סוס אולדנבורג - מדריך הסוסים המלא

סוס אולדנבורג

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג אולדנבורגר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס אולדנבורג – מדריך הסוסים המלא:

גובה

163-173 ס"מ

משקל

680-771 ק"ג

מהירות

עד 40 קמ"ש

תוחלת חיים

30 שנים

תוכן עניינים

אולדנבורג (Oldenburger) הוא סוס אשר מקורו בגרמניה, עיר בעלת שם דומה אשר נמצאת במדינת סקסוניה התחתונה. במקור סוס זה נועד לצרכים חקלאיים והוא שירת חקלאיים, חוואים וכן רוזנים שרכשו שטחים באזור. עם הזמן הוא הפך להיות סוס מרכבה לצורך מסעות ואחרי המלחמה הוא גם שימש לצורכי פנאי.

מאפיינים של סוס אולדנבורג

משקל: משקל ממוצע של סוס אולדנבורג הוא 680.4-771.2 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של סוס אולדנבורג הוא 163-178 ס"מ.  

תוחלת חיים: 30 שנים.

מבנה גוף: גוף חזק, שרירי, חסון, עצמות קצרות, פרסות גדולות.

צבעים: חום, שחור, אפור.

אינטליגנציה: סוס אולדנבורג הוא מאוד חכם, מסוגל להתנהל באופן עצמאי לא צורך בהשגחה צמודה, מאוד תכליתי ומסוגל לבצע פעולות שונות ומגוונות.

מהירות: 40 קמ"ש.

תכונות אופי של אולדנבורג

סוס אולדנבורג נחשב לסוס מאוד חזק, אמין ותכליתי. הוא מסוגל לבצע פעולות שונות, עבודות ייחודיות ומגוונות, אשר ישרתו את בעליו. הוא צייתן ובעל מזג נעים וידידותי. על מנת ליהנות ממנו, רצוי להיות בעל ניסיון בעבודה עם סוסים גדולים וחזקים.

ענפי רכיבה: עבודה, רכיבת שטח, תחרויות ספורט (משתתף בין היתר באולימפיאדות), קפיצות, תיירות

שכיחות בישראל: מדובר על סוס מוכר בישראל, הוא משרת לא מעט חקלאים וניתן למצוא באותו חוות רכיבה שונות.

בריאות של אולדנברג

תזונה וטיפול: סוס אולדנבורג הוא חזק וגדול, לכן גם צריך לספק לו תזונה מתאימה. אוכל סוסים, דשא, אוכל מבושל ועוד. פריטי מזון שכוללים את כל המרכיבים החיוניים עבורו.

על מנת לשמור על המראה המרשים והיפה של הסוס, יש לסרק אותו לעיתים תכופות, כך יהיה ניתן להסיר ממנו פסולת, בוץ ודברים אחרים. חשוב להבטיח שהפרסות שלו נקיות על מנת שיוכל לצעוד בצורה בטוחה. יש לעשות זאת בעדינות מאחר והוא רגיש.

בעיות בריאותיות נפוצות: אין לסוס אולדנבורג בעיות בריאותיות נפוצות מיוחדות. אך עם הגיל, בהחלט יתכן שהוא יתמודד עם שחיקה במפרקים ובאזורים אחרים בגוף. על מנת שנוכל לטפל בהם כמו שאנחנו רוצים מבלי שנצטרך להתמודד עם העלויות הגבוהות הכרוכות בכך. הדבר הנכון מצידנו לעשת, הוא לפנות אל סוכנות ביטוח ולרכוש ביטוח חיות מחמד. זה יאפשר לנו ליהנות מהשתתפות במימון עלויות הטיפול. חשוב להשקיע בטיפול שלו, על מנת שנוכל ליהנות ממנו זמן רב.

כמו כן, למרות שמדובר בסוס רגוע וידידותי, יהיה נכון מצידנו גם לרכוש ביטוח סוסים צד ג', שיגן עלינו מפני נזקים שעלולים להיגרם לרוכבים,  עוברי אורח או גורמים אחרים שמתעסקים או נמצאים בסביבתו של הסוס.

לסיכום, סוס אולדנבורג הוא סוס ייחודי, אשר מציע לנו מגוון רחב של אפשרויות, בין אם זה עבודה בשטח, בין אם זה רכיבה במקומות שונים ועוד. מדובר בסוס יפה, רגוע וחכם. כל מי שיבחר לאמץ אותו ייהנה ממנו.

אולדנבורגר (Oldenburger)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן