ביטוח אחריות מקצועית לוטרינר

הווטרינר עוסק בריפוי של בעלי החיים ממחלות שונות ומגוונות. כחלק מהטיפול הוא מחליט על תרופות מסוימות והליכים רפואיים שלדעתו מתאימים למצב. לעיתים מתרחשים מצבים כי ההחלטה על טיפול מסוים לא צלחה או גרמה לשיפור ולעיתים רחוקות אף עשתה הפוך ויצרה נזק.

מקרים אלו עלולים לגרור את הווטרינר להליכים משפטיים ונזקים כלכליים שניתן למזער בעזרת ביטוח אחריות מקצועית לווטרינר. מה כולל ביטוח מקצועי לוטרינרים? למדו בעמוד הבא:

הסיכונים המקצועיים של וטרינרים

ווטרינר הוא רופא לכל דבר שנותן טיפול רפואי לבעלי חיים. הווטרינר בשונה מרופאים של בני אדם, מתמחה בכל סוגי הטיפולים שניתנים לבעלי החיים. יש באמתחתו הידע לטפל במגוון רחב של בעלי חיים ועליו להעניק להם טיפול מתאים על פי הפיזיולוגיה, הנתונים הגופניים שלהם וסוג החיה. לווטרינר יש את הסמכות לרשום תרופות למחלות שונות, לבצע ניתוחים וגם לתת חיסונים שונים. כל טיפול כזה מתבצע לאחר תשאול ואבחון של הבעלים של בעל החיים. תשאול ואבחון שחלילה אינם נכונים, עלולים להביא עימם גם טיפול שאינו נכון הגורם לנזק בטווח הקצר או הארוך וכתוצאה מכך לרשלנות מקצועית.

ביטוח מקצועי לוטרינר

כך לדוגמא, כלב צולע מגיע למרפאתו של הווטרינר והוא מאבחן כי הכלב כנראה נחבל ברגלו ונותן טיפול של קיבוע הרגל, אך בטווח הרחוק הכלב ממשיך בצליעה ובהמשך מגלה הווטרינר כי טעה באבחנתו ולמעשה מדובר בסרטן באזור הרגל. מדובר כאן על אבחנה שגויה שיש לה השלכות מרחיקות לכת שעלולות לגרום למותו של הכלב.

חשוב להבין כי לבעלי החיים אין גורם מטפל נוסף חוץ מהווטרינר ובכל בעיה רפואית של בעל החיים הביתי, הווטרינר יהיה המענה הרפואי היחיד. על הווטרינר להבין את התסמינים היטב כדי להתאים את הטיפול הנכון ולמנוע נזקים.

זוהי אינה משימה פשוטה והווטרינר דואג לנקוט באמצעי זהירות רבים לפני שהוא מחליט על אבחנה מסוימת. למרות זאת, עדיין קיימים מקרים שבהם הווטרינר טועה באבחון ובטיפול והאחראים על החיה המטופלת יתבעו אותו בתביעת רשלנות רפואית. 

חשוב לציין שקיימים גם ווטרינרים אשר עוסקים בפיקוח של רפתות, לולים וחיות משק המספקות עבורנו מזון. פיקוח שאינו תקין או היעדר פיקוח בזמן עלול להביא אף הוא לתביעות ענק.

התמודדות עם תביעות נזיקין ורשלנות מקצועית

תביעות נזיקין רבות כנגד ווטרינרים מוגשות בכל שנה על השמטה במידע רפואי, רשלנות רפואית שגרמה נזק לצד שלישי בתום לב וכאב וסבל שנגרמו לחיית המחמד. תביעות אלו גוררות איתן הוצאות משפט רחבות היקף ופיצויים לבעלים.

כל אלו עלולים להשבית את עבודתו של הווטרינר. הווטרינרים משקיעים שנים רבות בלימודי הווטרינריה ותביעה אחת מצד בעלים של חיית מחמד עלולה לסכן להם את כל הקריירה ושנות הלימודים שהשקיעו. על מנת ליצור מעטפת הגנה מפני תביעות נזיקין אלו, כדאי שהווטרינר ידאג לבטח עצמו בביטוח לווטרינרים. פוליסת ביטוח מקצועי לווטרינר, מהווה מעטפת ביטוחית וכיסוי מספק עבור הוצאות המשפט בתביעה כזו.

מה חשוב כאשר עושים ביטוח אחריות מקצועית לווטרינרים?

כאשר רוכשים פוליסת ביטוח לווטרינר, חשוב לגשת לסוכן ביטוח מקצועי. רק סוכן ביטוח מיומן ומקצועי אשר מכיר היטב את תחום הווטרינריה, יוכל לבטח אתכם באופן מדויק על פי סיכוני המקצוע. 

כאשר רוכשים פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לווטרינריה, סוכן הביטוח המקצועי יעזור להתאים עבורכם פוליסה עם גבולות אחריות רחבים שתוכל להגן עליכם ולתת כיסוי רחב עד כמה שניתן. כמו כן, סוכן הביטוח ישים דגש על פוליסה עם רצף ביטוחי וכך תוכו להפעיל את הביטוח גם אם תבעו אתכם לאחר מספר שנים.

ביטוח לווטרינרים

ביטוח עסק חיות המחמד

אצלנו בסוכנות הביטוח אנגלמן ובניו עוסקים רבות בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית. הסוכנים המקצוענים שלנו מכירים היטב את סיכוני המקצוע והם יוכלו להתאים עבורכם את הפוליסה הרחבה והמתאימה ביותר הכוללת בין היתר – כיסוי לביטוח אחריות מקצועית, צד ג' לוטרינר, כיסוי מיוחד למרפאה וטרינרית ועוד. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

קבלו הצעת מחיר לביטוח וטרינרים

המרכז הישראלי לביטוח חיות מחמד

המרכז לביטוח חיות מחמד הינו פרוייקט מיוחד של סוכנות הביטוח אנגלמן. מטרתנו היא להנגיש מגוון פתרונות ביטוח בתחום בעלי החיים לציבור בישראל. נשמח לתת לכם מענה בכל פניה.

דילוג לתוכן