ביטוח לדוג ווקר

בשנים האחרונות אנחנו עדים למקצוע אשר "עשה עלייה" לישראל והפך להיות מאוד פופולארי. מקצוע זה הוא ה"דוג ווקר". הכוונה לגבר או אישה, אשר מוציאים כלבים לסיבוב בשכונה במקום בעליהם. מקצוע זה מאוד נפוץ בארצות הברית ובאירופה, והיום, כאמור, אפשר למצוא אותו גם בישראל.

למקצוע הדוג ווקינג ישנם סיכונים רבים אשר חושפים את העוסקים בתחום לתביעות נזיקין. לשם כך קיים ביטוח לדוג ווקר ייעודי לעוסקים בתחום. כל זאת ועוד במאמר הבא:

הסיכונים שעומדים בפני דוג ווקר

כאשר אנחנו מוציאים כלב לסיבוב בשכונה, בהנחה והוא קשור ואנחנו יכולים לשלוט עליו, לא אמורים להיות סיכונים משמעותיים שנעמוד בפניהם. אך ההבדל בין בעל כלב לבין דוג ווקר הוא משמעותי ולכן גם הסיכונים הם אחרים.

דוג ווקר, בדרך כלל, מוציא יותר מכלב אחד לטיול ועליו לשלוט על מספר כלבים בו זמנית. מעבר לכך, הוא אחראי רק על הוצאת הכלב לטיול, הוא לא מחנך אותו ולא מטפל בו במהלך היום. לכן, סביר להניח, שהיכולת שלו לשלוט עליו נמוכה משל בעל כלב רגיל.

ביטוח דוג ווקר

מוליך כלבים יכול למצוא את עצמו בסיטואציות שונות שעלולות לייצר סיכונים מסוימים, אשר יוגלמו מבחינתו בסיכונים כלכליים. להלן הסיכונים העיקריים של מוליכי הכלבים:

סיכונים כלפי כלבים: הכוונה כאן היא לנזקים אשר עלולים להיווצר לכלבים אותם הוא מוליך, וכן לכלבים אשר באים איתם במגע. אם חס וחלילה יקרה משהו, אזי שהוא עלול להיתבע, בין אם זה על ידי האדם אשר שוכר את שירותיו ובין אם זה על ידי בעל הכלב של צד ג' שכלבו ננשך על ידי כלבים שהיו באחריות הדוג ווקר בעבור הוצאות רפואיות, עוגמת נפש ועוד.

סיכונים כלפי עוברי אורח: זה הסיכון העיקרי שעומד בפני דוג ווקר. אם חס וחלילה, כלב אשר באחריותו יגרום נזק פיזי לעובר אורח. אז הוא עלול למצוא את עצמו נתבע בתביעת נזיקין. בשנים האחרונות היינו עדים לתביעות נזיקין מסוג זה, עקב נשיכות או מקרים אחרים בהם הכלב היה מעורב וגרם נזק לעוברי אורח.

סיכונים כלפי רכוש: כפי שייתכן והכלב יגרום נזק לעוברי אורח, כך ייתכן שהוא יגרום נזק לרכוש של אנשים אחרים, בין אם זה רכוש נייד (כלי רכב, אופניים, וכדומה) ובין אם זה רכוש נייח (קירות, גדרות וכדומה). זה סיכון שיכול להיות משמעותי עבור דוג ווקר.

ביטוח דוג ווקר – הפתרון האידיאלי

הפתרון עבור סיכונים אלו, הוא ביטוח ייעודי עבור דוג ווקר. מדובר בביטוח מאפשר לו הגנה מפני תביעות של עוברי אורח וכן של הלקוחות שלו עצמו. הביטוח מכסה מוליך כלבים מפני תביעות אפשריות, בין אם מדובר בכיסוי הנזק עצמו ובין אם מדובר בהוצאות משפט.

למעשה, ביטוח למוליך כלבים דומה לביטוח של בעלי מקצוע בתחומים שונים, אך הוא גם כולל בתוכו סעיפים ותנאים שמתייחסים לגרימת נזק על ידי בעלי חיים, כלומר כלבים, אשר עלולים לייצר הוצאה משמעותית עבור המוליך כלבים.

חשוב להדגיש, הביטוח כשלעצמו הוא משמעותי, אך בשביל שמוליך כלבים לא יידרש להשתמש בו, אזי שהוא צריך לפעול בצורה מקצועית ונכונה. בין היתר: עליו לברור היטב אילו כלבים הוא יכול להוציא לטיול ולשלוט בהם בצורה מושלמת, עליו להקפיד שהכלב תמיד יהיה קשור, לא להשאיר אותו לבד ולא להיות רחוק ממנו, להכיר היטב את הכלב ואת האפיונים שלו, וכן חשוב מאוד, אם מוציאים מספר כלבים ביחד, לוודא שהם מסתדרים ואפשר לשלוט בהם בקלות.

ביטוח דוג ווקר – תנאים שצריך להכיר

לא בכל מקרה אפשר לבטח כלבים או דוג ווקר. חברות הביטוח קובעות תנאים ברורים מתי זה אפשרי ומתי לא. הנה מספר תנאים שחשוב להכיר:

ביטוח לטיולי כלבים

ביטוח צד ג' לכלבים- כיצד אתם יכולים לבטח את הכלב שלכם

בלי קשר לעובדה שצריך לרכוש ביטוח לדוג ווקר, הרי חשוב שבעל הכלב ירכוש ביטוח צד ג' לכלב שלו. זה ביטוח שיאפשר להתמודד עם מקרים בהם הכלב גורם נזק לעוברי אורח או אנשים שמגיעים אליכם לביקור בבית, או בכל סיטואציה אחרת.

ביטוח צד ג', יכסה את הכלב בכל מקרה, בין אם זה כשהבעלים מוציא אותו לטיול ובין אם זה כשדוג ווקר מוציא אותו (קחו בחשבון, שלא בכל טיול ולא בכל יום, דוג ווקר מוציא את הכלב לטיול, לעיתים גם אתם תעשו זאת). הביטוח מכסה הוצאות נזיקין והוצאות משפט.

הימענו מתביעות מיותרות

אם אתם רוצים להימנע מתביעות מיותרות, הדבר הנכון בשבילכם לעשות, הוא לרכוש ביטוח לדוג ווקר ובכלל ביטוח צד ג' מפני תביעות של אנשים, בכל מקרה בו התרחשה פגיעה מצד הכלב שלכם כלפיהם או כלפי גורמים אחרים. כך תחסכו לעצמכם הוצאות נזיקין ומשפט גבוהים, וכן אי נעימות מתמשכת וקשה.

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר לביטוח מוליכי כלבים

המרכז הישראלי לביטוח חיות מחמד

המרכז לביטוח חיות מחמד הינו פרוייקט מיוחד של סוכנות הביטוח אנגלמן. מטרתנו היא להנגיש מגוון פתרונות ביטוח בתחום בעלי החיים לציבור בישראל. נשמח לתת לכם מענה בכל פניה.

דילוג לתוכן