סוס האצטקה - מדריך הסוסים המלא

סוס האצטקה

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג אזטקה – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס האצטקה – מדריך הסוסים המלא:

גובה

150-160 ס"מ

משקל

450-540 ק"ג

תוחלת חיים

30-40 שנה

תוכן עניינים

סוס אזטקה (Azteca horse) מקורו במקסיקו, ויחסית הוא נכנס לפיתוח חדש, שכן מקורותיו הם מהמאה ה-20, אז הוא נוצר באמצעות שילוב של סוסים שונים, על מנת לספק לרוכבים מקסיקאיים סוס שיתאים לצרכי הרכיבה והעבודה שלהם.

מאפיינים של סוס אזטקה

משקל: משקל ממוצע של סוס האצטקה הוא 450-540 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של הגזע הוא 150-160 ס"מ.

תוחלת חיים: 30-40 שנה.

מבנה גוף: חזק, שרירי, כתפיים ארוכות ומשופעות, פנים ישרות.

צבעים: לבן, שחור, אפור.

אינטליגנציה: סוס אזטקה הוא אחד הסוסים החכמים ביותר שיש. זה בא לידי לא רק בתכונות האופי שלו, אלא גם בעצם כך שניתן להשתמש בו לצרכים שונים ומגוונים. מדובר בסוס רב גוני שאפשר להיעזר בו לצרכים שונים בצורה אפקטיבית ונכונה.

תכונות אופי של הגזע

סוסי אזטקה נחשבים לסוסים מאוד מוכשרים, חכמים, תכליתיים ואינטליגנטיים. הם מאוד אנרגטיים ואף דעתניים במובן מסוים, אך מנגד הם יודעים כיצד להסתדר עם הרוכבים שלהם ולהסתגל למצבים שונים.

סוס אזטקה נחשב גם לסוס חם מזג לעיתים, וכן קשוחים במידה מסוימת, אך הם שותפים אידיאליים לרוכבים מנוסים, וניתן לרכב עליהם במשך שעות ארוכות בלי שום קושי, זאת בזכות כוח הסיבולת שלהם והיכולת להתמודד עם מצבים שונים.

ענפי רכיבה: סוסי אזטקה נחשבים כאמור לסוסים רב תכליתיים, מאחר וניתן להשתמש בהם לצרכים שונים. הם משמשים בין היתר לעבודה בחווה, רכיבת שטח, תחרויות (קפיצות), רכיבה מערבית, פולו ומשחקים אחרים.

שכיחות בישראל: סוסי אזטקה כמעט ולא מוכרים מחוץ למקסיקו, מלבד במדינות צפון אמריקה, לכן הם אינם שכיחים בישראל. 

מצב רפואי של סוסי אזטקה

תזונה וטיפול: על מנת שסוסי אזטקה ייהנו מתזונה טובה ונכונה עבורם, יש לספק להם מזון איכותי, למשל, חציר, תבואה, עשב, ומזון שכולל מרכיבים תזונתיים חיוניים, על מנת שיוכלו לייצר ולשרוף אנרגיה.

אין לסוסי אזטקה צרכים מיוחדים מבחינת טיפול וטיפוח, אך כן חשוב לנקות את פרסות כפות הרגליים שלהם, על מנת שיוכלו לצעוד בבטחה.

בעיות בריאותיות נפוצות: מדובר על גזע שאינו מתמודד עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן, עם זאת, מאחר ומדובר בסוס עבודה, סוס פעיל ואנרגטי, אפשר להניח שהם יתמודדו עם פציעות ודלקות שונות. על כן, חשוב להיות עירני, להקפיד ולשים לב לכך, וכמובן לפנות אל ווטרינר סוסים מקצועי בכל מקרה של בעיה.

על מנת לחסוך בעלויות הכלכליות של טיפולים רפואיים לאורך השנים, מוטב לרכוש פוליסת ביטוח סוסים, כך חברת הביטוח תשתתף בעלויות הטיפולים השונים. כמו כן, יש לרכוש פוליסת ביטוח צד ג', על מנת שיהיה ניתן להתמודד עם מצבים בהם רוכבים, עוברי אורח או רכוש נפגעים כתוצאה מהתנהגות הסוס.

לסיכום, מדובר על סוס מיוחד במינו, חכם, חזק, אשר מסוגל לבצע הרבה מאוד עבודות שונות, וכל אחד יכול ליהנות ממנו.

סוס אזטקה (Azteca horse)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן