כלבים שלא גדלים

במאמר הבא תוכלו ללמוד על כלבים שלא גדלים,  מה צריך להכיר בהם ומדוע הם מאוד פופולאריים בשנים האחרונות.

תוכן עניינים

אם גם אתם מבינים כמה אור כלב יכול להכניס לחייכם, וחושבים לאמץ כלב, אולי אתם מתלבטים איזה כלב הכי כדאי לכם לאמץ, לאיזה סוג או גזע הכי תתחברו ולאילו מהם התנאים שבהם אתם חיים יתאימו.

מבין כל סוגי וגזעי הכלבים המדהימים שמחכים לכם, ישנם מספר גזעים של כלבים שלא גדלים, כלומר גדלים עד גודל מסוים, הנקרא קטן או אפילו זעיר, ונשארים בגודל זה למשך כל חייהם. מה הם היתרונות בגידול כלבים אלה? כל זאת במאמר הבא:

הדבר הכי חשוב בבחירת כלב לאימוץ הוא איזשהו חיבור פנימי שקורה ביניכם לבינו. רבים מספרים על כלב שפשוט הסתכל עליהם במבט שלא יכלו לעמוד בפניו וכך החליטו לאמץ דווקא אותו. אבל ישנם גם יתרונות ברורים לבחירה של כלבים שלא גדלים, ומעבר לכך – בחירה בגזע כלב שלא מתאים לאורח החיים שלכם ולאופיים עלולה לפגוע בבריאותו הפיזית והנפשית.


היתרונות לגידול כלבים שאינם גדלים

היתרון הברור ביותר שכולנו נמשכים אליהם בגללו בלי בכלל לשים לב הוא המתיקות – כלבים קטנים בעיני רבים יישארו תמיד מתוקים יותר, קרובים יותר במראה למראה הגורי שלהם שכובש אותנו תמיד. משהו בתמימות הכלבית ובגודל הקטנטן גורם ליצור השעיר הזה להיות הדבר הכי מתוק שראיתם בימי חייכם.

ההוצאות שלכם עליהם יהיו הרבה יותר קטנות. כלבים קטנים אוכלים הרבה פחות ומצריכים קנייה של מזון בתדירות קטנה הרבה יותר.

הם יסתדרו הרבה יותר בקלות אם אתם גרים בדירה ולא בבית עם חצר. כלב גדול צריך מרחב ואם הוא יהיה סגור כל היום בין ארבעה קירות זה עלול לגרום לו לדיכאון ולבעיות בריאותיות. כלב קטן יוכל למצוא מרחבי התרוצצות גם בדירה עצמה ויחיה בה הרבה יותר בשלום.

כלבים שאינם גדלים לא יתפסו יותר מדי מקום בבית. ואם הבית לא מאוד מרווח, מדובר ביתרון מאוד גדול.

גם הנזקים שכלבים קטנים יעשו הם קטנים יותר, ואולי אתם לא חושבים שזה משמעותי אבל עוד תיתקלו במצבים שבהם תבינו שזה כן – הצרכים שהם עושים קטנים ומעטים יותר משל כלבים גדולים.

לעיתים ישנם מקרים של נשיכת כלב כלפי אדם או כלב אחר בעקבות בעיות התנהגות שונות. (יכול לקרות אצל כל סוגי הכלבים)., עם זאת כלב קטן איננו מסוגל לגרום לנזק משמעותי בגלל לסתותיו הקטנות.

ניתן להתגונן במקרים אלו באמצעות ביטוח צד ג' לכלב אשר יכסה אתכם במקרה ואדם אחר יגיש תביעה כנגדכם בגין נזק שכלבכם גרם לו.  

גזעים של כלבים שאינם גדלים

ישנם לא מעט גזעים של כלבים שאינם גדלים, חלקם נשארים ממש קטנים ונקראים כלבים זעירים. בין הכלבים הזעירים תוכלו למצוא את הטוי טרייר הרוסי, שיגיע למשקל סופי של פחות מ-3 קילו, הפומרניאן שגם הוא יגיע פחות או יותר לאותו משקל, המלטזי המתוק שמגיע לגובה מקסימלי של 25 סנטימטרים אבל כשהוא מרגיש סכנה נובח כפול מגודלו, הפקינז המיוחד שגובהו המרבי אפילו נמוך משל המלטזי – 23 סנטימטרים בלבד ועוד.

עוד כלבים שאינם גדלים אבל מעט יותר גדולים מהזעירים הללו הם הפאג, שאין אחד שלא מכיר, התחש המתוק והמגושם, השיצו, הבולדוג הצרפתי ועוד. בכל יום כשתחזרו מהעבודה, ואחד מגושי הפרווה הקטנטנים הללו יקפוץ עליכם בשמחה מייד כשתפתחו את הדלת, תוכלו להזכיר לעצמכם שזה יתרון נוסף של הקטנטנים, כי היה יכול גם לקפוץ עליכם יצור פרוותי חמוד לא פחות – אבל גדול וכבד הרבה יותר.

לסיכום – אנו מאמנים שכל הכלבים מקסימים, גדולים קטנים או בינוניים. עם זאת, לאור האילוצים בסביבת המגורים שלכם והצרכים האישיים – כלבים שלא גדלים יכולים להיות הפתרון האידיאלי בשבילכם.

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן