ביטוח צד ג' לכלב

האם שמעתם על ביטוח צד ג' לכלב? כדאי שתכירו את הביטוח הבא מכיוון שהוא יוכל לחסוך לכם מאות אלפי שקלים ועוגמת נפש. על כך בשורות הבאות:

נשיכת כלב, לצערנו זה גם קורה לפעמים

במדינת ישראל ננשכים מדי שנה בסביבות 20,000 בני אדם על ידי כלבים. האחריות חלה תמיד על בעלי הכלב, והם עלולים למצוא את עצמם בצרה צרורה. מן הסיבה הזו, לבעלי כלבים מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח צד ג'.

כמה פעמים יצא לכם לשמוע על אזרחים שננשכו על ידי כלבים? בשנים האחרונות מדובר בתופעה שכיחה במיוחד אשר פוקדת עשרות אלפי ישראלים מידיי שנה. החוק במדינת ישראל קבע כי האחריות על הכלב מוטלת על בעליו, שצריך להוכיח כי הוא אינו פעל ברשלנות ועשה את מירב המאמצים על מנת להשגיח על כלבו.

 על פי החלטת המחוקק הבעלים של הכלב הוא זה שיודע מהי מידת המסוכנות של הכלב, ולכן על פי השקפת עולמו הוא צריך להשגיח ולדאוג לו. חוק זה הינו פקודת הנזקין אשר מתייחס למקרים של אחריות נזיקית במקרי רשלנות בין אנשים.

סעיף 41 לפקודת הנזיקין – הולידה את הצורך בביטוח צד ג' לכלבים

בעקבות ריבוי המקרים שבהם כלבים תוקפים אנשים מן השורה, החליט בית המשפט להוציא תיקון לחוק. התיקון לחוק קובע כי לא משנה מהי מידת ההתרשלות של בעלי הכלב בהחזקתו, הוא מחייב לפצות את הנפגע במקרה של תקיפת הכלב. זאת אומרת שגם אם הכלב לא היה בשליטתכם באותו הרגע של המקרה, אתם מחויבים לפצות את הנפגע בהתאם למידת הפציעה שממנה הוא סובל (נפשית וגופנית).

מדובר בתיקון משמועתי מאוד לחוק, שעד לפני התיקון קבע כי הנפגע חייב להוכיח כי בעלי הכלב התרשל בעת החזקתו. כיום מספיק רק להוכיח את אופן התקיפה, ובכך רשאי הנפגע לדרוש פיצויים מבעליו של הכלב. כך שחשוב מאוד שתכירו את התיקון החדש לחוק, ותדעו כי כיום כל הנושא של תקיפות בעלי חיים בפרט וכלבים בפרט נמצא חזק מאוד בתודעה.

דוגמאות לתביעות ביטוח צד ג' לכלב שמכוסות בפוליסת ביטוח הכלבים שלנו:

אנחנו בסוכנות ביטוח אנגלמן כבר מזמן שמנו לב לכך שישראלים מחקים את האמריקאים בספורט הלאומי "לתבוע אנשים"..

עכשיו שימו את הצחוק בצד, יש פה סיכון כלכלי ממשי של כל בעל כלב. ישנם תיקים בהם הכלב "החמוד" ש"לא מזיק לזבוב" קפץ על אדם מבוגר מהתרגשות וגרם לנפילה ושבירת אגן. ישנם אפילו סיפור אחר ששמענו על נפילה של אדם מבוגר עקב בהלה מכלב ננסי.

מהם הנזקים ה"פופולארים" שעלולים לקרות לצד ג':

ביטוח צד ג' לכלב

מהן ההגנות שלהם זכאים בעלי הכלבים ומתי לא יוכלו להיתבע על נזק?

לא תמיד האשמה על התקיפה מוטלת על בעלי הכלבים, ולכן חשוב מאוד להכיר את המקרים אשר מטילים את האשמה דווקא על הצד הנפגע. ברגע שתצליחו להוכיח את אחד מהמקרים הללו, בית המשפט יהיה רשאי להאשים את הנפגע במקרה ואתם מנגד לא תצטרכו לפצות את הנפגע. אך חשוב להבין כי קשה מאוד להוכיח כל אחד מהאפשרויות הללו, ורק במקרים מאוד מסוימים תוכלו להוציא את עצמכם מידיי אשמה.

המקרים שיזכו אתכם מאשמה הם כדלקמן:

במקרה הראשון שבו תוכלו להוכיח את חפותכם זה מקרה שבו הנפגע התגרה בכלבכם בטרם התקיפה. במקרה כזה שבו הנפגע התגרה בכלב, אין לו כל סמכות לדרוש מכם פיצויים או להתלונן בגין תקיפת הכלב. מדובר בהליך הגיוני שכן טבעי שכלב יתקוף אדם שמתגרה בו בכוונת תחילה, ואין בכך שום דבר פסול או לא הגיוני באופן שבו הכלב פעל.

מקרה נוסף שבו תהיו פטורים מלהוכיח את חפותכם הוא במקרה שבו הנפגע תקף אתכם (בעליו של הכלב) או את אחד מבני משפחתכם. החוק קובע כי הכלב שככל הנראה קשור למשפחה ולבעליו יעשה את כל המאמצים על מנת לשמור עליהם. ולכן כלב שתקף אדם רק בגלל שהוא תקף ראשון את אחד מבעליו לא יהיה אשם בתקיפה, וכך אתם הבעלים תהיו פטורים מלשלם על הפגיעה.

וזה לא הכול, המקרה השלישי והאחרון שבו תוכלו להיות זכאים מלשלם פיצוי לאדם שנפגע מהכלב שלכם מתרחש כאשר הנפגע פרץ או נכנס ללא כל רשות לשטח הפרטי שלכם. החוק קובע כי הכלב שככל הנראה איננו מכיר את האדם שנכנס פעל מתוך הגנה עצמית עבורו או עבור אחד מבני המשפחה. לכן במקרה כזה אתם לא תצטרכו לשלם לאדם פיצוי על התקיפה, והכלב שלכם לא ימצא אשם כתוצאה מהתקיפה

חשוב לציין שגם כאשר לא ברורה האחריות המשפטית שלכם, ביטוח צד ג' לכלב יעניק לכם מעטפת של הגנה משפטית ויכולת להוכיח את חפותכם בבית המשפט.

מהן ההגבלות הקשורות לכלבים מסוכנים?

החוק עושה הפרדה בין כלבים רגילים ובין כלבים המוגדרים בתור כלבים מסוכנים. כלבים מסוכנים מוגדרים על פי הגזע שאליו הם שייכים, ולכן חשוב מאוד שתכירו מה החוק קובע בנוגע לכלבכם. הגזעים שהוגדרו בתור גזעים מסוכנים הם: פיטבול, רוטווילר, אמסטף, בולטרייר, סטפורדשייר, דוגו ארגנטינאי, פילה ברזילרו, טוסה אינו יפני.

אתם בטח שואלים את עצמכם מדוע נבחרו גזעים אלה בתור גזעים מסוכנים שהאכיפה עליהם מוגברת? כמו שבטח אתכם יודעים הכלבים משתייכים אל משפחת הזאבים, ולכן בעברם הם היו מוגדרים בתור חיות טרף. כיום בזכות שינויים כאלה ואחרים הכלבים הפכו להיות חיה ביתית אשר כמעט ולא מהווה סיכון לבני האדם.

אך כל הכלבים אשר הוגדרו בתור כלבים מסוכנים נכנסו לרשימה הזאת בעיקר בגלל מבנה הלסת שלהם. במחקרים שונים נקבע כי לגזעים הללו יש מבנה לסת חזק וגדול, דבר שיכול להסב לא מעט נזק בעת תקיפה שלהם.

אילו כלבים ניתנים לבטח בביטוח שלישי ומהם הגזעים ה"מסוכנים"

לצערנו במסגרת פוליסות ביטוח חיות מחמד שמוצאות כיום בישראל לא ניתן לתת כיסוי ביטוח צד ג' לכלב אשר נכלל תחת הגדרת גזע מסוכן וישנו חריג בפוליסות לסוג כלבים זה. במידה ויש לכם כלב מעורב עם גזע מסוכן, ניתן לבטח במסגרת הפוליסה שלנו אך ורק אם רשום תחת רשיון הכלב "כלב מעורב".

ניתן לבטח את כל סוגי הכלבים  (כפוף לאישור חברת הביטוח) ומלבד כלבים גזעיים מגזע מסוכן:

להלן רשימת הכלבים שלא ניתן לבטח בביטוח צד ג':

למה כדאי ומשתלם לעשות ביטוח צד ג' לכלב?

ביטוח צד ג לכלבים חשוב מאוד על מנת להבטיח לכם את השקט הנפשי שלכם. אינכם יודעים מתי הכלב שלכם עלול לתקוף אדם ברחוב ללא כל התראה מוקדמת, בטח אם אותו אדם התגרה בכלב שלכם או עשה מעשה שנתפס כתוקפני מצידו של הכלב. זוהי הסיבה שחשוב מאוד שיהיה לכם ביטוח צד ג' לחיות מחמד אשר יבטיח כי במקרה של תביעה יהיה לכם אל מי לפנות על מנת שיספקו לכם הגנה משפטית וייעוץ מקצועי ואמין.

זה לא סוד כי אנשים שאינם מחזקים בביטוח צד ג לכלבים מתקשים מאוד לעמוד בכל ההוצאות המשפטיות, והם פשוט משלמים את הפיצויים בלי יותר מידיי ברירות. במקרה שלנו אתם יכולים להיות בטוחים כי אתם תדעו בדיוק מה לעשות ואל מי לפנות. אתם תרגישו כי יש לכם את כל הייעוץ והתמיכה הדרושים לכם על מנת לצאת מהסיטואציה הלא נעימה שנכנסתם אליה בעל כורחם.

ביטוח צד ג לכלבים במסגרת פוליסת ביטוח לכלב יהיה משתלם מאוד במקרה הזה כי תשלום הפיצויים לנפגע כזה או אחר עלול להרקיע שחקים, ולכן תשלום חודשי על ביטוח צד ג לכלבים יכול לספק לכם לא מעט שקט והרבה פחות לחץ.

בעלי כלבים – הימנעו מעגמת נפש ואל תאמרו "לי זה לא יקרה". פוליסת ביטוח צד ג' היא תעודת הביטוח שלכם במקרים מעין אלה.

קבלו הצעת מחיר לביטוח צד ג' לכלב

המרכז הישראלי לביטוח חיות מחמד

המרכז לביטוח חיות מחמד הינו פרוייקט מיוחד של סוכנות הביטוח אנגלמן. מטרתנו היא לאפשר לחיות מחמד בישראל ביטוח רפואי אשר יאפשר לבעל חיית המחמד טיפול מיטבי לרווחת החיה. הצטרפו אלינו למהפכה!

דילוג לתוכן