טנסי ווקר - מדריך הסוסים המלא

טנסי ווקר
גובה

150-173 ס"מ

משקל

410-540 ק"ג

מהירות

16–32 קמ"ש

תוחלת חיים

עד 30 שנה

תוכן עניינים

טנסי ווקר (Tennessee Walking Horse), הוא סוס אשר על פי הערכות מקורותיו מתחילים לפני מאה שנה בערך, בזכות השבחה של מספר גזעים ביחד אשר נעשתה במדינת טנסי בארצות הברית. בין היתר, מדובר על גזעים כגון מורגן, טורוברד, סטנדרט ברד ועוד. במקור הוא שימש בתור סוס עבודה, רכיבה ותחרויות.

מאפיינים של סוס טנסי

גובה: גובה של הסוס הוא 150-173 ס"מ.

משקל: משקל ממוצע של הגזע הוא 410-540 ק"ג.

תוחלת חיים: 30 שנה.

מבנה גוף: שרירי, חזק, יציב.

צבעים: חום, אפור, שחור.

מהירות: 10-20 מייל בשעה.

אינטליגנציה: נחשב לסוס חכם אשר יכול לבצע פעולות שונות, וכן הוא מאוד רגיש לצרכיו של הרוכבים עליו.

תכונות אופי של הגזע

מדובר בסוס מאוד חזק, נוח לשימוש, רגוע, אשר יכול להיות מאוד מתאים להורים וילדים, בפרט בכל מה שקשור לרכיבה טיפולית. הוא מאוד קשוב ורגיש לרוכבים שלו. הוא מסוגל לבצע הרבה מאוד פולות, אך בשונה מסוסים אחרים, הוא לא מתאים לתחרויות, אלא יותר ללמידה, רכיבת פנאי או לתצוגות סוסים.

ענפי רכיבה: דרסאז', עבודה, תצוגות, רכיבה טיפולית.

שכיחות בישראל: נחשב לסוס מאוד שכיח אשר ניתן למצוא במגוון רחב של חוות שונות. נהוג להחזיק בו בחוות שמתעסקות ברכיבה טיפולית וכן בחוות שמספקות טיולי רכיבה או לימודי רכיבה לצעירים ומבוגרים.

תזונה וטיפול: על מנת לשמור על איכותו של הסוס, יש לטפל בו היטב ובאופן עקבי, יש לספק לו תזונה מתאימה, כגון עשב, תאית ואוכל סוסים. מאחר ומדובר בסוס רגיש, צריך לדעת כיצד לטפל בו ורצוי להיות בעל ניסיון בתחום.

מצב בריאותי של סוסי טנסי

בעיות בריאותיות נפוצות: סוס טנסי איננו מתמודד עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן. אך מאחר והוא מהווה סוס עבודה וכן הוא נחשב לסוס תצוגה ורכיבה, ייתכן מאוד שהוא יתמודד במהלך השנים עם שחיקה ובעיות אחרות שיידרשו טיפול נקודתי ואף מעבר לזה.

על מנת להקל על עצמנו מבחינת עלויות, יהיה נכון לרכוש פוליסת ביטוח סוסים אשר תאפשר לנו לממן את עלויות הטיפול במהלך הזמן. כמובן שהפוליסה בנויה על בסיס מצבו וגילו של הסוס.

בניגוד לסוסים רבים אחרים, סוס טנסי איננו נחשב לסוס פרוע ולכן, ייתכן מאוד שלא יהיה צורך לרכוש עבורו פוליסת ביטוח צד ג'. יחס עם זאת, על מנת שנימנע מבעיות בהיבט זה, מוטב יהיה כן לרכוש פוליסת ביטוח צד ג', אם חס וחלילה הסוס יפגע באדם או ברכוש.

לסיכום, כפי שאפשר לראות, טנסי ווקר הוא אחד הסוסים הטובים, הרגועים והשלווים ביותר שאפשר למצוא וליהנות ממנו. מדובר על סוס שמשמש הרבה מאוד רוכבים לרכיבה חווייתית, הרבה מאוד ילדים ללימודי רכיבה וכאמור גם לרכיבה טיפולית. כל מי שרוכש סוס זה, ללא ספק ייהנה מחיה אצילית ומיוחדת במינה.

טנסי ווקר (Tennessee Walking Horse)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן