אפשר למצוא אותו במספר חוות. צריך לזכור, מאחר והוא מגיע במקור מרוסיה, אז הוא צריך להתרגל לתנאי מזג האוויר בישראל, והם לא בהכרח פשוטים עבורו.

תזונה וטיפול: על מנת לספק לסוס את התזונה הרלוונטית והנכונה עבורו  יש לתת חציר, תבואה, וכן מזון סוסים, כולל מזון מבושל. צריך לומר, הוא רגיל לחיות בעדר עם מרעה, ולכן הוא יכול להסתפק גם באוכל שמסופק עבורם.

על מנת לשמור על המראה הייחודי שלו, יש לסרק אותו מעת לעת וכן לנקות את הפרסות שלו מלכלוך.

בעיות בריאותיות נפוצות

סוס אורלוב טרוטר איננו מתמודד עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן. הוא סוס בריא, חזק, אשר יכול להסתדר בתנאים שונים, כולל תנאי אקלים קשים. יחד עם זאת, חשוב לקנות פוליסת ביטוח בריאות לסוסים עבורו, כך אם יהיה צורך לטפל בו, לא נצטרך להתמודד לבד עם ההוצאות הכרוכות בכך.

מוטב גם לקנות פוליסת צד ג' לסוסים, על מנת שנוכל להגן על עצמנו מפני תביעות משפטיות במקרה של נזק אשר ייגרם לרוכבים או גורמים אחרים.

לסיכום, מדובר על סוס מאוד ייחודי, מאוד יפה, חכם ויעיל. כל מי שרוצה סוס עבודה או סוס ספורט, ימצא בו עניין רב באימוצו וטיפולו באופן קבוע.

אורלוב טרוטר (Orlov Trotter)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן