סוס פאלומינו - מדריך הסוסים המלא

פאלומינו

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג פלומינו – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס פאלומינו – מדריך הסוסים המלא:

גובה

152-163 ס"מ

משקל

450-540 ק"ג

מהירות

48.2 קמ"ש

תוחלת חיים

25-35 שנים

תוכן עניינים

פאולמינו (palomino) הוא סוס שמקורותיו בספרד אשר ייחודו בצבעו הזהוב. במשך שנים היה נהוג להשתמש בו, בין היתר, בסרטי מערבונים וסדרות טלוויזיה שונות, זאת בזכות היופי הייחודי שלו.

אפשר למצוא את הדמות שלו מופיעה גם בלא מעט ציורים ושטיחים עתיקים שמגיעים מאירופה, אסיה ומקומות אחרים.

חשוב לומר שבמקומות רבים נהוג להתייחס אל פאולמינו לא כאל גזע סוס ספציפי אלא כאל צבע, בזכות המראה הייחודי שלו.

מאפיינים של סוס פאולמינו

משקל: משקל ממוצע של סוס פלומינו הוא 450-540 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של סוס פאולמינו הוא 152-163 ס"מ.

תוחלת חיים: 25-35 שנים.

מבנה גוף: חזק, שרירי, חסון, מראה אצילי ומרשים.

צבעים: זהוב, חום, שחור.

מהירות: 48.2 קמ"ש.

אינטליגנציה: סוס פאולמינו, נחשב בעיניי רבים לסוס החכם בעולם. הוא מסוגל לבצע פעולות שונות, קל לאלף אותו, הוא לומד מהר ומוכן תמיד לבצע את הפקודות שנותנים לו.

תכונות אופי של פאולמינו

סוס פאולמינו הוא לא מרשים רק במראה שלו, אלא גם באופי הייחודי שלו. הוא מאוד ידידותי, עדין, חברותי, קל מאוד לעבוד איתו, נחשב לסוס מאוד רגוע ומאוזן, ויכול להתאים לכל אחד, למי שיש או אין ניסיון ברכיבה ובעבודה עם סוסים. הוא מאוד רב גוני בהתנהגות שלו ותמיד שמח לבצע פעולות שונות.

ענפי רכיבה: סוס פאולמינו  משמש למגוון ענפי רכיבה, כגון, רודיאו, תחרויות רכיבה, קפיצות ראווה, מופעים, תצוגות ועוד.

שכיחות בישראל: אנחנו יכולים למצוא מגוון סוסי פאולמינו במגוון חוות בישראל. הם משמשים לצרכים שונים ומגוונים.

בריאות של פלומינו

תזונה וטיפול: על מנת להעניק לסוס את מה שהוא צריך מבחינת תזונה חשוב לספק לו תבואה איכותית, חיטה, דגנים, שיבולת, שועל, אוכל סוסים מבושל ועוד.

הטיפול בו הוא איננו מאשר אצל גזעי סוסים אחרים, אך יש להקפיד ולסרק אותו לעיתים תכופות עם מברשת מתאימה, בין אם היא קטנה ובין אם היא גדולה, על מנת לשמור על שערו המרשים והמראה הייחודי שלו. חשוב גם לנקות את הפרסום שלו לעיתים תכופות.

בעיות בריאותיות נפוצות: אין לסוס פאולמינו בעיות בריאותיות יוצאות דופן. כמו סוסים רבים אחרים, בוודאי כאלה שמתחרים בתחרויות קפיצות ואחרות, הוא עלול עם הזמן לפתח שחיקה באזורים שונים בגוף. אז ניתן לטפל בו בעזרת וטרינר סוסים מנוסה.

חשוב לרכוש ביטוח סוסים על מנת שנוכל לחסוך בעלויות הטיפול וכן ביטוח צד ג', שיגן עלינו מפני תביעות של רוכבים, מאלפים, עוברי אורח או גורמים אחרים שעלולים להיפגע ממנו בגוף, נפש או רכוש.

סיכום

סוס פלומינו הוא מאוד מיוחד, כפי ששמנו לב, בין אם זה מבחינת מראה ובין אם זה מבחינות אחרות. יש לו אופי ייחודי וכל מי שיאמץ או יבחר לרכוש אותו, ייהנה ממנו בכל הזדמנות ובכל פעם שירכב עליו.

פאולמינו (palomino)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן