סוס רתמה הולנדי - מדריך הסוסים המלא

סוס רתמה הולנדי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג סוס רתמה הולנדי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס רתמה הולנדי – מדריך הסוסים המלא:

גובה

150-160 ס"מ

משקל

476 ק"ג בממוצע

תוחלת חיים

24-29 שנים

תוכן עניינים

סוס רתמה הולנדי (Dutch Harness Horse) הוא סוס שפותח בהולנד אחרי מלחמת העולם השנייה, משילוב של שני גזעים, גרונינגן וגדרלנדר. שניהם היו מוכרים בצפון ומרכז הולנד, ונעשו בהם שימושים שונים לחקלאות, ומסעות.

הוא נחשב לסוס מסוג דם חם.

מאפיינים של סוס רתמה הולנדי

משקל: משקל ממוצע של סוס רתמה הולנדי הוא 476 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של הגזע הוא 150-160 ס"מ.

תוחלת חיים: 24-29 שנים.

מבנה גוף: גוף חזק, שרירי, חזק מלא ועמוק, רגליים ארוכות, צוואר חזק, ראש גדול, גב ישר.

צבעים: שחור, חום, אפור.

אינטליגנציה: הוא נחשב לסוס מאוד חכם, אינטליגנטי, יודע להתאים את עצמו לצרכי הרוכב ולתנאי השטח.

תכונות אופי של סוס רתמה הולנדי

סוס רתמה הולנדי נחשב לסוס חכם, צייתן, אנרגטי, הוא מאוד חינני ונאמן לבני אדם. במשך השנים הוא שימש לצרכים שונים, בין אם זה צורכי עבודה, חקלאות, נשיאת משאות כבדים ובין אם זה לצרכים תחרותיים ספורטיביים. הוא בעל כושר גופני מעולה ויכול להגיע לקצבים שונים, בהתאם לתנאי השטח.

ענפי רכיבה: חקלאות, תחרויות, תצוגה, רכיבת שטח, טיולים משפחתיים ועוד. רבים מהרוכבים המקצועיים בתחרויות רכיבה, כולל באליפויות העולם ואולימפיאדה רוכבים על סוסי רתמה הולנדיים.

שכיחות בישראל: ניתן למצוא חוות בישראל אשר כוללות סוסי רתמה. אלה משרתים רוכבים מקצועיים וכן רוכבים חובבים או חוות שמארגנות טיולי רכיבה על סוסים.

מצב רפואי של הגזע

תזונה וטיפול: על מנת לאפשר לסוס רתמה הולנדי להתחזק, לשמור על חיוניות, מצבו הבריאותי, וכן על הפרווה הייחודית שלו, חשוב מאוד לספק לו מזון סוסים איכותי שמכיל את כל הרכיבים החיוניים עבורו.

מבחינת טיפוח, הרי שיש לסרק אותו לעיתים קרובות, בכל אזור בגוף, זאת על מנת לשמור על הברק של הפרווה וכן בשביל להסיר ממנו לכלוך אשר עלול להצטבר בחלקים שונים בגוף.

בעיות בריאותיות נפוצות: סוס רתמה הולנדי, לא מתמודד עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן. יחד עם זאת, בדומה לסוסים רבים אחרים, עם הגיל הוא עלול למצוא את עצמו מתמודד עם בעיות במפרקים ובאזורים אחרים בגוף, וכן סוס עבודה או סוס תחרויות, עלול להתמודד עם שחיקה, פציעות ודלקות שונות. טיפול ומעקב אצל וטרינר סוסים, יכול לעזור במקרים אליו.

על מנת להקל על במימון העלויות, מוטב לעשות פוליסת ביטוח לחיות מחמד, כך חברת הביטוח תשתתף במימון ההוצאות. כמו כן, רצוי לרכוש פוליסת ביטוח צד ג', במידה והסוס גורם נזק לרוכבים, עוברי אורח או רכוש. חשוב לציין, הסוס עצמו הוא רגוע וחברותי, אך מוטב להחזיק בפוליסה זו, בשביל להימנע ממצבים אי נעימים.

סיכום, סוס רתמה הולנדי הוא סוס ייחודי, חזק ומפותח. כל רוכב סוסים מקצועי או חובב, ישמח לאמץ אותו ולהשתמש בו לצרכיו השונים.

סוס רתמה הולנדי (Dutch Harness Horse)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן