כלבים אמריקאים – 10 כלבים האמריקנים הפופולאריים ביותר

כל כלב, כידוע, מגיע ממקום מסוים, גם אם מדובר בגזעים עתיקים אשר מקורם עוד בימי הביניים או בתקופות מעט יותר מאוחרות. במהלך השנים, כפי שאנחנו יודעים, נוצרו לא מעט גזעים אשר מקורם בארצות הברית ומשם הגיעו אל מקומות שונים בעולם. במאמר זה נסקור את עשרת הכלבים האמריקאיים הפופולאריים ביותר.

תוכן עניינים

רשימת 10 גזעים של כלבים אמריקנים מפורסמים

להלן רשימה של גזעי הכלבים המוכרים ביותר שמקורם בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. ניתן ללחוץ על התמונה למידע על הגזע:
בולדוג אמריקאי

בולדוג אמריקאי

כלב עבודה, חזק, דומיננטי, מאוד ידידותי ונאמן לבעליו, בעל ביטחון עצמי גבוה, מאוד אסרטיבי ונאמן. הוא יכול לבצע תפקידים שונים, בזכות היותו כלב אתלטי וחסון. מככב בלא מעט סדרות וסרטים אמריקאיים.

טרייר אמריקאי חסר שיער

טרייר אמריקאי חסר שיער

כלב בעל מראה מיוחד, ללא פרווה. נחשב לצייד מקצועי של מכרמים קטנים, מאוד חכם, אנרגטי, ויכול להתאים לכל בית. מאחר ואין לו פרווה, מתאים לאנשים שיש להם אלרגיות.

אלסקן מלמוט

אלסקן מלמוט

כלב ייחודי שמגיע מאלסקה. זן של גזע אסקי אשר משמש בתור כלב עבודה, מבנה הגוף מאפשר לו לגרור מזחלות שלג והוא יכול לתפקד בכל תנאי מזג אוויר, גם כשהם קיצוניים.

אסקימו אמריקאי

אסקימו אמריקאי

כלב שפיץ אמריקאי, נחשב לכלב מאוד חכם, מסור וידידותי. מאוד פופולארי בזכות האופי והמראה הייחודים שלו. משמש כלב לוויה נאמן, ויכול להסתדר עם כל אחד ואחת, אנשים וכלבים.

רועה אוסטרלי

רועה אוסטרלי

למרות שמו, מדובר למעשה בכלב אמריקאי, אשר מקורו במערב ארצות הברית. בעל מראה מיוחד, נטול זנב. מכונה גם בשם אוזי, ונחשב לכלב מאוד ידידותי ונאמן.

בוסטון טרייר

בוסטון טרייר

כלב מגזע קטן עם ראש גדול, בעל מאפייני אופי ייחודים, מכונה "ג'נטלמן אמריקאי" ולמרות שהוא נחשב לכלב הלאומי של ארצות הברית, אהוב מאוד לא רק על האמריקאים, אלא בכל העולם.

ספניאל בויקין

ספניאל בויקין

כלב בעל מראה ייחודי, עם אוזניים שעירות נופלות. יש לו מראה ואופי מאוד חברותיים, הוא ידידותי, מסור ונאמן, במשך שנים שימש לצייד של תרנגולים וברווזים בדרום האמריקאי. בעל אופי נוח לגידול.

צ'ספיק ביי רטריבר

צ'סאפיק ביי רטריבר

תת גזע של כלבים ביתיים שהתפתחו במאה ה-19, במקרה הזה במפרץ צ'ספק. שימש בתור כלב צייד, עם השנים הפך להיות כלב ביתי עם יכולות שמירה. כלב חכם, רגוע ואהוב.

כלב נמרים קאתאהולי

כלב נמרים קאתאהולי

הכלב הרשמי של מדינת לואיזיאנה בארצות הברית. שימש בעברו בתור כלב רועים, בעל יכולות טיפוס גבוהות. מאוד חכם, אנרגטי ועצמאי במעשיו.

טוי פוקס טרייר אמריקאי

טוי פוקס טרייר אמריקאי

כלב לוויה קטן, אשר נוצר כתוצאה מהכלאות עם כלבים שונים. מאוד ידידותי, שובב, נמרץ, אהוד מאוד על משפחות עם ילדים.

התרומה של הכלבנות האמריקאית

כפי שאנחנו יכולים להניח, בדומה למקרים רבים אחרים, במשך השנים ארצות הברית תרמה לא מעט לעולם הכלבים מהיבטים שונים.

התרומה של הכלבנות האמריקאית באה לידי ביטוי בהכלאות ויצירת גזעים כלבים שונים, טיפול וגידול, כל מה שקשור לעולם האילוף, הבריאות והמזון ועוד. משפחות אמריקאיות רבות מחזיקות ברשותן כלב אחד או יותר, ועם השנים כלבים הפכו להיות לחלק בלתי מעורער בתרבות האמריקאית ובזכות כך בתרבות העולמית בכלל.

אחת הדוגמאות לכך היא, שמאז שנות השישים, כמעט כל הנשיאים האמריקאים דאגו להביא עימהם לבית הלבן לפחות כלב אחד אם לא יותר, האומה והתקשורת האמריקאית נוהגים לעקוב אחריהם ולגלות עניין בטיפולם, גידולם ותהליך ההתפתחות שלהם במהלך שנות כהונתו של הנשיא.

סיכום

כפי שאנחנו יכולים לראות, יש לא מעט כלבים אמריקאים מסוגים שונים, הם מהווים כלבי צייד, שמירה, לוויה, רועים וכלבי בית. כל אחד מהם מביא עמו מאפיינים שונים וכל אחד ייחודי בדרכו. כל מי שיבחר לאמץ אותם, ייהנה מהם.

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן