סוס מוסטנג - מדריך הסוסים המלא

סוס מוסטנג

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג מוסטנג – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס מוסטנג – מדריך הסוסים המלא:

גובה

130-150 ס"מ

משקל

350 ק"ג בממוצע

מהירות

עד 88 קמ"ש

תוחלת חיים

15-20 שנים

תוכן עניינים

מוסטנג (Mustang horse) הוא סוס שהגיע לארצות הברית על ידי הכובשים הספרדיים במאה ה- 16 (מקורותיו מחצי האי איברי), ונחשב מאז לסמל אמריקאי מובהק. הם נחשבים לסוסי פרא, אשר השתמשו בהם בעבר לצורכי מלחמה, וכיום הם משמשים לצורכי רכיבה בשטח, מסעות ועוד. בעבר היה גם נהוג לצוד אותם, אך זה נפסק במאה העשרים.

לימים, השם מוסטנג הפך להיות מותג בתחומים רבים, כולל בתחום הלבוש, מכוניות ועוד. מי שרוצה לרכב עליהם, יכול למצוא אותם בלא מעט חוות בוקרים ברחבי ארצות הברית.

מאפיינים של סוס מוסטנג

משקל: משקל ממוצע של מוסטנג הוא 350 ק"ג

גובה גובה ממוצע של מוסטנג 130-150 סנטימטר.

תוחלת חיים: 15-20 שנים.

מבנה גוף: בינוני, שרירי, חזק, גב חזק, דחוס, בעל מראה אצילי ומרשים.

צבעים: חום, שחור. לעיתים נמצא עליהם כתמים לבנים.

מהירות: 88 ק"מ לשעה.

אינטליגנציה: נחשב לסוס חכם במובן הזה שהוא סתגלן ויכול להתאים את עצמו לטבע על פי צרכיו. אפשר להיעזר בו לצרכים שונים. יחד עם זאת, קשה מאוד לאלף אותו, התהליך ידרוש הרבה מאוד אנרגיה וסבלנות.

תכונות אופי של מוסטנג

מחד, סוס מוסטנג הוא מאוד מרשים, יפה, מרתק לצפות בו, מאידך, מומחים מציעים לא להתקרב אליו, אם רואים אותו בטבע. הוא יכול להיות מאיים ולא לדעת כיצד להתנהג. צריך לומר שבארצות הברית, אפשר למצוא הרבה פעמים סוסי מוסטנג במקומות פתוחים, דוהרים במהירות או עומדים ואוכלים.

יש לסוסי מוסטנג אופי לא פשוט, מורכב, הם יכולים להיות מאוד אגרסיביים, אנרגטיים, צריך להיות בעל ניסיון רב ברכיבה בשביל לדעת כיצד להשתלט עליהם. הם עלולים להיות מאוד עוינים לבני אדם, בפרט למי שאיננו הבעלים שלהם. עם זאת, במשך הזמן, הם מתרככים והופעים להיות הרבה יותר חברותיים ונאמנים לבעליהם או למי שרוכב עליהם.

ענפי רכיבה: כאמור, בעבר הם שימשו למלחמות, אך כיום הם משמשים בעיקר למרוצי סוסים ומסעות. לעיתים משתמשים בהם גם לצורכי שמירה.

שכיחויות בישראל: ניתן למצוא חוות בישראל שמחזיקות ברשותן סוסי מוסטנג.

מצב בריאותי של מסטנג

תזונה וטיפול: סוס מוסטנג צורך מגוון רחב של מזונות. החל מדברים טבעיים כמו שיחים, דשא, ענפי עץ ועוד. זה נכון כאשר מדובר על סוסי בר. לעומת זאת, סוסים מאולפים, תחרותיים, צריכים לצרוך 3 ק"ג מזון ביום, אשר יכלול ביו היתר עשב, חציר, חיטה, דגנים ועוד. אפשר ונכון לתת להם גם מזון מבושל, פרוסות לחם ופירות מסוימים.

בעיות בריאותיות נפוצות: על פניו, אין לסוסי מוסטנג בעיות בריאותיות יוצאות דופן. הם סוסים חזקים, חסונים ובריאים. יחד עם זאת, צריך לזכור שני דברים.

ראשית, מאחר וחלקם הגדול חי בשטח, אז סביר להניח שהם יידבקו בחיידקים וזיהומים שונים, ייפצעו וייחבלו. שנית, סוסים מאולפים יתמודדו עם שחיקה של איברים שונים בגוף, בוודאי ככל שהם יזדקנו.

על כן, אנחנו צריכים לטפל בהם בצורה עקבית על ידי בדיקות ומעקבים אצל וטרינר סוסים. על מנת להקל על עצמנו מבחינה כלכלית, רצוי שנרכוש ביטוח סוסים אשר יאפשר לנו לקבל עזרה במימון העלויות דרך חברת הביטוח. כמו כן, מאחר ומדובר בסוס פרא, חשוב שנקפיד על רכישת ביטוח צד ג', אותו נוכל להפעיל במקרה של פגיעה ברוכבים, מאלפים, עוברי אורח וברכוש.

סיכום

סוסי מוסטנג הם סוסים מאוד מיוחדים ומרשימים. אנחנו יכולים לראות זאת במראה ובאופי שלהם. לכן. הם לא סוסים קלים, וצריך להיות בעל ניסיון בעבודה עם סוסים בשביל לדעת כיצד לטפל בהם לאורך זמן.

מוסטנג (Mustang horse)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן