מיזורי פוקס טרוטר - מדריך הסוסים המלא

מיזורי פוקס טרוטר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג מיזורי פוקס טרוטר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס מיזורי פוקס טרוטר – מדריך הסוסים המלא:

גובה

142-163 ס"מ

משקל

410-540 ק"ג

מהירות

8-13 קמ"ש

תוחלת חיים

20-30 שנה

תוכן עניינים

מיזורי פוקס טרוטר (Missouri Fox Trotter) הוא סוס אשר מקורו במדינת מיזורי בארצות הברית. הוא הגיע לשם על ידי מתיישבים שהחליטו להתגורר במקום. הבחירה שלהם להשתמש בסוג סוס זה, נובע בין היתר בגלל היכולת שלו ללכת בצורה בטוחה באזור הסלעי וההררי ששורר במקום.

ב-2020 הוא הפך לסוס הלאומי של מיזורי.

מאפיינים של מיזורי פוקס טרוטר

משקל: משקל ממוצע של הגזע הוא 410-540 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של הסוס הוא 142-163 ס"מ.

תוחלת חיים: 20-30 שנה.

מבנה גוף: שרירי, גב קצר, פנים ישרות, כתפיים חזקות, חזה מלא, רגליים חסונות.

צבעי גוף: אפור, שמפניה, שחור, ערמונים.

מהירות: 8-13 קמ"ש.

אינטליגנציה: נחשב לסוס מאוד חכם, שיודע כיצד להתאים את עצמו לסביבה וכן לרוכבים, בין אם מדובר בילדים או מבוגרים.

תכונות אופי של הגזע

מדובר בסוס טוב לב, ידידותי, נאמן וחברותי. באופיו הוא מאוד נוח, ומסתדר עם כולם, בין אם מדובר בבני אדם ובין אם מדובר עם חיות אחרות. הוא יכול לעבור מרחקים עצומים, לשאת משקלים כבדים וכאמור, אין לו שום בעיה לצעוד בתנאי שטח שונים. מיזורי פוקס נחשב לסוס מתאים עבור רוכבים מתחילים וכן עבור רוכבים ותיקים. בגלל שהוא ידידותי ונוח, אז גם אנשים עם מוגבלויות יכולים לרכוב עליו ללא קושי ומבלי לחשוש.

הוא סוס חזק מאוד, שמלמד גם על מצבו הבריאותי וגם על כוח הסיבולת העצום שלו. לכן גם בוחרים להשתמש לא פעם לרכיבה למרחקים ארוכים

ענפי רכיבה:  סוס מיזורי פוקס טרוטר משמש לרכיבות ארוכות, שיעורי רכיבה עבור ילדים, טיולי רכיבה, מסעות, רכיבות בשטח, עבודה בשטח.

פוקס טרייר מיזורי בישראל: ניתן למצוא סוס זה גם בחוות בישראל, בין היתר הוא משמש לצורך רכיבה טיפולית בחוות שונות.

תזונה וטיפול: חשוב מאוד לספק לו תזונה מתאימה, קרי דשא, קש, אוכל סוסים, אוכל מבושל וכן ויטמינים, על מנת שיוכל ליהנות מכל המרכיבים התזונתיים החיוניים עבורו.

תכונות בריאות של סוס מיזורי פוקס טרייר

בעיות בריאותיות נפוצות: מדובר בסוס שאין לו בעיות בריאותיות יוצאות דופן ואיננו רגיש לפציעות מסוימות. יחד עם זאת, עם הזמן הוא עלול להתמודד עם דלקות בפרט בפרקים. לכן חשוב לספק לו טיפול עקבי אצל וטרינר, כולל חיסונים וכל מה שדרוש לו.

על מנת להקל מבחינה כלכלית, מוטב לרכוש פוליסת ביטוח סוסים וכך העלויות של הטיפולים הרפואיים יתחלקו בינינו לבין חברת הביטוח (צריך לזכור, מאחר ומדובר בסוס שרוכבים עליו לא מעט בשטח, הוא עלול לעבור תאונות שונות). למרות שמדובר בסוס רגוע, שלוו וטוב לב, חשוב גם לרכוש פוליסת ביטוח צד ג' לסוסים.

לסיכום, כל מי שמחפש סוס שיתאים לכלל המשפחה, סוס ידידותי, נאמן וטוב לב, אין ספק שמיזורי פוקס הוא הסוס הנכון בשבילו.

מיזורי פוקס טרוטר (Missouri Fox Trotter)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן