הפלינגר - מדריך הסוסים המלא

הפלינגר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג הפלינגר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס הפלינגר – מדריך הסוסים המלא:

גובה

140-160 ס"מ

משקל

415 ק"ג בממוצע

מהירות

48.2 קמ"ש

תוחלת חיים

25-30

תוכן עניינים

הפלינגר (Haflinger) הוא סוס שנחשב ל"סוס בית" אשר מקורו באוסטריה ובאיטליה. על פי הערכות שונות, הוא נחשף בפעם הראשונה בימי הביניים, ובמלחמות העולם הוא שימש לצרכים מלחמתיים. במשך השנים כמות הסוסים מגזע זה פחתה, ובשנת 2003 הפך להיות הסוס המשובט הראשון.

מאפיינים של סוס הפלינגר

משקל: משקל ממוצע של סוס הפלינגר הוא 415 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של סוס הפלינגר הוא 1.40-1.50 מטר.

תוחלת חיים: 25-30 שנה.

מבנה גוף: גוף חזק, גב בינוני-ארוך, שרירי, רגליים חזקות, צוואר בינוני.

צבע: ערמוני, פשתן, חום בהיר, לבן.

מהירות: 48.2 קמ"ש.

אינטליגנציה: סוס הפלינגר נחשב לסוס חכם, סוס שיודע כיצד להתאים את עצמו לשטח וכן לרוכבים שמשתמשים בו.

תכונות אופי של סוסי הפלינגר

סוס הפלינגר נחשב לסוס עבודה, בעל אופי מאוד שקט ורגוע, דבר שמתאפיין בין היתר בהליכה קצבית ורגועה, אך יחד עם זאת הוא גם מאוד אנרגטי, ויכול לבצע עבודות וסגנונות רכיבה שונים ולסייע בדרכים מגוונות.

מדובר בסוס שקל מאוד לרכב עליו בתנאי שטח שונים, זו אחת הסיבות שהיה נהוג להשתמש בו לצרכי מלחמה וצרכים אחרים. הוא זוכה להצלחה גדולה בשל היותו סוס מגוון, יפה, חזק ומרשים במראה שלו.

ענפי רכיבה: ניתן להשתמש בסוס הפלינגר לצרכים שונים. למשל, רכיבת שטח, דרסאז', קפיצות ראווה, רכיבה טיפולית, סיבולת, מרוצים ועוד.

שכיחות בישראל: סוסי הפלינגר נפוצים במדינות שונות באירופה, וכן בישראל. אפשר למצוא אותם במגוון חוות ברחבי הארץ, והם כאמור משמשים לשימושים שונים ומגוונים.

בריאות הגזע

תזונה וטיפול: על מנת לספק לסוסי הפלינגר את מרכיבי התזונה הרלוונטיים והנכונים עבורם, יהיה נכון לספק להם חציר, דשא, אוכל סוסים, אוכל מבושל, וכמובן אוכל שמכיל מרכיבים בריאותיים ותזונתיים חיוניים עבורם.

סוסי הפילנגר אינם זקוקים לטיפול משמעותי, ניתן לסרק אותם מעת לעת על מנת לשמור על פרוותם, וכן רצוי לנקות את פרסות הרגליים שלהם על מנת שיוכלו לצעוד בבטחה.

בעיות בריאותיות נפוצות: סוסי הפילנגר אינם מתמודדים עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן, אך יחד עם זאת, מאחר והם מאוד פעילים בתחומים שונים ואנרגטיים, אזי הם עלולים להתמודד עם דלקות, פציעות ומחלות שונות. טיפול ומעקב קבוע על ידי וטרינר סוסים, יכול לעזור לשמור על בריאותם לאורך זמן.

על מנת להקל עלינו מבחינה כלכלית, אנחנו יכולים לרכוש ביטוח סוסים אשר יאפשר לנו ליהנות מהשתתפות במימון הטיפולים בעזרת חברת הביטוח. כמו כן, רצוי לקנות פוליסת ביטוח צד ג', על מנת להגן על עצמנו מפני מצבים של פגיעה על ידי הסוס ברוכבים, עוברי אורח או רכוש.

לסיכום, סוס הפלינגר הוא סוס ייחודי, בעל מקום משמעותי בהיסטוריה של הסוסים וכן בהיסטוריה האנושית בפרט. אך מעבר לכך, כמו שאנחנו יכולים לראות יש לו שימושים רבים ומגוונים שיכולים לשרת אותנו.

הפלינגר (Haflinger)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן