טרקנר - מדריך הסוסים המלא

טרקנר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג טרקנר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס טרקנר – מדריך הסוסים המלא:

גובה

160-170 ס"מ

משקל

544 ק"ג

תוכן עניינים

טרקנר (Trakehner), הוא סוס שנחשף במאה ה-18, במה שפעם היתה ממלכת פרוסיה וכיום נמצאת בשטח פולין. הסוס שירת מלכים, רוזנים, אבירים ואנשי צבא במלחמות ומסעות שונים ביבשת.

מאפיינים של טרקנר

משקל: משקל ממוצע של טרקנר הוא 544 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של טרקנר הוא 160-170 ס"מ.

מבנה גוף: בינוני, חזק, אלגנטי, רגליים חזקות ושריריות, צוואר ארוך, גב חזק.

צבעים: חום, שחור, ערמוני.

אינטליגנציה: סוס טרקנר נחשב לסוס מאוד חכם, אלגנטי, יכול לבצע פעולות שונות ומגוונות.

תכונות אופי טרקנר

סוס טרקנר נחשב לסוס מאוד אלגנטי, ערני, אוהב לרצות ולציית לבעליו, קליל ויכול לבצע תנועות ייחודיות בזמן רכיבה. הוא בעל מזג מאוד נוח הן לרוכבים והן לכל מי שמטפל בו.

ענפי רכיבה: בעבר הוא שימש כסוס מלחמה, כיום הוא משמש לתחרויות ותצוגות, דרסאז', קפיצות ראווה, השתתף בהרבה מאוד תחרויות בינלאומיות וזכה בלא מעט פרסים ומדליות.

שכיחות בישראל: נחשב לסוס מאוד פופולארי גם בישראל, ניתן למצוא אותו בלא מעט חוות סוסים.

תזונה וטיפול: על מנת שסוס טרקנר יוכל להתנהל כפי שהוא רגיל, עליו לקבל אוכל סוסים איכותי, עם כל המרכיבים החיוניים עבורו, החל ממינראליים, ברזל ומרכיבים אחרים.

מבחינת טיפול, יש לדאוג לניקיון שלו לעיתים תכופות, על מנת לשמור על העור והפרווה. חשוב לנקות את הפרסות שלו בשביל שהוא יוכל ללכת ולהתחרות בצורה בטוחה.

בעיות בריאותיות נפוצות: לסוס טרקנר אין בעיות בריאותיות יוצאות דופן, אך יחד עם זאת, הוא עלול כמו סוסים רבים אחרים, להתמודד עם דלקות ושחיקה כתוצאה מפעילות וזיקנה. חשוב לקחת אותו לווטרינר סוסים לטיפולים קבועים.

על מנת לחסוך בעלויות הטיפול, מוטב לרכוש פוליסת ביטוח סוסים, כך יהיה אפשר ליהנות מהשתתפות של חברת הביטוח בעלויות, וכן רצוי לרכוש פוליסת ביטוח צד ג', בשביל להן על עצמנו מפני תביעות עקב נזקים לגוף, נפש או רכוש, כלפי זרים.

לסיכום, סוס טרקנר הוא מאוד ייחודי, הן במראה, הן בסגנון והן באופי שלו. כל מי שיבחר לאמץ או לרכוש אותו, ייהנה ממנו.

טרקנר (Trakehner)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן