סוס קריולו - מדריך הסוסים המלא

סוס קריולו

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג קריולו – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס קריולו – מדריך הסוסים המלא:

גובה

137-150 ס"מ

משקל

385-408 ק"ג

תוחלת חיים

עד 40 שנה

תוכן עניינים

קריולו (Criollo), הוא סוס דרום אמריקאי, שהובא ליבשת אמריקה על ידי הכובשים הספרדים ומאז הגיע אל מקומות שונים ביבשת, כולל למרכז אמריקה. בעברו הוא שימש כסוס מלחמה, עם השנים החלו להשתמש בו גם לצורכי עבודה.

מאפיינים של סוס קריולו

משקל: משקל ממוצע של סוס קריולו הוא 385-408 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של סוס קריולו הוא 137-150 סנטימטר.

תוחלת חיים: 40 שנה.

מבנה גוף: סוס חזק, חסון, שרירי, בעל סיבולת משמעותית, צוואר ארוך ושרירי, רגליים קצרות וחזקות

צבעים: חום, שחור, ערמון, אפור

אינטליגנציה: סוס קריולו נחשב לסוס חכם, יכול לפעול באופן עצמאי, משמש לצרכים רבים ומגוונים, ויודע לבצע מגוון של פקודות.

תכונות אופי של קריולו

קריולו נחשב לאחד הסוסים החזקים ביותר שיש. הוא סוס שיש לו סיבולת רבה, מה שמוכיח זאת זו היכולות שלו לחצות מרחקים ארוכים, בתנאי שטח קשים ובתנאי מזג אוויר לא פשוטים, ללא שום בעיה. במהלך השנים, הוא שימש לצורכי מסעות וטיולים ביבשת דרום אמריקה וכן במקומות אחרים. בין היתר השתמשו לצורך מסעות של אלפי קילומטרים.

מעבר לכף, מדובר בסוס מאוד חסכני, איננו צורך כמות גדולה של מזון, מאוד עמיד מפני מחלות, וכאמור הוא נחשב לסוס קשוח שיכול להתמודד עם מצבים שונים.

ענפי רכיבה: במקור, כאמור, הוא שימש לצורכי מלחמה, כיום הוא משמש למסעות, טיולים וכן לעבודה בשטח. בנוסף, הוא משמש למשחקי פולו וכן לתחרויות רודיאו.

שכיחות בישראל: לא מדובר בסוס שניתן למצוא אותו בחוות בישראל.

מצב בריאותי של הגזע

תזונה וטיפול: כאמור, מדובר בסוס מאוד חסכני, הוא לא צורך הרבה מזון, יכול להיעזר בדשא, קציר, תבואה ולא זקוק לתזונה נוספת מעבר לכך.

רצוי לטפל בו היטב על מנת שלמור על המראה המיוחד שלו. כמו כן, רצוי לנקות היטב את הפארסות שלו, בשביל שהוא יוכל לצעוד בבטחה.

בעיות בריאותיות נפוצות: מדובר בסוס חזק, קשוח ועמיד מפני מחלות. כפי שציינו, הוא יכול להסתדר בתנאי שטח ומזג אוויר שונים, ללא שום בעיה.

על מנת לספק לו טיפול מתאים, יש לבדוק אותו אצל וטרינר סוסים באופן קבוע, במיוחד אם מעוניינים לקחת אותו למסעות ארוכים. על מנת להקל עלינו מבחינה כלכלית, יהיה נכון אם נרכוש עבורו ביטוח סוסים, אשר יוכל לסייע לנו לממן את עלויות הטיפול בו במידת הצורך. יש גם לרכוש ביטוח צד ג' לסוסים, על מנת שנוכל להגן על עצמנו מפני תביעות עובדי החווה שבה הסוס שוכן, מאלף סוסים, לרוכבים עצמם או לגורמים רלוונטיים אחרים.

סיכום, מדובר בסוס ייחודי, בזכות האופי הקשוח והחזק שלו. כל מי שמחפש סוס לטיולים ארוכים בשטח, קריולו הוא הסוס בשבילו.

סוס קריולו - Criollo horse

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן