אינציקלופדית סוגי החתולים המלאה

ברוכים הבאים לאנציקלופדיית החתולים הגדולה בישראל. אנו במרכז הישראלי לביטוח חיות מחמד כתבנו עבורכם מדריך חתולים מפורט ובו כל סוגי החתולים השונים. בכל מדריך תמצאו מאפיינים כלליים על גזע החתול, היסטוריה של הגזע, ומאפיינים שונים של החתול. כל זאת על מנת שתוכלו לבחור את החתול המתאים ביותר עבורכם.

כפי שאתם יכולים לראות, הגזעים מחולקים לא רק על פי אותיות ושמות, אלא גם הקטגוריות אליהן הם שייכים. לחצו על התמונה של החתול לקבלת מידע מקיף אודות הגזע.

א'

חתול אביסיני
אביסיני
חתול אקזוטי קצר שיער
אקזוטי קצר שיער
אוסיקט
אוסיקט
אוריינטלי קצר שיער
אוריינטלי קצר שיער
אנגורה
אנגורה

ב'

בובטייל קורילי
בובטייל קורילי
חתול בירמן
בירמני
חתול בלינזי
בלינזי
בנגלי
בנגלי
בריטי קצר שיער
בריטי קצר שיער
בורמזי אירופאי
בורמזי אירופאי
חתול בומביי
במוביי

ג'

ד'

דבון רקס
דבון רקס

ה'

חתול האוונה
האוונה
חתול הימלאיה
הימלאיה

ו'

ואן טורקי
ואן טורקי

ח'

חתול יערות נורבגי
חתול יערות נורבגי
חתול סיבירי
חתול סיבירי
חתול פרסי
חתול פרסי
חתול אמריקאי קצר שיער
חתול אמריקאי קצר שיער

ט'

חתול טונקינזי
טונקינזי

י'

יפני קצוץ זנב
יפני קצוץ זנב

מ'

מאו מצרי
מאו מצרי
מנקס
מנקס
מיין קון
מיין קון
חתול מנצ'קין
מנצ'קין

נ'

נבלונג
נבלונג

ס'

חתול סיאמי
סיאמי
חתול סוואנה
סוואנה
ספינקס
ספינקס
חתול סומלי
סומלי
סרוואל
סרוואל
סינגפורה
סינגפורה
סקוטיש פולד
סקוטיש פולד

ק'

קורניש רקס
קורניש רקס
קוראט
קוראט

ר'

רוסי כחול
רוסי כחול
רגדול
רגדול

ש'

שארטרו
שארטרו

סוגי חתולים וגזעי חתולים - מרכז המידע המקיף בישראל

טענה ישנה מלמדת שהועלם מתחלק בין אוהבי כלבים לאוהבי חתולים ומאבק מר ניטש ביניהם. נכון שלא מעט אנשים בוחרים לאמץ כלב וחתול ביחד, ושניהם יכולים לחיות תחת קורת גג אחת ללא הפרעה, אך ברוב המקרים באמת קיימת הפרדה. מאמצים כלב או מאמצים חתול.

מי שבוחר לאמץ חתול, צריך לדעת כיצד לעשות זאת בצורה חכמה. על פניו, נדמה שהרבה יותר קל לטפל בחתול מאחר ואין צורך להוציא אותו לטיולים קצרים או ארוכים, כפי שצריך לעשות עם כלבים. מצד שני, גם לחתול יש דרישות, יש ציפיות מאיתנו בתור מטפלים, ולא מעט אנשים שמגדלים חתולים בבית ידעו לספר, כיצד הם הופכים להיות הבוסים הגדולים, אם לא מקפידים על הטיפול בהם וההתנהגות שלהם.

כיצד והיכן ניתן אפשר לאמץ חתול?

בדומה לאימוץ כלבים, הרי אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של עמותות וארגונים, בין אם כאלו שפועלים בפריסה ארצית ובין אם כאלו שפועלים בפריסה מקומית (ארגונים שמופעלים בעזרת הרשות המקומית), והם מתמחים באימוץ חתולים.

אותן עמותות וארגונים אוספים סוגי חתולים ממקורות שונים, ודואגים לעקר/לסרס, לחסן אותם, לטפל בהם עד שהם נמסרים לאימוץ בקרב משפחות שמחפשות חתולי בית.

מעבר לכך, אפשר לאמץ גורי חתולים ממשפחות שהחתולה שלהן המליטה או משפחות שאספו חתולים ומעוניינות למסור אותם לאימוץ. חשוב לציין, לא מדובר בחתולי רחוב. יש הבדל בין חתולי בית שנמסרים לאימוץ לבין חתולי רחוב שהרשויות המקומיות מתמודדות איתן בצורות שונות, בין היתר על ידי עיקור וסירוס, במטרה לא להגביר את הכמות שלהם.

4 דברים שחשוב לדעת על אימוץ חתולים

סוג וגזע חתול – בדומה לאימוץ כלבים, כך גם במקרה זה, אנחנו יכולים למצוא סוגים וגזעים של חתולים, אשר נבדלים במראה, התנהגות, אופי, יכולות חברתיות ועוד. על כן, לפני שמחליטים לאמץ חתול מסוג כזה או אחר, יש ללמוד על הגזע ועל הסוג ואז להחליט את מי נכון לקחת הביתה.

מבנה הבית – חשוב לבחון את גודל ומבנה הבית, לפני שבוחרים איזה חתול לאמץ. ישנם חתולים שלא יתאימו לבתים קטנים, לעומת זאת, ישנם חתולים, בעיקר קטנים, פחות יתאימו לבתים גדולים. לכן צריכה להיות התאמה בין השניים. חשוב להדגיש, ייתכן וייקח זמן עד שהחתול יתרגל לביתו החדש, רצוי להקל עליו כמה שאפשר בשביל שהתהליך יתנהל בצורה טובה.

סגנון חיים – חשוב לאמץ חתול שיתאים לסגנון החיים. בין אם זה אומר, שעות ארוכות בעבודה, נסיעות, ילדים ועוד. כל דבר יכול להשפיע. נכון שחתול זקוק לפחות תשומת לב מכלב, אך אם רוצים ליהנות ממנו ולא רוצים שהוא יהרוס את הבית, רצוי להתאים את סוג החתול שבוחרים לאמץ לסגנון החיים.

טיפולים – לפני ואחרי שמאמצים חתול, יש לקחת אותו לבדיקה אצל וטרינר, עליו לעבור טיפול נגד טפילים, חיסונים וכן לוודא שהוא עבר סירוס או עיקור. חשוב להקפיד שיהיה בבית מזון רלוונטי לחתולים (על פי גילו ומבנה הגוף שלו) וכן ארגז חול בו הוא יוכל לעשות את צרכיו.

דילוג לתוכן