סוס מורגן - מדריך הסוסים המלא

סוס מורגן

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג מורגאן – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס מורגן – מדריך הסוסים המלא:

גובה

145-155 ס"מ

משקל

400-500 ק"ג

מהירות

32 קמ"ש בממוצע

תוחלת חיים

20-30 שנה

תוכן עניינים

מורגן (Morgan Horse)  הוא סוס שמקורו בארצות הברית ונחשב לאחד הראשונים שהתפתחו בה. הוא נקרא על שמו של בעליו אשר פיתח וגידל אותו, ג'סטין מורגן. במהלך ההיסטוריה האמריקאית הוא שימש כסוס מרכבות, השתמשו בו במלחמת האזרחים האמריקאית (בהמשך גם במלחמות שונות מעבר לים), בניית האומנה האמריקאית ועם השנים הוא גם יוצא למדינות שונות באירופה.

הוא נחשב לסוס הלאומי של מסצ'וסטס וכן נעשו עליו סרטים שונים, כולל בדיסני. כמו כן, נכתבו עליו לא מעט ספרי ילדים.

מאפיינים של סוס מורגן

משקל: משקל ממוצע של סוס מורגן הוא 400-500 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של סוס מורגן הוא 145-155 סנטימטר.

תוחלת חיים: 20-30 שנה.

מבנה גוף: חזק, שרירי, רגליים ישרות, עיניים גדולות, אוזניים זקורות, צוואר ארוך.

צבעים: שחור, חום.

מהירות: 32 קמ"ש.

אינטליגנציה: סוס מורגן נחשב לסוס מאוד אינטליגנטי, חכם, הוא יכול לבצע פעולות שונות, יש לו חושים ייחודיים, והוא מעביר את הגנים שלו בצורה מושלמת לצאצאיו.

תכונות אופי של סוס מורגן

סוס מורגן נחשב לסוס מיוחד ויוצא דופן. יש לו הופעה מאוד מרשימה, הוא נחשב לסוס עדין אך בעל אומץ רב, יכול לשרת את הרוכבים עליו בצורות שונות ונחשב לסוס בטוח לרכיבה גם עבור ילדים. הוא חכם, אלגנטי, יש לו כאמור חושים מיוחדים וניתן להשתמש בו לצרכים שונים.

ענפי רכיבה: בעבר כאמור הוא שימש לצורכי מלחמה, ובגלל המבנה הייחודי שלו השתמשו בו גם לצורכי העברת משאות כבדים. כיום משתמשים בו לרכיבה בשטח, הופעות, פעילות ביטחונית, דרסאז', תחרויות רכיבה, רכיבה טיפולית ועוד.

כפי שציינו בתחילת המאמר, לא פעם משתמשים בו לצילומי סרטים מסוגים שונים.

שכיחות בישראל: לא ניתן למצוא סוסי מורגן בחוות רכיבה בישראל.

תזונה וטיפול: יש לספק לו תזונה בריאה ואיכותית, זאת על מנת לשמור על מבנה הגוף המיוחד שלו ועל המראה הייחודי של הסוס לאורך שנים. חשוב להקפיד על תזונה שמכילה את כל המרכיבים החיוניים עבורו.

יש לטפל בו באופן סדיר, לנקות את הפרווה והפרסה שלו, בשביל לשמור על המראה המרשים והמיוחד שלו.

בעיות בריאותיות יוצאות דופן: ישנו אחוז מסוים של סוסי מורגן אשר מתמודדים עם מחלות שרירים שמתפתחות עם הזמן. כמו כן, ישנו אחוז מסוים שמתמודד עם מחלות עיניים. אך לא מדובר בתופעות שכיחות. בעיקרון סוסי מורגן נחשבים סוסים בריאים.

על מנת להקל את עלויות הטיפול בסוסי מורגן, יהיה נכון לרכוש עבורו פוליסת ביטוח לחיות מחמד כך חברת הביטוח תשתתף במימון הטיפול. יהיה נכון גם לרכוש ביטוח צד ג' למקרה של תביעות בגין נזקים לאנשים, סוסים או רכוש, מצד הסוס.

סיכום: כל מי שמחפש סוס ייחודי, אלגנטי, מרשים עם עבר מפואר, ימצא בסוס מורגן את מה שהוא מחפש.

מורגן Morgan Horse

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן