כלב יפני – רשימת 10 כלבים יפנים שחובה להכיר

כמו לא מעט דברים שמגיעים אלינו מיפן, כך גם כל מה שקשור לתחום כלבים, הרי שמדינת השמש העולה מציעה לנו מגוון מיוחד של כלבים יפנים ייחודים.

במאמר זה, אנחנו נסקור עשרה גזעים של כלבים יפנים שונים וכן נספק לכם מידע על הייחודיות שלהם, סיפורים פיקנטיים ומיוחדים, וכן נציג בפניכם רעיונות וטיפים כיצד לגדל אותם צורה נכונה ובריאה.

תוכן עניינים

מה מיוחד בכלבים היפניים?

כלבים יפנים הם מיוחדים, כל אחד בדרכו, בזכות העובדה שהם גדלו בתנאים שונים מאשר במערב, בין אם הכוונה לתנאים סביבתיים שונים ובין אם הכוונה לסגנון חיים אחר.

היפנים, כידוע, שמרו במשך שנים על התרבות היפנית עם מסורות מסוימות, וזה נכון לגבי אופי הגידול של הכלבים שלהם. בין אם הם שימשו אותם לצייד, בין אם הם שימשו אותם לקרבות כלבים ובין אם הם כלבי לוויה, כפי שרבים מהם הפכו להיות במהלך השנים.

חשוב להדגיש, יחד עם זאת, שבמהלך השנים כלבים יפנים רבים הגיעו למערב, בין היתר בתהליך טבעי של יבוא וכן בעקבות המלחמה (נוכחות של חיילים אמריקאיים על אדמת יפן, לדוגמא, הביאה לייבוא של כלבים יפנים לארצות הברית) וכן בזכות הגירה של יפנים עם כלביהם למדינות שונות. שם באופן טבעי הם התערבבו עם כלבים אחרים וגם פיתחו התנהגויות של כלבים מערביים.

רשימת 10 גזעים של כלבים יפנים

להלן רשימה של 10 גזעים המוכרים ביותר מארץ השמש העולה. ניתן ללחוץ על התמונה למידע מורחב על הגזע
שיבה אינו

שיבא אינו

כלב יפני זעיר ושרירי שנחשב לאחד מכלבי הלוויה הפופולאריים ביותר ביפן כיום. נחשב מאוד אהוב בזכות האישיות המרשימה. במקור נועד לציד ציפורים, אך במקרים רבים הוא משרת גם לציד של חיות גדולות ממנו.

אקיטה יפני

אקיטה

כלב יפני אמיץ וחזק, נאמן, מספק חום ואהבה לבעליו ונחשב לכלב משפחתי. במהלך השנים הפך לפופולארי מאוד בקרב חיילים אמריקאיים ששירתו על אדמת יפן.

צ'ין יפני

צי'ן יפני

כלב אשר במקור אומנם הגיע מסין וקוריאה, אך האצולה היפנית הפכה אותו לפופולארי גם ביפן. נחשב זעיר וקטן. מוכר גם בשם סנטר יפני

שיקוקו

שיקוקו

זן של כלבים אשר נסמך על כלבי ציד. בעל סיבולת מאוד גבוהה, ידוע באינטליגנציה שלו, ונחשב לכלב מאוד צייתן ונוח.

טוסה אינו

טוסה אינו

זן כלבים נדיר, אשר במהלך השנים נחשב לכלב לחימה. היום הוא נחשב לכלב משפחתי, חם ואוהב אך גם משמש לכלב שמירה. כלב זה נכלל ברשימת הכלבים המסוכנים בישראל.

כלב הוקאידו אינו

הקואידו אינו

–כלב אתלטי, חזק ושרירי, נחשב לגזע נועז, פרוע, אשר משרת את בעליו בנאמנות, הן לצורך שמירה והן לצורך צייד. נחשב בן לוויה מאוד נאמן ומסור.

קאי קן

קאי קן

אחד מהגזעים הילידים ביפן. נחשב מאוד חשב, צייתן שאוהב לרצות את בעליו, מסור ואמין. קשה מאוד למצוא כלבים מגזע זה, שכן הוא מאוד נדיר בימינו.

קישו

קישו קן

כלב אמיץ וחכם. מתנהל בצורה עצמאית אך גם מגלה אימפולסיביות מעת לעת. משמש לצייד, בפרט של חיות מחמד קטנות.

טרייר יפני

טרייר יפני

כלב קטן, זעיר, אשר נהיה פופולארי ביפן אחרי המלחמה, בזכות העובדה שמשפחות רבות חיפשו כלבי לוויה קטנים שאין צורך להשקיע הרבה בתחזוקה שלהם.

שפיץ יפני

שפיץ יפני

(מוכר גם בשם כניהון סופציו) – משתייך למשפחת כלבי השפיץ. נחשב לכלב מאוד חכם ואהוב, הן בשל אהבתו לבני אדם והן בשל העובדה שקל מאוד לאלף אותו הוא מסתגל בקלות לסביבה ולמשפחה.

טיפים כיצד לגדל כלב יפני בישראל

לפני שאתם ממהרים לקחת כלב יפני אליכם הביתה, אנחנו מציעים לכם 3 טיפים:

טיפ ראשון – תוודא שמזג האוויר בישראל אכן מתאים לו, שכן ביפן הוא כנראה גדל בתנאי מזג אוויר שונים מאשר בישראל.

טיפ שני – תוודאו שיש לכם את כל הכלים והידע, בשביל לגדל אותו בישראל, על מנת להנעים את זמנו. אם תעשו זאת נכון, הוא יהיה נאמן לכם.

טיפ שלישי – לא משנה איזה כלב יפני קטן או גדול אתם בוחרים לקחת, תוודא שהוא גזעי ולא מעורב. כך תיהנו ממנו באמת.

אם אתם מחפשים כלב נאמן, מסור, שיהיה לכם כיף לגדל בדירה או בבית עם חצר, כלב יפני הוא הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן