5 הסוסים הכי מהירים בעולם

הסוסים הם בעלי חיים מדהימים. הם גדולים, רבים מהם שוקלים מעל 500 קילוגרם, אך הם עדיין יכולים לעקוף כמעט כל חיה אחרת על פני כדור הארץ.

בעמוד זה נסקור בפניכם את 5 הסוסים המהירים ביותר בעולם, מה משפיע על מהירות הסוס ועוד.

תוכן עניינים

אחת התמונות השכיחות של סוסים בטבע, מציגה אותם בשיא תפארתם כאשר הם דוהרים במהירות, בין אם זה במרחבים פתוחים ובין אם זה במסלול מרוצים. זו תמונה שכיחה, מאחר ואחד המאפיינים של סוסים, להבדיל מחיות רבות אחרות, היא היכולת שלהם לדהור במהירות רבה, עם או בלי רוכב אשר יושב עליהם ומעודד אותם להאיץ ולהגביר מהירות.

באופן כללי ניתן להגיד שגזע הסוס יהיה מהיר יותר, כך הוא גם יהיה סוס יקר יותר. מטבע הדברים, סוסים אשר נחשבים מהירים במיוחד הם מבוקשים בסגנונות הרכיבה התחרותית.

הסוסים המהירים ביותר בעולם

להלן רשימה של 5 הסוסים הכי מהירים בעולם. תוכלו בכל שלב ללחוץ על התמונה ולקרוא על כל גזע.

כיצד קובעים מהירות של סוס

פרמטרים המשפיעים על מהירות של סוסים:

לא כל הסוסים הם מהירים וכמובן שלא כל הסוסים הם בעלי קצב אחיד. ישנם גזעי סוסים שנחשבים יותר מהירים, בעוד אחרים נחשבים איטיים יותר. בחלק זה של המאמר אנחנו נציג פרמטרים שיכולים להסביר כיצד קובעים מהירות של סוס ולאחר מכון נציג את הסוסים המהירים ביותר.

גיל – באופן טבעי, לגיל יש משמעות. אם הוא צעיר מדי, אז ייתכן ויתקשה לפתח מהירות, אם הוא מבוגר מדי, אז הוא ירגיש עייפות ושחיקה. בגיל הביניים, הוא יהיה בשיאו. לרוב סוסים בגיל 5 עד 8, נמצאים בשיאם.

מצב בריאותי – ככל שהסוס יהיה בריא יותר, כך יגדל הסיכוי שהוא יהיה מהיר יותר. כאמור, ככל שהוא יהיה מבוגר יותר, כך גדל הסיכוי שמצבו הבריאותי יהיה פחות טוב ולכן הוא יהיה פחות מהיר.

גזעים – סוסים גזעיים יהיו הרבה יותר מהירים מסוסים מעורבים, בפרט זה נכון בהקשר של סוס ערבי, סוס אנגלי, סוס רוסי, אמריקאי ועוד.

מסלול – יש השפעה לאופי המסלול עליו צועד הסוס, כמו כן יש השפעה ליכולת שלו להסתגל לתנאים ועד כמה הוא רגיל אליהם.

אופי דהירה והשפעות חיצוניות – הכוונה היא, האם על גבי הסוס יושב רוכב או לא, האם הסוס קשור לעגלה או לכל דבר אחר. ברגע שמונח משקל מסוים על גבי הסוס (משקל רוכב) אז המהירות שלו תפחת באופן דרמטי, לפחות ב-20 קמ"ש, מאשר ברכיבה ללא רוכב. המשקל משפיע, אך גם העובדה שסוס עם רוכב אומן לדהור לאט יותר.

חשוב להדגיש עוד נקודה לגבי אופי הדהירה, יש הבדלים בין סוסי ריצה של סוסים. ישנם סוסים שרגילים לדהירה איטית עם ממוצע של 15-30 קמ"ש. לעומת זאת ישנם סוסים שרגילים לדהירה מהירה בממוצע של 40-50 קמ"ש. יחד עם זאת, גם בדהירה מהירה, הם יצטרכו לעצור ולנוח אחרי מספר קילומטרים.

לסיכום, כפי שאנחנו יכולים לראות, לכל סוס יש את המהירות שלו. היא תלויה במשתנים שונים, אך אם מעניקים לו תנאים טבעיים, אליהם הוא רגיל, ויוצרים עבורו את המצב האידיאלי, הרי שהוא יכול להגיע אל מהירות מקסימאלית כפי שאנחנו מצפים ממנו שיעשה.

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן