סוס פריזיאן - מדריך הסוסים המלא

סוס פריזיאן

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג פריזאני– בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס פריזיאן – מדריך הסוסים המלא:

גובה

152-173 ס"מ

משקל

544-635 ק"ג

מהירות

עד 88 קמ"ש

תוחלת חיים

16 שנים

תוכן עניינים

סוס פריזיאן (friesian horse) מגיע אלינו מאזור פריסלנד בהולנד. הוא מוכר כבר מהמאה ה-16-17, בזכות העובדה שהוא שימש כסוס מסא וכן כסוס מלחמה, מאחר והם יכלו לעמוד במשקלם של אבירים שנשאו שריון על גופם.

מאפיינים של סוס הפריזיאן

משקל: משקל ממוצע של סוס הפריזיאן הוא 544-635 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של סוס הפריזיאן הוא 152-173 ס"מ.

תוחלת חיים: 16 שנים.

מבנה גוף: רחב, כבד, חזה עמוק, צוואר מקושת, רגליים חזקות.

צבעים: שחור. פרווה עשירה ויפה.

מהירות: 88  קמ"ש.

אינטליגנציה: סוס פריזיאני איננו נחשב לסוס חכם… הוא אומנם צייתן, אך הוא לא מסוג הסוסים שאפשר ללמד אותם דברים מיוחדים וחדשים.

תכונות אופי של הסוס

סוס פריזן נחשב לסוס מאוד טוב, ידידותי ונאמן לאנשים. הוא סוס צייתן, אף על פי שאיננו תמיד נוהג בחוכמה ואיננו נחשב למשופע באינטליגנציה. מאוד קל לטפל בו, וכל מי שרוכב עליו נהנה ממנו. יש לו יכולת להסתגל מהר מאוד לצרכים של הרוכבים, הוא לא נוטה לפחד ומסוגל להסתדר במקומות שונים.

ענפי רכיבה: קרקס, תצוגות ואירועים, רודיאו, משאות, תיירות (רכיבה בכרכרות ברחבי העיר ובאתרים תיירותיים שונים), רכיבה בשטח. סוס זה פחות מתאים לתחרויות או אירועים מורכבים.

סוס פריזיאן בישראל: בישראל קיימת קהילה רחבה של רוכבים אשר נעזרים בסוסי פריזיאן. מדובר על קבוצה אשר נוהגת לרכב על סוסים אלו בחוות ובשטח.

מצב בריאותי של סוס פריזיאני

תזונה וטיפול: חשוב לספק לסוסים פריזיאנים מקום נוח לגידול ולינה. מקום מאוורר ונקי. יש לספק להם מזון פעמיים-שלוש ביום וזמינות למים כל הזמן. רצוי מאוד שהמזון יכיל דגנים, ירקות, מיניראליים ופריטי מזון אחרים שנוחים וקלים לעיכול.

מאחר ויש לסוסים אלו פרווה מאוד יפה ונעימה, חשוב מאוד לשמר אותה, לטפח ולטפל בה, כולל באמצעות מזון מתאים וכן בעזרת שימוש במסרקים רלוונטיים.

בעיות בריאותיות נפוצות: סוס פריזיאני איננו מתמודד עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן או נפוצות. מדובר על בעיות רגילות שקיימות אצל הרבה מאוד סוסים, כתוצאה מזיקנה או כתוצאה משחיקה באיברים שונים בגוף, למשל במפרקים, פרסות, וחלקים אחרים בגוף. יש להקפיד על מעקב וטיפול אצל וטרינר סוסים באופן קבוע.

על מנת להימנע מעלויות גבוהות של טיפולים, מוטב לרכוש פוליסת ביטוח סוסים, כך חברת הביטוח תשתתף בעלויות הטיפולים במהלך השנים. מעבר לכך, אף על פי שמדובר בסוס מאוד ידידותי ומאוזן מבחינה התנהגותית, חשוב גם לרכוש פוליסת ביטוח צד ג'. זה יכול להקל מאוד מבחינה כלכלית אם חס וחלילה הוא עושה בעיות ופוגע ברוכבים, עוברי אורח או רכוש.

מחיר הסוס

הפריזיאן נחשב לגזע סוס יקר, הן בזכות יופיו הייחודי, האינטליגנציה שלו והמזג הטוב שיש לו. מאחר והוא מסוגל לשמש רוכבים לצרכים שונים, הן תחרותיים והן אחרים, הרי שמחירו איננו יורד משבעת אלפים דולר, כאשר פריזיאן בוגר עולה יותר מחמישים אלף דולר, וסוס פריזיאן איכותי ומאולף, יכול לעלות גם מעבר למאה אלף דולר.

לסיכום, מדובר בסוס מאוד יפה, נאמן, רגיש וידידותי. אפשר ליהנות ממנו בשלל דרכים, וכל מי שבוחר לרכוש סוס פריזיאן או לאמץ אותו, ייהנה ממנו, בעיר, בשטח ובכל מקום אחר.

סוס פריזיאן (friesian horse)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן