ביטוח אחריות מקצועית למאלפי כלבים

מאלף כלבים הוא מקצוע מאוד מעניין וייחודי. בכל פעם פוגשים כלבים עם בעיות התנהגותיות או כאלה שעברו טראומות מסוימות, וצריך ללמד אותם כיצד לייצר תהליך של חיברות עם הבעלים שלהם, כלבים אחרים ובכלל עם הסביבה.

לכלבנים ישנו סיכון מקצועי גדול במקרה של נזק לצד ג' ונזק שמקורו רשלנות מקצועית. לשם כך, חשוב שהעוסקים בתחום ירכשו ביטוח אחריות מקצועית למאלפי כלבים. למדו עוד על הכיסוי הביטוחי במאמר הבא: 

הסיכונים שעומדים בפני מאלפי הכלבים

מקצוע הכלבנות הוא מאוד לא פשוט, מאחר והוא דורש התמודדות עם מצבים שונים, לא תמיד צפויים, וכן הוא דורש עבודה בתהליכים אשר יכולים לקחת הרבה מאוד זמן עד שרואים את התוצאות שלהם. לא תמיד התוצאות מגיעות מיד.

אך בעיה נוספת איתה מתמודדים מאלפי כלבים, היא חשיפה לתביעות שונות. בין אם זה מצד אנשים שנפגעו בגוף, נפש או ברכוש, מכלבים אותם הם מאלפים (בזמן האילוף), ובין אם מדובר על לקוחות שאינם מרוצים מהטיפול ועלולים לתבוע אותם. לכן הם צריכים לרכוש ביטוח אחריות מקצועית למאלפי כלבים.

ביטוח למאלף כלבים

כפי שציינו, בפני מאלפי כלבים עומדים סיכונים משני כיוונים עיקריים:

כיון אחד הם עוברי אורח, אשר עלולים להינזק במהלך האילוף מהכלב אותו הם מאלפים. זה יכול להיות נזק פיזי (למשל נשיכה, שריטה וכדומה), נזק נפשי כתוצאה מכך וכן זה יכול להיות מגולם בנזק ברכוש. אם חס וחלילה, הכלב מתפרע והורס דברים.

צריך לזכור, כלב שנמצא בתהליך אילוף, במקרים רבים נמצא שם בגלל שהוא לא יודע כיצד להתנהג במרחב הציבורי, עם אנשים וכלבים זרים. הרבה פעמים בעלים מבקשים לאלף את הכלב שלהם, בשביל שלא יאיימו, לא ינבחו ובוודאי לא ינשכו. מאחר ומדובר בתהליך, אזי תוך כדי שהוא מתרחש, הכלב עדיין לא יודע כיצד להתנהג בצורה נכונה עם אנשים וכלבים אחרים.

אנחנו יודעים שעם הזמן, יש יותר ויותר תביעות כלפי בעלי כלבים וכן כלפי מאלפים, בין אם זה בגלל עלייה במודעות ובין אם זה מסיבות אחרות. ביטוח למאלפי כלבים יכול להיות פתרון להתמודד עם ההיבטים הכלכליים שבתביעה.

ביטוח ייעודי למאלף כלבים

כפי שיש ביטוח אחריות מקצועית עבור בעלי מקצוע בתחומים שונים, כך אנחנו יכולים למצוא ביטוח למאלפים. זה ביטוח שאמור לתת מענה כנגד תביעות צד ג', כלומר תביעות מצד גורמים שנפגעו על ידי הכלב, וכן לתת מענה כנגד תביעות של לקוחות, בין אם זה בטענה של רשלנות או תפקוד לא מקצועי והיבטים אחרים.

הביטוח מאפשר למאלף להתנהל כפי שהוא מוצא לנכון, בצורה מקצועית ונכונה, מבלי לחשוש מה יקרה אם הוא ייתבע. חשוב להדגיש, המאלף יכול להחליט איזו פוליסה לרכוש, באילו עלויות, על מנת להגן על עצמו מפני תביעות אפשרויות. סביר להניח, ככל שהמאלף עובד עם יותר ויותר כלבים, כך רמת הסיכון שלו עולה, ולכן גם סוג הפוליסה והעלות שלה תגדל.

ביטוח מאלפי כלבים הוא ביטוח ייעודי, אשר מתעסק בהיבטים ספציפיים שקשורים לאילוף, בין אם זה מבחינת צד ג' ובין אם זה מבחינת רשלנות בתהליך העבודה. חשוב לציין עוד, ישנן פוליסות שכוללות התייחסות ספציפית לפעילויות עם ילדים או במוסדות שונים, וכן לכלבים שהמאלף מחזיק בעצמו לצורך תהליך האילוף.

ביטוח לכלבנים – תנאים שצריך להכיר

כמו ביטוחים אחרים שקשורים לעולם הכלבים, גם במקרה של ביטוח לאילוף כלבים יש תנאים מאוד ברורים, הן בשביל לרכוש אותו והן בשביל לממש אותו:

ביטוח לכלבנים

כיצד בעלי כלבים יכולים לבטח את עצמם?

מלבד המאלפים, הרי שגם הבעלים של הכלב יכול לרכוש ביטוח, כולל ביטוח צד ג' שמגן עליו מפני תביעות של אחרים, בין אם קורה משהו במהלך טיול עם הבעלים, טיול עם דוג ווקר וכן במסגרת עבודה עם מאלף כלבים.

כך אם חס וחלילה, במהלך האילוף הכלב פוגע באדם או ברכוש, והתביעה היא לא רק כלפי המאלף אלא גם כלפי הבעלים, אז יש לו ביטוח שמגן עליו. זה חיוני בשביל להגן על הבעלים ועל הכלב.

הימענו מתביעות מיותרות

כל מאלף כלבים צריך לקנות ביטוח אחריות מקצועית שיאפשר לו לבצע את עבודתו בראש שקט. הביטוח כולל סעיפים חיוניים עבורו ועבור הכלבים אותם הוא מאלף. אסור לקחת את הסיכון, שכן כלבים בתהליך אילוף יכולים להתנהג בצורות שונות ולא צפויות, וכך פוליסת ביטוח יכולה להגן על המאלפים ועל הכלבים איתם הם עובדים.

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר לביטוח למאלפי כלבים

המרכז הישראלי לביטוח חיות מחמד

המרכז לביטוח חיות מחמד הינו פרוייקט מיוחד של סוכנות הביטוח אנגלמן. מטרתנו היא להנגיש מגוון פתרונות ביטוח בתחום בעלי החיים לציבור בישראל. נשמח לתת לכם מענה בכל פניה.

דילוג לתוכן