סוס הנובר - מדריך הסוסים המלא

סוס הנובר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג האנובר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס הנובר – מדריך הסוסים המלא:

גובה

160-178

משקל

550 ק"ג

תוחלת חיים

עד 24 שנה

תוכן עניינים

האנובר (Hanoverian horse) הוא סוס אשר מקורו בגרמניה, והוא מוכר לנו כבר מהמאה ה-18, אז הוא שירת את ג'ורג' מלך אנגליה. במשך השנים הוא שימש לשירותים שונים, בין היתר הוא לקח חלק פעיל בשתי מלחמות העולם.

מאפיינים של סוס הנובר

משקל: משקל של סוס הנובר הוא 550 ק"ג.

גובה: גובה של סוס הנובר הוא 160-178 ס"מ.

תוחלת חיים: 24 שנים.

מבנה גוף: חזק, שרירי, אתלטי.

צבעים: שחור, אפור, ערמון (הכללים קובעים שסוס הנובר לא יכול להיות לבן לגמרי).

אינטליגנציה: סוס האנובר נחשב לסוס מאוד חכם, מסוגל לבצע פעולות שונות, להסתגל מהר מאוד לתנאי השטח, ולצרכיו של הרוכב.

תכונות אופי של סוס האנובר

סוס הנובר נחשב לסוס חזק, אמיץ, רגוע ומאוזן אשר משרת את הרוכבים שלו בצורות שונות, על פי הצרכים שלהם. הוא עמיד בפני לחצים, יכול להסתכל לתנאים שונים, בין אם מדובר בתנאי רכיבה, בין אם זה אומר להתמודד עם כמות קהל גדול, וכן הוא מסוגל להתמודד עם רעשים ואורות חזקים. הוא יודע לזהות סכנה והוא מאוד צייתן כלפי הרוכב שלו.

ענפי רכיבה: כאמור, סוס הנובר משרת לצרכים שונים. בין היתר הוא משתתף בתחרויות רכיבה שונות, כולל אולימפיאדות, אליפויות עולם ועוד. הוא מתאים לרכיבת דרסאז', קפיצות ראווה, תחרויות קפיצה, צייד, רודאו ועוד. חשוב לציין עוד, שכוחות ביטחון במדינות רבות משתמשות בשירותיו כשהם צריכים להתמודד עם הפגנות וקהלים גדולים.  כמו כן, הוא משרת את גדוד הסוסים המלכותי של בריטניה.

תכונות בריאות של הסוס

תזונה וטיפול: חשוב מאוד להקפיד על כך שסוסי הנובר יאכלו אוכל טרי בחציר ללא הגבלה, דגני בוקר, קטניות, ומאכלים נוספים שכוללים בתוכם מרכיבים חיוניים עבורם מבחינה בריאותית ותזונתית, כולל ויטמינים ומינראליים. כמות האוכל שהם אמורים לצרוך, צריכה להיות בהתאם למשקלם.

מבחינת טיפול יש להקפיד על כך שהפרסות של הסוס יהיו חלקות ונקיות על מנת שיוכל לרכב ולבצע את המוטל עליו, בצורה טובה מבלי להיפצע. כמו כן, חשוב להקפיד על כך שמסרקים אותו מעת לעת בשביל לשמור על הפרווה שלו.

בעיות בריאותיות נפוצות: לרוב, סוס הנובר איננו מתמודד עם בעיות בריאותיות נפוצות ויש לו גנים איכותיים. מה שכן, עם הגיל הוא עלול להתמודד עם בעיות בעצמות המפרקים והסחוסים, הצטברות של נוזלים ושברים. חשוב להדגיש כאן סוס שרוצה להתחרות בתחרויות שונות, חייב לעבור מבחנים ובדיקות לפני כן.

על מנת להקל עלינו מבחינה כלכלית, בכל הקשור לעלויות טיפולים רפואיים, יש להקפיד על רכישת ביטוח סוסים, וכן על ביטוח צד ג' שיגן עלינו מפני תביעות נזקין כלפי רוכבים, עוברי אורח או רכוש או במסגרת ביטוח חוות סוסים.

לסיכום: סוס הנובר הוא אחד הסוסים האיכותיים שקיימים בשוק, וללא ספק כל מי שיבחר לאמץ ולרכב עליו, יוכל רק ליהנות ממנו.

האנובר (Hanoverian horse)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן