הולסטינר - מדריך הסוסים המלא

הולסטינר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג הולסטינר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס הולסטינר – מדריך הסוסים המלא:

גובה

163-172 ס"מ

משקל

עד 680 ק"ג

מהירות

עד 88 קמ"ש

תוחלת חיים

20 שנה בממוצע

תוכן עניינים

הולסטינר (Holsteiner) הוא סוס אשר מקורו בשילוב בין סוס גרמני (הוליסטיין) עם סוסים אנגליים. תהליך ההשבחה שלו נמשך במשך עשרות שנים עד שהתקבל הגזע שאנחנו מכירים כיום. הוא שימש בעבר לצרכי עבודה וכן הוא שירת במלחמות, כיום משתמשים בו לצרכים רבים אחרים.

מאפיינים של סוס הולסטינר

משקל: משקל ממוצע של סוס הולסטינר הוא 680 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של סוס הולסטינר הוא 163-172 ס"מ.

תוחלת חיים: 20 שנה.

מבנה גוף: חזק, שרירי, גב ארוך, צוואר מקושת, רגליים חזקות.

צבעים: חום, לבן, אפור.

אינטליגנציה: נחשב לסוס מאוד חכם, בעל יכולות מגוונות, יכול לבצע פעולות שונות, משרת את הרוכב עליו בצורה נאמנה וצייתנית.

תכונות אופי ובריאות של הולסטינר

הולסטינר נחשב לסוס אמין, נאמן, ידידותי מאוד לרוכבים עליו ובאופן כללי לכל מי שבא איתו במגע. העובדה היא שבמשך שנים הוא שימש לצרכים שונים, מלמדת על היכולות שלו וכן על הקשר שהוא יצר עם רוכבים.

ענפי רכיבה: סוס מרוץ מאוד איכותי, הוא משתתף בהרבה מאוד תחרויות בינלאומיות כולל אולימפיאדות ואף זיכה את רוכביו בלא מעט מדליות. כמו כן, הוא מתאים לתחרויות קפיצה, דרסאז', תצוגות, עבודה בשטח ומסעות.

שכיחות בישראל: מאחר ומדובר בסוס איכותי לתחרויות ספורט, ניתן למצוא גזע זה גם לא בחוות בישראל.

תזונה וטיפול: בדומה לסוסי מרוצים אחרים, גם הולסטינר זקוק לתזונה ייחודית שיכולה לספק לו את כל מה שהוא צריך מבחינת מרכיבים, ויטמינים, ברזל וחומרים אחרים. כמובן שאם הסוס משתת בתחרויות, אז הוא יצטרך לצרוך מזון שיהיה רלוונטי עבורו ויעזור לו לבצע את התרגילים השונים בצורה הטובה ביותר.

הטיפול בו הוא פשוט, אך דורש התייחסות ספציפית לפרסות, על מנת שהוא יוכל לדרוך עליהן, ללכת ולרוץ מבלי להינזק.

בעיות בריאותיות נפוצות: אין לסוס הולסטינר בעיות בריאותיות יוצאות דופן, אך באופן טבעי מעצם היותו סוס תחרויות, סביר להניח שהוא יתמודד עם שחיקה, דלקות ובעיות אחרות באזורים שונים בגוף ובפרט בפרקים ובסחוסים. לכן חשוב מאוד להשקיע בטיפול קפדני ורציף אצל וטרינר שמתמחה בטיפול בסוסים.

על מנת לחסוך עלויות, מוטב לקנות ביטוח סוסים כך חברת הביטוח תעזור לנו ותשתתף בעלויות הטיפול. כמו כן, אנחנו צריכים לקנות ביטוח צד ג', על מנת שנוכל להגן על עצמנו מפני תביעות של רוכבים, עוברי אורח או כל גורם אחר שעלול להינזק בעצמו או ברכושו עקב התנהגות שלילית של הסוס.

סיכום, סוס הולסטינר הוא מאוד ייחודי, בין אם זה באופי שלו, במראה וכן ביכולת השימוש בו. על כן, מומלץ מאוד לרכוש או לאמץ סוס מסוג זה. הוא יכול להתאים, הן לרוכבים מתחילים והן לרוכבים ותיקים כמובן. הוא יכול לשמש אותנו לצרכים שונים, גם אם אנחנו לא רוכבים מקצועיים ותחרותיים.

סוס הולסטינר (Holsteiner)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן