כלבי רועים – 8 כלבי רועים המפורסמים ביותר

במאמר זה נסביר בקצרה מזה כלב רועה ומה התפקיד שלו, וכן נציג דוגמאות של 8 כלבי רועים מפורסמים בעולם שזוכים להצלחה גדולה מזה שנים רבות, הן בתור כלבים ביתיים והן בתור כלבים לרעיית צאן, בקר ובכלל בתור כלבי עבודה.

תוכן עניינים

מהו כלב רועה ומה תפקידו?

אחד מסוגי הכלבים האהובים והפופולאריים ביותר, בקרב משפחות המתגוררות בעיר או ביישובים כפריים, ובוודאי בקרב חקלאים, חוואים, רועי צאן, הם כלבי רועים. הפופולאריות שלהם נובעת מסיבות שונות, בין אם זה בגלל אופי הכלבים, החוכמה והאומץ שלהם, היופי ולא פחות, בגלל התפקיד שהם משמשים.

כלב רועים בתפקידו המקורי, שימש לביצוע מטלות שונות בחווה ובמשק, בראש ובראשונה, תפקידו היה להקפיד על כך שהעדר הצאן והבקר, יצעד בצורה מלוכדת בשטח, כקבוצה, כאשר הכלבים הגנו עליהם מפני טורפים (זאבים, שועלים וכדומה) וכן מפני שודדים או ציידים. הם פעלו בעיקר בעזרת מבט אך גם בעזרת נשיכות (נהגו לנשוך את הכבשים על מנת למנוע מהם ללכת מחוץ לקבוצה).

מעבר לכך, כלב רועים שימש גם בתור בן לוויה עבור בני אדם במסעות, הן באזורים קרובים והן באזורים מרוחקים יותר. חשוב להדגיש בהקשר זה שתי נקודות מהותיות:

הנקודה הראשונה, מעצם היותו בן לוויה, אזי שהיו לו תפקידים שונים, בין אם זה לשאת משאות במשקל שונים ובין אם זה להגן על בעליהם.

הנקודה השנייה, מאחר וכלבי רועים השתתפו במסעות שונים, אז כלבים עברו ממדינות למדינות, כך מצאנו כלבים מהמזרח הרחוק באירופה או כלבים שגדלו במדינות מסוימות, החלו להופיע גם במדינות אחרות. בנוסף זה שימש בסיס להכלאות של גזעים ויצירת גזעים מעורבים שונים.

רשימת של 8 כלבי רועים מפורסמים

להלן רשימת כלבי הרועים הפופולארים ביותר בעולם:
רועה גרמני

רועה גרמני

נחשב לאחד מכלבי הרועים המשמעותיים ביותר להתפתחות סוג זה של כלבים. לא מעט רועים גרמניים נטלו חלק בביותים עם כלבים אחרים. נחשב לכלב מאוד נאמן, חזק, אשר מוכן להילחם עד מוות למען בעליו.

בוסרון

בוסרון

רועה צרפתי ששימש בתור "מנהל החווה". הוא היה נוהג להקפיד שהחיות ינהגו כקבוצה ויעשו את עבודתן. נחשב לכלב מאוד חזק, יפה, ומרשים, הן באופי והן במראה שלו.

רועה הולנדי

רועה הולנדי

למרות שהוא מזכיר במראה שלו כלבי רועים ממדינות אחרות, הרי שיש לו אפיונים מיוחדים שאי אפשר למצוא אצל שום כלב אחר. להבדיל מכלבי רועים אחרים, אפשר למצוא סוגים של רועה הולנדי אשר נבדלים זה מזה בסגנון השיער שלהם.

רועה קווקזי

רועה קווקזי

כלב רואה צאן מאוד חזק אשר מסוגל להגן על העדר מפני זאבים ודובים. יש לו יכולת להסתגל לתנאי מזג אוויר שונים, זאת מאחר והוא גדל בהרי קווקז. נחשב לכלב מאוד חזק, יפה, ויש לו יכולות שמירה שהופכות אותו גם לכלב ביתי פופולארי.

רועה בלגי

רועה בלגי (מילנואה)

ישנם ארבעה סוגים של רועים בלגים, מילנואה הוא אחד מהם ונחשב לפופולארי ביותר. מעבר להיותו כלב רואה צאן וכן כלב שמירה, הוא גם משמש צורכי משטרה, צבא וכוחות ביטחון, עבור איתור וחילוץ אנשים, זיהוי פצצות, חומרים דליקים, סמים ועוד.

בורדר קולי

בורדר קולי

נחשב לאחד הכלבים הפופולאריים ביותר, לא רק בתור כלב רועים אלא גם עבור כלב בית. נחשב לכלב מאוד חכם, אמיץ ויפה. במקור הגיע מסקוטלנד, אך עם הזמן, הגיע גם ליבשת אוסטרליה.

טרוורן

טרוורן

כלב רועים בלגי בעל מראה מיוחד, הפרווה שלו מאוד רכה ונעימה. נחשב לכלב מאוד טריטוריאלי, שיודע להגן על עצמו, על בעליו ועל העדר עליו הוא צריך לשמור.

רועה אוסטרלי

כלב רועים אוסטרלי

כלב רועים מרשים וייחודי במראה ובסגנון, בין היתר בזכות העובדה שיש לו צבע שונה בכל אחד מהעיניים שלו. למרות שהוא נחשב לכלב רועים אוסטרלי, הרי שמקורו כנראה בארצות הברית.

כיצד מגדלים כלב רועה צאן ובקר?

כמעט כל כלב רועה יכול לשמש היום בתור כלב בית וניתן לגדל אותו עם ילדים קטנים וגדולים, ללא שום בעיה. יחד עם זאת, מאחר ומדובר בכלבים שרגילים לשטח ולמרווחים, אזי ההמלצה הוא לגדל אותם בבתים פרטיים עם חצר, לקחת אותם לטיולים ארוכים ולעשות איתם פעילויות גופניות שונות.

כלבים אלו הם כלבים בעלי רמת אינטליגנציה גבוהה והם יכירו לכם תודה אם תאתגרו אותם ותלמדו אותם דברים חדשים לאורך חייהם. 

כלב רועה

לסיכום – כלב רועים, הוא ללא ספק, כלב שכל משפחה תשמח לאמץ ולגדל, חבר נאמן, מסור ואוהב.

כלב רואה צאן ובקר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן