סוס אנדלוסי - מדריך הסוסים המלא

סוס אנדלוסי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג אנדלוסי– בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס אנדלוסי – מדריך הסוסים המלא:

גובה

150-160 ס"מ

משקל

עד 498 ק"ג

תוחלת חיים

עד 25 שנה

תוכן עניינים

סוס אנדלוסי (Andalusian horse) מגיע, כפי שניתן להבין מהשם שלו, מחבל ארץ אנדלוסיה בספרד. הוא סוס ספרדי שלא מעורב עם שום גזע אחר, ומוכר לנו עוד מימי הביניים. הוא הושבח במהלך השנים על ידי נזירים בחבל ארץ זה.

מאפיינים של סוס אנדלוסי

משקל: משקל ממוצע של סוס אנדלוסי הוא 498 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של סוס אנדלוסי הוא 150-160 סנטימטר.

תוחלת חיים: 25 שנה.

מבנה גוף: חזה רחב, שרירי, צוואר גבוה, ראש אצילי, גב ישר רגליים באורך בינוני, פרסות גדולות וחזקות, עיניים בצורת שקד.

צבעים: לבן, חום, שחור, אפור.

מהירות: 10 קמ"ש במינימום.

אינטליגנציה: סוס אנדלוסי נחשב לסוס מאוד חכם, קל לאלף אותם, ניתן להשתמש בהם לצרכים שונים ומגוונים, והם ידעו לבצע את כל מה שהם מתבקשים לעשות. לומד במהירות דברים חדשים.

תכונות אופי של הגזע

סוס מאוד ידידותי, עדין, אוהב לציית לבעליו, נמצא איתו תמיד בקשר טוב, הוא מבצע פקודות במהירות ובצורה מדויקת, יכול לפתח נאמנות לבעליו וכן לבעלי חיים בסביבתו. אין לו שום בעיה לערוך טיולים ארוכים והוא יכול להתמודד עם מצבים שדורשים סיבולת. אין לו פחד, מאוד אמיץ ועקבי.

ענפי רכיבה: רכיבה בשטח, מופעים, מצעדים, תחרויות ספורט, שירות בארגוני ביטחון, רכיבה טיפולית, רכיבה של ילדים.

שכיחות בישראל: ניתן למצוא סוסים אנדלוסים בישראל בחוות שונות. אומנם לא מדובר בכמות גדולה, אך כן אפשר למצוא אנשים שמחזיקים בהם.

מצב בריאותי של סוס ספרדי מסוג אנדלוסי

תזונה וטיפול: על מנת לספק לסוס אנדלוסי אוכל רלוונטי עבורו, יש לספק לו חציר, קש, קטניות, ירקות שורש, דגנים כמו שיבולת שועל וחיטה, וכן ניתן לספר לו חלבון, שעורה, וירקות שונים. חשוב לוודא שיש במזון שלו ויטמינים מקבוצת B.

מבחינת טיפול, חשוב מאוד להשקיע בכל מה שקשור לפרווה שלו, יש לסרק אותו מספר פעמים ביום וכן יש לוודא שאין שום דבר שנתפס בפרסות של רגלי הסוס. כמו כן, יש לנקות היטב את התא שלו על מנת לשמור על ההיגיינה במקום.

בעיות בריאותיות נפוצות: סוס אנדלוסי לא מתמודד עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן, הוא נחשב לסוס בריא בסך הכל. אך כמו סוסים רבים אחרים, הוא עלול להתמודד עם דלקות ומחלות ככל שיזדקן, דברים שידרשו מאיתנו לטפל בו באופן עקבי אצל וטרינר סוסים מקצועי. על מנת להקל עלינו מבחינת הוצאות, יהיה נכון לרכוש עבורו ביטוח סוסים, כך נוכל לקבל עזרה מחברת הביטוח, וכן חשוב לקנות ביטוח צד ג' לסוסים, בשביל שנוכל להגן עלינו מפני מצב בו הוא עלול להתקיף אנשים, סוסים וחיות אחרות. זאת למרות שבאופן כללי, הוא נחשב לסוס מאוד עדין ורגוע.

מחיר הגזע

מחירו בשוק הוא גבוה באופן יחסי, הן בגלל העובדה שמדובר בסוס עם מקורות עתיקים וכן בזכות המראה, האופי והתכונות שלו. הוא משמש למרוצי סוסים, רכיבת שטח, טיפול בילדים, שירותי ביטחון ועוד. מאחר וניתן לעשות בו שימושים רבים אזי שהוא גם נחשב לסוס יקר באופן יחסי. המחיר הממוצע שלו עומד על סכום של 40 אלף דולר. באחת העסקאות היקרות הקשורות אל גזע זה, נמכר סוס אנדלוסי בסכום של 180 אלף דולר.

לסיכום, סוס אנדלוסי הוא סוס ספרדי מאוד מיוחד הן במראה, באופי ובהתנהגות שלו. הוא סוס חכם, אצילי במידה ניכרת, ידידותי ונאמן. כל מי שיבחר לאמץ או לרכוש אותו, ללא ספק ייהנה ממנו וממה שיש לו להציע לנו.

סוס אנדלוסי (Andalusian horse)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן