אחאל טקה - מדריך הסוסים המלא

אחאל טקה

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג אחאל טקה – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס אחאל טקה – מדריך הסוסים המלא:

גובה

147-163 ס"מ

משקל

עד 450 ק"ג

מהירות

עד 50 קמ"ש

תוחלת חיים

20 שנים בממוצע

תוכן עניינים

אחאל טקה (Akhal-Teke) הוא סוס שמקורותיו מגיעים מטורקמניסטן. משם הוא נדד במשך השנים והגיע גם לאירופה וכיום ניתן למצוא סוסים מסוג זה גם בצפון אמריקה. במשך שנים הוא שימש שבטים מקומיים בתנאי אקלים קשים, לצרכי מסעות וכן צרכים נוספים.

בטורקמניסטאן הוא נחשב לסוס לאומי, ונשיא המדינה אף נוהג לרכוב עליו ולהשתתף במרוצים שונים איתו.

מאפיינים של אחאל טקה

משקל: משקל ממוצע של אחאל טקה הוא 450 ק"ג

גובה גובה ממוצע של אחאל טקה הוא 147-163 ס"מ.

תוחלת חיים: 20 שנים.

מבנה גופני: חזק, שרירי, גב ארוך, צוואר ארוך, קשוח וגמיש. מסוגל לחיות ולעבוד בתנאי שטח קשים.

צבעים: שחור, אפור, ערמון.

אינטליגנציה: סוס אחאל טקה נחשב לסוס חכם, עצמאי, מסוגל לבצע פעולות רבות ויש לו יכולת אילוף גבוהה מאוד, הוא אוהב ללמוד ויש לו זיכרון טוב.

מהירות: 48-50 קמ"ש.

תכונות אופי של אחאל טקה

אחאל טקה הוא סוס חם, מאוד ידידותי, נאמן לבעליו, אין לו שום בעיה לבצע מגוון רחב של פעולות, גאה מאוד, לא סולח לאנשים שפוגעים או מעליבים אותו, קשה מאוד להחליף בעלים וזקוק לטיפול ייחודי.

חשוב להדגיש, מדובר על סוס רגיש גם מבחינה פיזית, כך שאם נוהגים איתו באלימות, הוא יכול להיות מאוד חם ועצבני.

ענפי רכיבה: סוס אחאל טקה מתאים לרכיבת שטח, מסעות, מרוצים ארוכים, קפיצות ראווה.

שכיחות בישראל: ישנן חוות שונות בישראל אשר מחזיקות ברשותן סוסי אחאל טקה לצרכים שונים.

תזונה וטיפול: על מנת שהסוס יהיה חזק ובריא, עליו לצרוך אוכל סוסים אמיתי, אוכל ירוק, סובין, חיטה, חציר, שעורה כמו כן, חשוב מאוד לספוק לו כמות גדולה של מים, בוודאי בעונות החמות.

מבחינת טיפול, יש לספק לו תא נקי ומאוורר, וכן יש לנקות אותו לעיתים תכופות על מנת לשמור על הפרווה שלו וכן לשמור על ניקיון הפרסות שלו ברגליים.

תכונות בריאות של סוס טקה

בעיות בריאותיות נפוצות: בעיקרון סוס אחאל טקה הוא בריא מאוד, ונהנה מגוף חזק ושרירי. עם זאת, במהלך השנים הוא עלול להתמודד עם בעיות בריאותיות שונות, בין היתר כתוצאה מהזדקנות, שחיקה וסיבות אחרות. על מנת להקל עלינו את כל מה שקשור לעלויות הטיפול, אז אנחנו צריכים לרכוש ביטוח בריאות לסוסים, כך חברת הביטוח תוכל לעזור לנו במימונם.  רצוי גם לעשות ביטוח צד ג', כך נוכל להגן על עצמנו מפני תביעות של רוכבים, מאלפים או גורמים אחרים שעלולים להיפגע במהלך העבודה איתו.

מחיר הסוס

מאחר ובמהלך השנים זכה לא פעם בתואר "הסוס הכי יפה", וכן בזכות העובדה שהוא נחשב לסוס חכם, אמיץ ומהיר, מחירו בשוק גבוה. עצם זה שהוא סוס מאוד נדיר, מעלה במידה ניכרת את מחירו. יש הסבורים שנשארו מעט מאוד פרטים מסוג זה בעולם. מחירו משתנה בהתאם לגודלו, מבנה גופו, עוצמת השרירים שלו וכן המקום בו הוא גדל. בעבר נעשו עסקאות לרכישתו בסכומים שעולים על מאה אלף דולר ולכן הוא נכנס לרשימת הסוסים היקרים ביותר בעולם.

לסיכום, כל מי שבוחר לרכוש או לאמץ סוס אחאל טקה, ייהנה מסוס איכותי, חזק, שרירי, סוס שיכול לעזור לו בצורות שונות. על כן, זו בחירה נכונה, בוודאי עבור מי שמחפש סוס מגוון וחכם, אשר ניתן לרכב עליו במקומות שונים ומגוונים, ובתנאי מזג אוויר קשים וקלים.

אחאל טקה (Akhal-Teke)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן