פאלאבלה - מדריך הסוסים המלא

פאלאבלה

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג פלבלה מינאטורי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס פאלאבלה – מדריך הסוסים המלא:

גובה

70-80 ס"מ

משקל

30-60 ק"ג

מהירות

7-10 קמ"ש

תוחלת חיים

40-45 שנה

תוכן עניינים

פאלאבלה (Falabella) הוא סוס אשר מקורו באמריקה הלטינית. הוא הגיע לשם על ידי הכובשים הספרדים, אשר השתמשו בו לצורך כיבוש היבשת ולאחר מכן לצרכים נוספים. במהלך השנים הם עבור שינויים ייחודים מבחינה ביולוגית, בין היתר בגלל נדידות ותנאי מחייה קשים.

מאפיינים של סוס פאלאבלה

משקל: משקל ממוצע של סוס פאלאבלה 30-60 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של סוס פאלבלה עומד על 70-80 ס"מ (נחשב לסוס נמוך מאוד, סוס מיניאטורי).

תוחלת חיים: 40-45 שנה (נהנה מתוחלת חיים גבוהה מאוד ביחס לגזעי סוסים אחרים).

מבנה גוף: קטן, רך, גמיש, ראש בינוני, צוואר ארוך, רגליים דקות, רעמת שיער ייחודית על הראש (מזכיר במראה שלנו סוס חד קרן).

צבעים: שחור, מנומר, חום.

מהירות: 7-10 קמ"ש.

אינטליגנציה: נחשב לסוס בעל יכולות אינטליגנציה גבוהות, ולכן גם מאוד קל לאלף אותו, ללמד אותו פקודות שונות ומגוונות והוא ידע כיצד לבצע אותן.

תכונות אופי של הסוס

סוס פאלאבלה נחשב לסוס ייחודי, לא רק בזכות המראה או תוחלת החיים הממושכת שלו, אלא גם בזכות אופי רגוע, הקשר הטוב שיש לו עם רוכבים ואנשים בכלל. יחד עם זאת, בשביל לטפל בו צריך להיות בעל ניסיון עם הרבה מאוד סבלנות. הוא נחשב לסוס מאוד רגוע, מאוזן, אך דורש טיפול ייחודי. מי שרוכש או מאמץ סוס פאלאבלה, ייהנה מחבר אמיתי וטוב.

ענפי רכיבה: ניתן להשתמש בו לצורך רכיבה, פחות לצורך עבודה פיזית מורכבת מאחר והגוף שלו איננו בנוי לשם כך. בנוי לרכיבה גם בתנאי מזג אוויר ותנאי שטח קשים.

שכיחויות בישראל: ניתן למצוא סוס פאלאבלה גם בחוות שונות ברחבי הארץ.

מצב בריאותי של פלבלה מיניאטורי

טיפול ותזונה: מבחינת תזונה, הרי שיש לספק לו כמויות של סידן, וזרחן. חשוב לספק לו חציר איכותי, עשבי תיבול טריים, שיבולת שועל ומוצרי מזון אחרים שיכולים לעזור לו להתחזק.

הטיפול בו איננו קשה מדי, אך מאחר ומדובר בסוס ששוהה הרבה בשטחים פתוחים בטבע, יש להקפיד על ניקיון, יש לסרק אותו ולשמור על כך שהפרסה שלו תהיה נקייה. כאמור, הוא יכול להסתדר בתנאי שטח ומזג אוויר שונים ללא שום בעיה.

בעיות בריאותיות נפוצות: בעיקרון לא מדובר בסוס שמתמודד עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן, אך חשוב להקפיד שלא יחלה בדלקות וזיהומים שונים. חשוב לציין, קשה מאוד לסוסים מסוג זה להעמיד צאצאים.

על מנת להקל עלינו מבחינת עלויות הטיפול, מוטב לרכוש ביטוח לסוסים, כך חברת הביטוח תעזור לנו בתשלומים השונים. כמו כן, אנחנו יכולים לרכוש ביטוח צד ג' שיגן עלינו מפני תביעות של רוכבים, מדריכים או גורמים אחרים.

סיכום מדובר על סוס קטן ומאוד ייחודי, ידידותי, נאמן, סוס אהוב על כל בני המשפחה, הורים וילדים וללא ספק יכול לשרת אותנו לצרכים שונים, בחווה או בשטח.

פאלאבלה (Falabella)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן