הסוס הכי יקר בעולם – 7 גזעי סוסים הכי יקרים

ישנם מגנוון פרמטרים המשפיעים על שווי הסוסים. במאמר הבא נענה על השאלה – מהו הסוס הכי יקר בעולם, באילו עליות נמכר ונציג בפניכם את 7 גזעי הסוסים היקרים ביותר.

תוכן עניינים

ענף הסוסים הוא אחד מענפי הספורט שמגלגלים הכי הרבה כסף. ההנחה היא שרק מרוצי סוסים מגלגלים בשנה מיליארדי דולרים בכל רחבי העולם. זה מבלי שאנחנו מתייחסים לרכיבת סוסים לצורכי טיולים, רכיבה טיפולית או לצרכים אחרים.

ההסבר לכך שמרוצי סוסים מגלגלים כל כך הרבה כסף, הוא שהענף קשור לתעשיית ההימורים המשגשגת (בעיקר בארצות הברית, בריטניה, אוסטרליה ובמדינות נוספות), זכויות שידור שנמכרות במיליוני דולרים וכן מוצעים בו פרסים מאוד גדולים, גם הם עומדים על סך של מיליוני דולרים לרוכב המנצח. ישנם רוכבים שמרוויחים מרכיבה יותר מאשר כדורגלנים או כדורסלנים מפורסמים מהם.

מעבר לכל זה, יש כמובן את הסוסים. כפי שיהיה ניתן לראות ברשימה שנציג בפניכם בהמשך, הרי ישנם גזעים של סוסים שעלותם המינימאלית היא אלפי דולרים, אך בוצעו גם עסקאות ענק בהן הסוסים נמכרו לבעליהם בסך מיליוני דולרים.

במשך שנים רבות ולמעשה עד היום, ענף הסוסים היה משויך למעמדות הגבוהים. יכולנו לראות את זה, למשל, בכך שבתי מלוכה ואצילים החזיקו בבעלותם סוסים, גידלו אותם וכן היו רוכבים עליהם. היום אנחנו יכולים למצוא גם הרבה מאוד כוכבי קולנוע ותרבות אשר מחזיקים ברשותם סוסים בעלות של מיליוני דולרים.

מי הם הסוסים היקרים ביותר?

להלן רשימה של 7 הסוסים הכי יקרים בעולם. ניתן ללחוץ על התמונה ולקרוא על כל גזע.

כפי שניתן לראות, קיים מגוון של סגנונות רכיבה על סוסים, כאשר לכל אחד מהם מטרה שונה וסוג התמחות ייחודית של הרוכב אשר מתעסק בכך.

עסקת הסוסים היקרה ביותר

מעת לעת, אנחנו קוראים או שומעים בכלי התקשורת השונים, על עסקת סוסים יקרה, כזו ששוברת את השוק. נכון לשנת 2021, הוא סוס מרוצים פוסאיצ'י פגאסוס, שנמכר בשנת 2000 בשווי מוערך של 70 מיליון דולר, אחרי שורה ארוכה של ניצחונות במרוצי סוסים שונים, אשר הפכו אותו לסוס מבוקש, לצורך הרבעה.

חשוב להדגיש, מדובר על עסקת הסוסים הכי יקרה, אך לא על שווי הערך הגבוה ביותר. ישנו סוס מגזע אנגלי אשר בשיאו הוערך בשווי של 200 מיליון דולר. כיום ערכו ירד, אך עדיין עומד על שווי גובה מ-100 מיליון דולר.

כפי שאנחנו יכולים לראות, אפשר למצוא דוגמאות שונות של סוסים יקרי ערך, אשר ערכם נקבע על פי משתנים שונים, בין אם לצורכי גידול או תחרויות, ומחירם יכול להגיע לסכומים אסטרונומיים שהדעת מתקשה לקבל. אך ישנם לא מעט אנשים שיש להם את היכולות הכלכליות לרכוש ולהחזיק את הסוסים יקרי הערך בבעלותם, ולהשתמש בהם לצרכים שונים, ואף להשביח ולעלות את ערכם.

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן