10 סוגי הכלבים עם תוחלת החיים הגבוהה ביותר – תוחלת חיים של כלב

אחד הפרמטרים שמשפיעים על אנשים בהחלטה איזה כלב לאמץ, היא תוחלת החיים שלו. באופן טבעי, אנשים מעדיפים לקחת כלבים שתוחלת החיים שלהם הצפויה שלהם היא גבוה. זאת על מנת שהם לא יצטרכו להתמודד עם מחלות ומוות מוקדם, ויוכלו ליהנות מהם במשך זמן ממושך.

במאמר זה אנחנו נציג בפניכם את עשרת הכלבים עם תוחלת החיים הגבוהה ביותר וכן נסביר בסוף המאמר, כמה שנים בממוצע חי כלב, האם וכיצד ניתן להאריך אותה, והאם זה נכון שתוחלת החיים של כלב מעורב היא ארוכה יותר מאשר של כלב גזעי.

תוכן עניינים

רשימת 10 גזעים של כלבים בעלי תוחלת חיים הגבוהה ביותר

להלן רשימה של גזעי הכלבים שישארו לצידכם הכי הרבה שנים ביחס לגזעי כלבים שונים. חשוב לציין שאין "תקרה" של תוחלת חיים וכי הנתונים מושפעים מהמון גורמים שונים. ניתן ללחוץ על התמונה ולקריאה בהרחבה על הגזע.
ביגל

ביגל

כלב ביגל נהנה מתוחלת חיים של 15 שנה בממוצע. נחשב לכלב רגוע, שלו, אשר איננו מתמודד עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן.

מלטז

מלטזי

כלב מלטזי נהנה מתוחלת חיים של 15 שנה. הוא ידוע בתור כלב מאוד חכם, יש לו פרווה ייחודית, לבנה וארוכה, ונחשב לכלב בריא באופן כללי.

רועה אוסטרלי

כלב רועים אוסטרלי

רועה אוסטרלי נהנה מתוחלת חיים ממוצעת של 15 שנה. הוא כלב חכם, אנרגטי, חזק ואין לו בעיות בריאותיות יוצאות דופן.

צ'או צ'או

צ'או צ'או

כלב צ'או צ'או הוא בעלת תוחלת חיים של 15 שנה. נחשב לאחד הכלבים הוותיקים ביותר המוכרים. על פי הערכות הוא קיים כבר 3,000 שנה.

להאסה אפסו

להסה אפסו

כלב עם תוחלת חיים של 14 שנה בממוצע. מקורו בטיבט, הוא משמש כלב לוויה של נזירים, ונחשב לכלב בריא, יציב, חסר פחד ומאוד ידידותי.

ג'ק ראסל טרייר

ג'ק ראסל טרייר

כלב ג'ק ראסל נהנה מתוחלת חיים של 16 שנה בממוצע. הוא כלב מאוד אנרגטי, פעיל, ידידותי, ונחשב לכלב בריא בסך הכל, שאיננו מתמודד עם בעיות רפואיות יוצאות דופן.

פודל

פודל

כלבי פודל נהנים מתוחלת חיים של 16 שנה בממוצע. לא במקרה הם נחשבים לכלבים הפופולאריים ביותר, שכן הם מאוד אנרגטיים, ידידותיים וחברותיים, ויכולים להסתגל למצבים שונים.

צ'יוואווה

צ'יוואווה

גזע כלבים אשר נהנה מתוחלת חיים אשר יכולה להגיע ל-20 שנה. כלב מאוד קטן (הכי קטן שיש), אנרגטי, ואידיאלי לגידול בבית. מתאים לכל משפחה ומאוד אהוב על ילדים.

גולדן רטריבר

גולדן רטריבר

גזע עם תוחלת חיים של 15 שנים. יש לו אופי נוח, ידידותי ומאוד חכם. תכונות אלו הפכו אותו לכלב מאוד פופולארי בקרב משפחות רבות בישראל ובמקומות אחרים בעולם.

האסקי סיבירי

האסקי סיבירי

כלב עם תוחלת חיים ממוצעת של 14 שנה. מדובר בכלב מאוד חכם, חזק, אשר יכול להסתגל לתנאי מזג אוויר שונים. כלב אהוב ונאמן לבעליו ומשפחתו.

כמה שנים חי כלב בממוצע?

כפי שאנחנו יכולים לראות, כל כלב נהנה מתוחלת חיים ממוצעת שונה. בעיקרון, תוחלת החיים של כלב נעה בין 12 ל-13 שנה. ישנם כלבים שנהנים מתוחלת חיים ארוכה יותר ואחרים מתמודדים עם תוחלת חיים קצרה יותר. לרוב, כלבים מתים מזיקנה, מחלות כלבים נפוצות או ממצבים לא טבעיים, כמו תאונות דרכים (חס וחלילה).

חשוב להדגיש, מצבו הבריאותי של הכלב משפיע על תוחלת החיים שלו, וכן על ההחלטה האם להמשיך ולטפל בכלב במידה והוא מתמודד עם מחלה קשה או לקבל החלטה על המתת חסד.

האם ניתן להאריך את חייו של הכלב?

התשובה לכך מתחלקת לשניים. בעיקרון, אי אפשר להאריך את תוחלת החיים של הכלב מעבר לזמן הסביר עבור גזע הכלבים מהסוג שלו. כלומר, אם תוחלת החיים של גזע מסוים היא 12 שנה, קשה להאמין שיהיה ניתן להאריך אותה ל-15 או 16 שנה.

מנגד, תוחלת החיים כן מושפעת מתנאי הגידול, מזון, חיסונים, מעקב בריאותי, טיולים ופעילות ספורטיבית (טוב לגוף ולנפש), אהבה (כלבים מרגישים הרבה יותר טוב שאוהבים אותה, ויכולים למות מבדידות) ועוד. ברגע שמעניקים לכלב את איכות החיים הטובה ביותר עבורו, אז סביר להניח שהוא ימצה את תום את תוחלת החיים שלו, ואין לנו מה לחשוש שהוא ימות בגיל צעיר, אלא אם יקרה משהו לא צפוי.

כמה שנים חיי כלב?

האם כלבים מעורבים חיים יותר מכלבים גזעיים?

אחד הדיונים המרתקים בתחום של תוחלת חיים בקרב כלבים הוא, האם כלב מעורב חי יותר מכלב גזעי. הנחת החוקרים בתחום היא שהתשובה חיובית. ההסבר לכך הוא, שהערבוב הגנטי ממנו נהנה כלב מעורב, מאפשר לו ליהנות מתוחלת חיים ארוכה יותר. הוא עמיד יותר בפני מחלות, נהנה ממצב בריאותי טוב יותר, מתמודד עם פחות מחלות ואלרגיות.

יחד עם זאת, תמיד נוכל למצוא מצבים אחרים. לא מדובר בעובדה חד משמעית, שכן תמיד ייתכנו מקרים יוצאי דופן בהם כלבים מעורבים דווקא מתמודדים תוחלת חיים נמוכה יותר.

אימוץ כלב בהתאם לגיל ותוחלת החיים

כאמור, לפני שמאמצים כלב, חשוב לדעת בן כמה הוא וכן מה תוחלת החיים הצפויה לו. זה יכול לעזור בידיעה ובהבנה, מה צפוי לכם וכיצד ניתן לטפל בו. בפרט זה חשוב, אם בוחרים לקחת כלב בוגר או מבוגר, כך תוכלו לדעת כמה שנים עוד נותרו לו לחיות וכן עם אילו מחלות ובעיות אחרות הוא עלול להתמודד. זה אפילו משפיע על כל הנושא של ניתוחים, הרדמות, וטיפולים ספציפיים אחרים.

חשוב לציין עוד, הבחירה לקחת כלב עם תוחלת חיים כזו או אחרת, משפיעה הרבה פעמים גם על השאלה האם לבצע המתת חסד במקרה של מחלה. שכן, אם מדובר על כלב חולה שתוחלת החיים שלו ארוכה, ייתכן ותוכלו לספק לו סביבה מספיק בטוחה ונעימה, אשר תאפשר לו ליהנות מעוד מספר שנים טובות לצידכם.

אנחנו כמובן מעודדים וממליצים לכם לפנות לאחת מעמותות בעלי חיים שפועלות בארץ ולאמץ דווקא את הכלבים המבוגרים ולעשות מעשה אצילי וטוב ולאפשר לכלב מבוגר לסיים את חיו בצורה יפה אצל משפחה אוהבת.

לסיכום, הנושא של תוחלת החיים יש משמעות רבה על אימוץ, גידול וטיפול בכלבים. לכן חשוב להקפיד, לשים לב לכך ולהתייחס למידע הרלוונטי בנושא.

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן