סוס הולנדי חם דם - מדריך הסוסים המלא

סוס הולנדי חם דם

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג הולנדי דם חם – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס הולנדי חם דם – מדריך הסוסים המלא:

גובה

168 ס"מ בממוצע

משקל

עד 650 ק"ג

תוחלת חיים

20 שנים בממוצע

תוכן עניינים

סוס הולנדי חם דם (Dutch Warmblood) הוא סוס הולנדי שמקורו מתחילת המאה העשרים. הוא גדל בחוות באזור חרונינגן. הוא שירת את החוואים במקום לעבודות חקלאות שונות וכן כסוס מרכבות. אחרי מלחמת העולם השנייה הוא הפך להיות סוס מותרות, בעקבות מעבר לשימוש בטרקטורים ומכוניות.

כיום סוס הולנד דם חם, נחשב לאחד הסוסים היקרים בעולם. בין היתר בזכות העובדה שמדובר בסוס נדיר יחסית, וכן הוא נחשב למתחרה איכותי בתחרויות קפיצות ראווה. ניתן למצוא סוס הולנדי חם דם זול, במחיר שנע בין 4,000 ל-25,000 אלף דולר. בעבר נמכר דגם של סוס זה בסכום אסטרונומי של 13 מיליון דולר.

חובבי הסוס, יכלו לזהות אותו בסדרת הסרטים "שר הטבעות".

מאפיינים של סוס הולנדי דם חם

משקל: משקל ממוצע של סוס הולנדי דם חם הוא 650 ק"ג.

גובה:גובה ממוצע של סוס הולנדי דם חם הוא 168 ס"מ.

תוחלת חיים: 20 שנה בממוצע.

מבנה גוף: מאוזן, שרירי, חזק, שרירי צוואר וחזה מפותחים, רגליים ארוכות, חזקות.

צבעים: שחור, חום, אפור.

אינטליגנציה: נחשב לסוס מאוד חכם, מסוגל לבצע מגוון רחב של פעולות, כולל השתתפות בתחרויות שדורשות הקשבה, צייתנות וריכוז.

מהירות: 50 קמ"ש בממוצע.

תכונות אופי של הולנדי דם חם

סוס הולנד דם חם נחשב לסוס מאוד אינטליגנט, צייתן, רגיש עם יכולת להסתגל לסביבה משתנה באופן מהיר. יש לו סיבולת ועקשנות, הוא מתחבר בקלות לבני אדם ועובד איתם בשיתוף פעולה מלא. הוא מאוד אמיץ, מה מאפשר לו לבצע מגוון רחב של פעולות שונות ללא שום בעיה, וכך הוא פועל בצורה מאוד יעיל ופרודוקטיבית.

ענפי רכיבה: בעבר, כאמור, הוא שימש לצורכי חקלאות ומסעות, היום הוא משמש לתחרויות רכיבה, כולל תחרויות קפיצה, כולל בתחרויות אולימפיות שונות.

שכיחות בישראל: ניתן למצוא סוס הולנדי חם במספר חוות בישראל, למרות שהוא לא סוס שכיח באזור שלנו.

מצב בריאותי של הגזע

תזונה וטיפול: חשוב לספק לו תזונה בריאה על מנת שהוא יוכל לגדול בצורה נכונה. יש להאכיל אותו 3 פעמים ביום, חשוב שהתזונה תהיה מאוזנת, התכולה תקבע על פי גילו והפעילות הגופנית שהוא מבצע. יש לספק לו ויטמינים, מלח, דגנים, ירקות, חציר, אצות, שמרים ועוד.

אפשר לגדל סוס הולנדי חם דם באורווה ובעדר. חשוב להקפיד היטב על ההיגיינה שלו, בפרט בפרסות.

בעיות בריאותיות נפוצות: בעיקרון, סוס הולנדי דם חם הוא סוס בריא, יחד עם זאת, הוא עלול להתמודד בגיל מתקדם מבעיות במפרקים, בעצמות, וכן ישנם סוסים שנולדים עם מומים בעיניים ובפרסות.

על מנת להקל על עצמכם את מימון העלויות בסוס, מוטב לרכוש ביטוח חיות מחמד, כך תוכלו ליהנות מהשתתפות של חברת הביטוח. כמו כן, חשוב לקנות ביטוח צד ג', למקרה שהסוס מתפרע וגורם לפגיעה באדם או ברכוש.

מחיר הסוס

סוס הולנדי חם דם  נחשב לסוס יקר מאחר והוא מתחרה בתחרויות רבות בהצלחה גבוהה וזוכה לפרסים רבים. בזכות העובדה שיש לו תכונות פיזיות המתאימות לתנאי מזג אוויר שונים, חזק ועוצמתי, אז הוא יכול להשתתף במגוון רחב של תחרויות סוסים שונים. בעבר נערכו עסקאות למכירתו בסכומים שנעים בין עשרת אלפים דולר לסכום שקרוב למאה אלף דולר. המחיר כמובן תלוי במצבו הפיזי, יכולותיו וכן ברזומה ובמוניטין שלו. הוא נחשב לסוס מאוד יפה, ויש גם מי שרוכש אותו לצורך גידול ורכיבה עצמית ולא לצורך תחרויות בהכרח.

לסיכום, סוס הולנדי דם חם, הוא סוס מאוד מיוחד, מתאים לסוגי רכיבה שונים ובפרט לתחרויות. כל מי שירכוש אותו, יוכל ליהנות ממנו.

סוס הולנדי חם דם - Dutch Warmblood

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן