פאסו פינו - מדריך הסוסים המלא

פאסו פינו

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג פאסו פינו – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס פאסו פינו – מדריך הסוסים המלא:

גובה

132-157 ס"מ

משקל

317-498 ק"ג

מהירות

48 קמ"ש בממוצע

תוחלת חיים

25-40 שנה

תוכן עניינים

פאסו פינו (Paso Fino), הוא סוס ספרדי שהגיעו אל פרו ומשם לשאר מדינות דרום אמרקה. על פי הערכות, הוא הגיע על ידי קולמבוס במסגרתו מסעו על היבשת. במהלך מלחמת העולם השנייה, גילו אותו חיילים אמריקאים שהגיעו אל הרפובליקה הדומיניקאנית ולאחר המלחמה, הם העבירו חלק מהסוסים לארצות הברית.

מאפיינים של פאסו פינו

משקל: משקל ממוצע של פאסו פינו הוא 317-498 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של פאסו פינו הוא 132-157 ס"מ.

תוחלת חיים: 25-40 שנים.

מבנה גוף: חזק, שרירי, חסון, צוואר ארוך, מסוגל לשאת משקלים כבדים ובעל סיבולת משמעותית.

צבעים: אפור, חום, שחור.

מהירות: 48 קמ"ש.

אינטליגנציה: פאסו פינו נחשב לסוס חכם, אינטליגנטי, צייתן, שיודע לבצע פעולות שונות ומגוונות.

תכונות אופי של פאסו פינו

פאסו פינו הוא סוס מאוד אדיב, ידידותי, נאמן לבעליו, ורגוע מאוד. נחשב לסוס עדין, מלא חיבה, חברותי לאנשים, קל מאוד להכשיר אותם לבצע פעולות שונות, הוא אוהב לציית לפקודות של בעליו. ישנם סוסים בעלי צעדים מאוד עדינים, לעומת זאת ישנם סוסים שגדלו בתנאי שטח קשים יותר ועל כן גם הצעדים שלהם בהתאם.

ענפי רכיבה: רכיבת שטח, תצוגות, תחרויות, רכיבות שדורשות או נדרשות לצורך סיבולת.

שכיחות בישראל: ניתן למצוא סוסי פאסו פינו במספר חוות סוסים.

תזונה וטיפול: אין לסוסי פאסו פינו צרכים תזונתיים יוצאי דופן. הם צורכים חציר, מרעה, דברים בסיסיים אל חשוב שהם יהיו בריאים אשר יספקו להם את המרכיבים הרלוונטיים עבורם מבחינה תזונתית ובריאותית.

טיפול: יש לסרק אותם מעת לעת עם מברשת רכה, רצוי גם להשתמש בשמפו מתאים לסוסים וכן לנקות את הפארסות שלהם מפני לכלוך שמצטבר תוך כדי רכיבה.

בעיות בריאותיות נפוצות: סוסי פאסו פינו לא מתמודדים עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן. הם כן עלולים להתמודד עם בעיה ברצועות של הרגליים, כתוצאה מסגנון הרכיבה והפעילות שלהם. עם הגיל זה עלול להחמיר. ניתן לטפל בכך באמצעות שיטות טיפול שונות אשר מוכרות בקרב וטרינרים של סוסים.

על מנת לחשוך לעצמנו את עלויות הטיפול הצפויות לנו במהלך השנים, מוטב לרכוש ביטוח סוסים. כמו כן, חשוב לקנות ביטוח צד ג', על מנת להגן על עצמנו מפני תביעות של רוכבים, מאלפים, עוברי אורח או כל גורם אחר.

סיכום

סוס פאסו פינו הוא מאוד ידידותי, נאמן וחביב, כל מי שיבחר לאמץ או לרכוש אותו, אין ספק שייהנה ממנו.

פאסו פינו (Paso Fino)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן