ת'ורוברד - מדריך הסוסים המלא

ת'ורוברד

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג תורוברד – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס ת'ורוברד – מדריך הסוסים המלא:

גובה

157-173 ס"מ

משקל

450 ק"ג

מהירות

עד 71 קמ"ש

תוחלת חיים

25-30 שנה

תוכן עניינים

סוס ת'ורוברד (Thoroughbred), הוא סוס מרוצים אשר פותח במאה ה-17-18 באנגליה, באמצעות הרבייה של סוסות אנגליות עם סוסים ערביים, ברבריים וסוסים אחרים שהובאו מהמזרח. במהלך השנים הוא הגיע גם למקומות אחרים בעולם, כולל אוסטרליה, יפן, דרום אמריקה ועוד.

על פי הערכות, כיום יש מיליוני סוסי ת'ורוברד, והוא נחשב לאחד הסוסים היוקרתיים ביותר שיש. מחיר הממוצע שלו הוא 90 אלף דולר (יכול גם להיות גבוה יותר אם הוא זכה בפרסים), מחיר הרבייה שלו מתחיל ב-500 דולר.

מאפיינים של סוס ת'ורוברד

גובהגובה ממוצע של סוס ת'ורוברד הוא 157-173 ס"מ.

משקלמשקל ממוצע של סוס ת'ורוברד הוא 450 ק"ג.

תוחלת חיים: 25-30 שנה.

מבנה גוף: דק, חזק, שרירי, חסון, גבוה.

צבעים: חום, שחור, אדמוני.

מהירות: 71 קמ"ש.

אינטליגנציה: נחשב לסוס מאוד חכם, בין היתר בזכות העובדה שהוא משלב בתוכו מאפיינים של סוסים שונים. לכן הוא גם יודע לבצע פעולות רבות ומשתתף בלא מעט תחרויות ותצוגות.

תכונות אופי של הגזע

ת'ורוברד הוא סוס חם מזג זריז, מהיר, מלא תעוזה, הוא מאוד קשוב ורגיש לרוכב, יודע לפעול כפי שהוא מבקש ממנו. יכול לשמש גם מבוגרים וגם ילדים לצרכי רכיבה שונים. חשוב לספק לו את התנאים הרלוונטיים על מנת שיהפוך להיות סוס מרוצים ובכלל על מנת שיוכל להופיע בתצוגות ואירועים אחרים, כפי שאנחנו מצפים ממנו.

ענפי רכיבה: מרוצי סוסים, תצוגה, קפיצות, רכיבה אומנותית, רכיבה משפחתית. סוסי ת'ורוברד קטנים יכולים להתאים גם למשחקי פולו. לא פעם משתמשים בו במשחקים אולימפיים בתחרויות רכיבה אומנותית וקפיצות.

שכיחות בישראל: גם לישראל, הגיעו סוסי ת'ורוברד, אך מאחר ומדובר בסוס יקר יחסית, לא נמצא אותו בהרבה חוות.

תזונה וטיפול: מאחר ונהוג להשתמש בו במרוצי סוסים, תחרויות וסגנונות רכיבה שונים, אז יש להקפיד היטב על תנאי הגידול שלו מחד ומאידך על התזונה שמספקים לו. כך יהיה אפשר לשמור על בריאותו ומבנה גופו החסון והשרירי. יש להקפיד על אוכל סוסים, עשבים, ומרכיבים תזונתיים איכותיים עבורו.

מצב בריאותי של סוסי ת'ורוברד

בריאות בריאותיות נפוצות: עצם העובדה שמשתמשים בסוס ת'ורוברד לשימושים שונים, חושפים אותו למגוון רחב של פציעות ובעיות בריאותיות, יותר מאשר בקרב סוסים אחרים. בין היתר, הוא מתמודד עם בעיות אורתופדיות, בעיות פוריות, בעיות בריאות, וכן הוא מתמודד עם בעיות ספציפיות בכפות הרגלים ובסחוסים.

על כן צריך לספק לו טיפול איכותי, ויהיה צורך לספק גם טיפולי רפואי קפדני. לשם כך, יהיה נכון לרכוש עבורו ביטוח בריאות סוסים אשר יאפשר לממן את העלויות השונות שקשורות לטיפולים אלו. צריך לציין בהקשר זה, אף על פי שמדובר בסוס רגוע בסך הכל, יהיה נכון גם לרכוש עבורו ביטוח צד ג' לסוסים, אשר יגן מפני תביעות של אנשים אחרים בגין פגיעה בגוף או ברכוש.

מחיר הסוס

גזע זה נחשב לאחד מגזעים הסוסים היקרים ביותר שיש. במהלך השנים נערכו עסקאות לרכישת סוס זה בסך עשרות מיליוני דולרים. באחת העסקאות המפורסמות הוא נמכר בעסקה בסך 70 מיליון דולר  בשנת 2007 נערכה עסקה במהלכה נמכרו 10,000 סוסים מגזע זה בעלות ממוצעת של 90 אלף דולר לסוס. עלות הרבעה בודדת שלו נעה בין 500 ל-300 אלף דולר. ההסבר למחיר הגבוה של גזע זה הוא, עצם העובדה שמדובר בסוס הזוכה בהרבה מאוד מרוצים ובפרסים גבוהים. כמו כן, מחירו גבוה מאחר והוא נחשב לסוס יפה, חכם ונוח לרכיבה.

לסיכום, סוס ת'ורוברד הוא סוס מיוחד במינו כפי שניתן לראות. מדובר בסוס שיכול לשמש לצרכים רבים, מגיל צעיר עד זקנה, זאת בתנאי שיודעים כיצד להשתמש בו ומטפלים בו כראוי. הוא סוס מיוחד מבחינת האופי והמראה שלו. על אף מחירו הגבוה, כל חובב סוסים ישמח להחזיק בו.

 

סוס ת'ורוברד (Thoroughbred)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן