סוס ערבי - מדריך הסוסים המלא

סוס ערבי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג סוס ערבי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס ערבי – מדריך הסוסים המלא:

גובה

145-155 ס"מ

משקל

360-450 ק"ג

מהירות

עד 65 קמ"ש

תוחלת חיים

עד 30 שנה

תוכן עניינים

סוס ערבי (Arabian horse) הוא אחד הסוסים הוותיקים ביותר שקיימים, על פי הערכות הוא קיים למעלה מ-4,500 שנה. מקורו בחצי הערב, והוא נחשב לסוס מאוד יקר. הוא משמש למסחר, רבייה, וכן לרכיבה בתנאים שונים. הוא משרת שבטים בדואים בחצי האי והרבה פעמים הם נעזרים בו להגנה ולשמירה.

במשך שנים הוא התפשט לאזורים שונים בעולם, דרך מלחמות ומסחר. על פי הערכות, גנים שלו נמצאים כיום כמעט בכל סוס רכיבה.

מאפיינים של סוס ערבי

גובה: גובה של הסוס הוא 145-155 ס"מ.

משקל: משקל של הגזע הוא 360-450 ק"ג.

תוחלת חיים:30 שנה.

אינטליגנציה: סוס ערבי נחשב לסוס חכם, שיודע להגן על עצמו ועל הסביבה שלו, יודע לבצע עבודות חווה שונות, קל מאוד ללמוד אותו דברים חדשים.

מבנה גוף: שרירי, חזק, חזה גדול, עיניים גדולות, חרטום קטן.

צבעים: אפור, שחור, לבן, כתום. הסוסים הגזעיים הם בעלי צבע אחיד.

תכונות אופי של הגזע

סוס ערבי נהנה לא רק ממראה אצילי, אלא גם מהתנהגות אצילית. אפשר להבחין בכך הן בזמן שהוא עומד והן בזמן שהוא רץ במרחבים. הוא סוס מאוד רגוע, שקט ושלוו, יש לו מזג טוב, יודע לייצר קשר קרוב עם בני אדם ובפרט עם ילדים, ולראיה הוא נחשב לסוס רכיבה מומלץ עבורם. הוא לומד דברים מהר, אך חשוב מאוד להתנהג איתו בצורה יפה, אחרת הוא עלול להילחץ ולא להיות רגוע.

ענפי רכיבה: סוס ערבי מתאים למרוצים כולל אולימפיים, תצוגות, רכיבה של ילדים, רכיבה בשטח. פחות משמש כיום לנשיאת משקלים וכמובן שהוא כבר לא משמש כסוס מלחמה.

שכיחות בישראל: מאחר ומדובר באחד הסוסים הפופולאריים ביותר בעולם, וכן מאחר וישראל קרובה גיאוגרפית לאזור המקור שלו, קרי חצי האי ערב, הרי שניתן למצוא בישראל לא מעט סוסים ערביים אשר משמשים לצרכים שונים.

מאפיינים בריאותיים של סוס ערבי

תזונה וטיפול: יש לטפל בסוס היטב, גם בשביל לשמור על המראה הייחודי שלו וגם בשביל לשמור על הבריאות שלו. הוא אוכל עשב, תאית ואוכל סוסים. למרות שהוא גדל בחצי האי ערב, הרי שהוא זקוק להרבה מאוד מים.

בעיות בריאותיות נפוצות: אין לסוס ערבי בעיות בריאותיות יוצאות דופן. עם זאת, ייתכן שעם הגיל יתגלו בעיות שונות ברגליים, עמוד השדרה ובאזורים אחרים.

על מנת להקל על עצמנו מבחינה כלכלית את הטיפול בסוס, מוטב שנקנה פוליסת ביטוח לסוסים, אשר תקל עלינו את עלויות הטיפול. חשוב מאוד לקנות את הפוליסה כבר כשרוכשים את הסוס. חשוב להדגיש, להבדיל מסוסים אחרים, סוס ערבי הוא סוס רגוע ולא מסוכן לבני אדם. על כן, החשש שהוא יפגע באנשים אחרים או רכוש, הוא מאוד נמוך. יחד עם זאת מומלץ שהפוליסה תכיל גם חלק של פיצויים לצד ג', אם חס וחלילה יקרה משהו.

מחיר הסוס

גזע זה, כידוע הוא אחד הגזעים המפורסמים והאהובים ביותר שיש. זה הופך אותו לסוס יקר ערך. בזכות אופיו הייחודי, יופיו והתכונות שלו, המאפשרות לו להשתתף בתחרויות רכיבה שונות, מחירו גבוה משל סוסים אחרים.. בשנת 2015 נמכרה סוסה ערבית בסכום של 1.4 מיליון יורו. המחיר הממוצע של סוס ערבי בוגר נע בין עשרים אלף לשלוש מאות אלף דולר. המחיר משתנה בהתאם לגיל, תכונות אופי וכן בהתאם לרזומה שלו. סוס אשר זכה בעבר במרוצים משמעותיים ויש לו פוטנציאל להמשיך ולזכות, יימכר בסכומים גבוהים יותר מאשר סוס ערבי שמעולם לא זכה.

לסיכום, לא במקרה סוס ערבי נחשב לאחד הסוסים האצילים והמרשימים ביותר שיש. לא במקרה הוא זוכה להצלחה גדולה, הן בקרב מגדלי סוסים, בעלי חוות, וכן הוא מופיע לא מעט בסרטים ובסדרות. כל מי שמגדל אותו נהנה ממנו, וכל מי שרוכב עליו נהנה מחוויה ייחודית ויוצאת דופן.

סוס ערבי (Arabian horse)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן