סוס פיינט - מדריך הסוסים המלא

סוס פיינט

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג פינט – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס פיינט – מדריך הסוסים המלא:

גובה

150-160 ס"מ

משקל

430-544 ק"ג

מהירות

עד 64 קמ"ש

תוחלת חיים

20-25 שנים

תוכן עניינים

סוס פיינט (American Paint Horse) מוכר גם בשם סוס אינדיאני, למרות שמקורותיו מגיעים ממצרים העתיקה, ואף ישנן עדויות שהוא היה קיים עוד בימי רוסיה העתיקה. במהלך השנים הוא הובא לאמריקה ושם ביות על ידי האינדיאנים מכאן הוא קיבל את הכינוי שלו. מאגר הסוסים הגדול ביותר מסוג זה קיים בארצות הברית.

יש לציין, הרבה פעמים נהוג לקרוא לסוס פיינט גם סוס פינטו, זו טעות נפוצה. אומנם סוסי פיינט הם אכן סוסי פינטו, אך לא רק הם. ישנם גזעים נוספים שמוכרים בשם זה. ההסבר לכך הוא, שסוסי פינטו מתאפיינים בפרווה מסוג מסוים ולא בהכרח מגזע כזה או אחר.

מאפיינים של סוס פיינט

משקל: משקל ממוצע של סוס פינטו הוא 430-544 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של הגזע הוא 150-160 ס"מ.

תוחלת חיים: 20-25 שנים.

מבנה גוף: חזק, שרירי, רגליים קטנות

צבעים: סוס פיינט מגיע בשלל צבעים, הוא יכול להיות שחור-לבן, חום, לבן עם כתמים ועוד. אם הוא לבן לגמרי, אז הוא לא פיינט.

מהירות: 64 קמ"ש.

אינטליגנציה: פיינט נחשב לסוס חכם, ניתן לאמן ולאלף אותו בקלות, מאוד רבגוני, ומתחבר בקלות לאנשים

תכונות אופי של הגזע

סוס פיינט נחשב לסוס מאוד ידידותי, נאמן וחברותי. הוא מסוגל להסתגל לסביבה ולאנשים סביבו בקלות, ולכן הוא מתאים גם למבוגרים וגם לילדים. הוא נחשב לסוס מאוד אתלטי וחזק, לכן ניתן לרכב עליו במגוון רחב של מקומות ולצרכים שונים. הוא מהיר וקשה מאוד לרכב עליו לאט, זו הסיבה שמוטב שרק בעלי ניסיון ירכבו עליו במקומות מסוימים.

ענפי רכיבה: סוס פיינט משמש לצרכים שונים. הוא מאוד פופולארי לתחרויות, תצוגות, עבודה בחוה, וכן הוא נחשב פופולארי מאוד עבור רכיבות פרטיות, טיולים בטבע, טיולים משפחתיים ועוד. הרבה פעמים הורים שרוכשים לילדים שלהם סוס ראשון, אז הם בוחרים בפיינט. רבים מגדלים אותו בתור תחביב.

שכיחות בישראל: מאחר ומדובר בגזע מאוד אהוב, אז ניתן למצוא אותו גם בשכיחות רבה בישראל. הוא משמש כאן לעבודות חווה וכן לתחרויות, אימונים ורכיבה בשטח.

תזונה וטיפול: על מנת לשמור על בריאותו וכן על הטיפוח שלו, חשוב לספק לו אוכל שיתאים לצרכים שלו עם מרכיבים תזונתיים חיוניים. ניתן לתת לו דשא טרי, חציר, שיבולת שועל וכן אוכל מבושל. מעבר לכך, על מנת לשמור על איכות הפרווה, יש לסרק אותו מעת לעת בגוף, זנב וכן בפרסות.

תכונות בריאות של סוס פיינט

בעיות בריאותיות נפוצות: סוס פיינט איננו מתמודד עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן, אך מאחר והוא מתחרה בתחרויות וכן נעשה בו שימוש בעבודות חווה או ברכיבה בשטח, ייתכן מאוד שהוא יתמודד עם דלקות ובעיות במפרקים, אבחון מקצועי אצל וטרינר סוסים יקל על אופי הטיפול.

על מנת להקל מבחינה כלכלית על הטיפול בסוס, מוטב לקנות ביטוח סוסים אשר יאפשר ליהנות מהשתתפות של חברת הביטוח בכל מה שקשור לעלויות הטיפול וגם ביטוח לחוות סוסים במידה ובעל הסוס מפעיל עסק בתחום הרכיבה.

מעבר לכך, יהיה נכון גם לרכוש ביטוח צד ג', במידה והוא יגרום נזק למי שרוכב עליו, אנשים בסביבה או רכוש. אומנם מדובר על סוס מאוד רגוע, חברותי ושלוו, אך עדיין על מנת לכסות את עצמנו מבחינה כלכלית, יהיה נכון לרכוש פוליסה כזו.

לסיכום, סוס פיינט הוא ללא ספק אחד הסוסים היפים, החברותיים והחכמים שיש. כל מי שיבחר לאמץ אותו, לרכב עליו, ייהנה ממנו מאוד, בין אם זה ברכיבה בחווה עצמה ובין אם זה ברכיבה בשטח, במקומות שונים אשר יכולים להתאים לשם כך.

סוס פיינט (American Paint Horse)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן