כלב ציד – 10 סוגים של כלבי ציד מפורסמים

אחד מסוגי הכלבים הנפוצים ביותר בעולם, הם כלבי ציד. כלבים אלו אולפו במשך שנים, בין אם באופן רשמי ובין אם לאו, לסייע לבעליהם בציד של חיות שונות, גדולות וקטנות. אותם כלבים אולפו לכך, בשל המהירות, הסבלנות, הסיבולת וחושי הריח, השמיעה והראייה המפותחים שיש להם.

במאמר זה נסקור את 10 כלבי הציד המוכרים ביותר:

תוכן עניינים

מה זה כלבי ציד?

כלבי ציד, מסוגלים לעזור בתהליך בשלבים שונים שלו. החל משלב האיתור, דרך שלב החשיפה מהמאורה, במרדף אחרי הטרף ועד לשלב הלכידה שלו. כלבי לצורך ציד אולפו, בין היתר, גם להתגבר על הרצון שלהם ליהנות מהטרף, ולהביא אותו כפי שהוא אל הציד, על מנת שהוא יוכל לעשות בו כרצונו.

חשוב להדגיש, כלבי ציד הרבה יותר נפוצים במדינות אחרות מאשר בעולם, בין היתר בגלל שבישראל תופעת הציד אינה נפוצה ואינה חוקית במקרים רבים. לכן, אנחנו נמצא הרבה יותר כלבי ציד בארצות הברית, אירופה ומדינות אחרות. כך היה מאז ומתמיד, עוד מימי הממלכות הגדולות באירופה.

רשימת 10 כלבי ציידים מפורסמים

להלן רשימת כלבי הציד הפופולארים ביותר בעולם:
לברדור רטריבר

לברדור רטריבר

אחד מכלבי הציד המפורסמים והאהובים ביותר. מלבד היותו כלב ציד, הוא משמש גם בתור כלב נחיה, וכן הוא מסייע למשטרה לצורך גילוי ואיתור חומרי נפץ ומטרות אחרות. נחשב לכלב חזק ועוצמתי מאוד.

גולדן רטריבר

גולדן רטריבר

כלב מאוד פופולארי, בזכות המראה המרשים שלו וכן בזכות אופיו הנוח והפשוט. נחשב לכלב נאמן, אשר מתמחה בצייד ציפורים אחרי ירי.

ביגל

ביגל

כלב קטן מימדים באופן יחסי, אך הוא משמש ככלב ציד לכל דבר. נחשב לכלב אהוב על ילדים, בזכות אופיו הייחודי. הוא שובב, שמח, מאוד חברותי, ותמיד יוצר אווירה נעימה סביבו.

פוקסהאונד אמריקאי

פוקסהאונד אמריקאי

אחד הכלבים הפופולאריים בארצות הברית, בזכות אופיו הנוח, המראה המרשים וכן בזכות העובדה שיש לו חוש ריח מעולה, מה שעוזר לו מאוד בציד של חיות שונות.

ספרינגר ספניאל אנגלי

ספרינגר ספניאל אנגלי

כלב אשר מקורו באנגליה, משמש בתור כלב לוויה ותערוכות ולא רק בתור כלב ציד. הוא מאוד חברותי, חכם, ואוהב משחקים, כגון "תפוס והבא". נחשב לאחד מסוגי הספינאל הוותיקים שקיימים.

פוינטר

פינטר

כלב שמקורו באנגליה, נחשב לכלב ציד אשר יודע להדריך ציידים כיצד לכוון על בעלי חיים ולתפוס אותם. נחשב לכלב מאוד חכם, ידידותי לסביבה, עם אינסטינקט צייד ייחודי.

צ'ספיק ביי רטריבר

צ'ספיק ביי רטריבר

שייך למשפחת הרטריברים. מקורו בארצות הברית, במשך שנים הוא שימש בתור כלב צייד של עופות מים. כלב מהיר, חזק ומאוד חכם.

בלוטיק קונהאונד

בלוטיק קונהאונד

כלב צייד אמריקאי, אשר להבדיל מכלבי צייד אחרים, יש לו מסה יותר משמעותית ולא בהכרח נראה כמו כלב ציד טיפוסי, ועדיין יש לו יכולות לרדוף אחרי טרף, לסגור עליו ולגרום לבעליו ללכוד אותו.

סטר אנגלי

סטר אנגלי

כלב אשר מתמחה בציד ציפורים. נחשב לכלב מאוד אלגנטי אשר שימש במשך שנים ארוכות את בני האצולה והמלוכה. בעל מראה ייחודי ואופי מיוחד.

סטר אירי

סטר אירי

למרות שהוא נחשב נחות מסטר אנגלי, הרי שהוא מאוד פופולארי בקרב ציידים, בזכות הכישורים השונים שלו, בין היתר ציד באמצעות ריח. נחשב לגאווה אירית ומאוד פופולארי בקרב משפחות עם ילדים.

מה צריך לדעת על כלבי ציד?

חשוב להדגיש, אף על פי שמדובר בכלבים למטרת ציד אשר אמורים ללכוד או לעזור לציידים ללכוד טרף, הרי מדובר בכלבים שאין שום בעיה לגדל אותם בדירה או בבית, זה תלוי באופי ובצרכים שלהן. במרבית המקרים, מדובר בכלבים מאוד נוחים לגידול, כלבים אהובים ומתאימים לגידול בקרב ילדים קטנים וגדולים.

ההבדל בין gun dogs ל-scent hounds

ישנם שני סוגי כלבי צייד. אחד הוא gun dogs והשני הוא scent hounds.

הסוג הראשון, הוא כלב שעובד עם ציידים אשר פועלים באמצעות כלי נשק. כפי שנהוג בלא מעט מדינות, בפרט בארצות הברית. המטרה שלו היא לעזור לציד להוציא את החיה מהמאורה בשביל שהוא יוכל לירות בו ובכך לצוד אותו.

הסוג השני מתייחס לכלבים אשר צדים את הטרפים שלהם באמצעות חושים. הם מבצעים את הציד ומביאים את הטרף אל הצייד, אחרי שצדו אותו.

גזעים של כלבי ציד

לסיכום – אומנם בישראל תופעת הציד אינה שכיחה, אך אנחנו יכולים למצוא כלבי ציד שונים אשר גדלים בעיר וביישובים קטנים יותר, כמו כפרים, מושבים וכדומה. כל מי שרוצה ליהנות מכלבים חכמים בעלי אופי מיוחד, יוכל למצוא ברשימה זו, לא מעט אפשרויות אידיאליות עבורו.

כלבי ציד

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן