סוס הקני - מדריך הסוסים המלא

סוס הקני

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור סוסים מסוג הקני – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

סוס הקני – מדריך הסוסים המלא:

גובה

150-160 ס"מ

משקל

453 ק"ג בממוצע

תוחלת חיים

20-35 שנים

תוכן עניינים

הקני (Hackney horse), הוא סוס אנגלי אשר מוכר לנו מהמאה ה-17. הוא נוצר באמצעות שילוב של מספר גזעים, כולל סוג נורפלוק (מעיירה בשם זה הוא הגיע) עם השנים הוא הגיע גם למדינות אחרות בעולם, ועל פי הערכות בסוף המאה ה-19 הוא הגיע גם לארצות הברית.

אנחנו מכירים שני סוגים של סוס הקני, פוני וסוס רגיל. הנתונים במאמר זה, מתייחסים לסוס.

מאפיינים של סוס הקני

משקל: משקל ממוצע של סוס הקני הוא 453 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של סוס הקני הוא 150-160 סנטימטר.

תוחלת חיים: 20-35 שנה.

מבנה גוף: חזק, שרירי, נחשב יחסית לסוס כבד, חסון, חזה רחב, צוואר מקושת, ראש קטן.

צבעים: שחור, ערמוני, חום.

אינטליגנציה: סוס הקני נחשב לסוס חכם, אינטליגנטי שיכול לבצע פעולות שונות ללא שום בעיה.

סוס הקני, הוא סוס אצילי בעל מראה מרשים אך גם בעל התנהגות מאוד מרשימה ומכובדת. יש לו קשרים טובים עם הבעלים והרוכבים עליו. הוא מאוד ידידותי ואפשר לעשות בו שימושים לצרכים שונים ומגוונים.

מצד אחד הוא מאוד אוהב לרצות ולציית לבעליו, מצד שני, הוא מאוד עקשן ועלול להיות עצבני. עם זאת, הוא מאוד עדין ומתון. מתאים לרוכבים מנוסים וכן למאמנים עם ניסיון בתחום.

ענפי רכיבה: רכיבה בשטח, רכיבה תחרותית, תצוגה, תחרויות ספורט.

שכיחות בישראל: ניתן למצוא בישראל חוות מסוימות שמחזיקות סוסי הקני.

מצב בריאותי של סוסי הקני

תזונה וטיפול: על מנת לשפר את היכולות ולספק לנו את התזונה הנכונה, יש צורך לתת לו תזונת סוסים מוכרת, כולל קש, תבואה, חציר וכן אוכל סוסים ואוכל מבושל.

מבחינת טיפול, היא שיש לסרק אותו לעיתים תכופות על מנת לנקות את שערו, יש לנקות את הפרסות שלו על מנת שלא יישאר בהן לכלוך שיפריע לו ללכת. חשוב גם לנקות מאחורי האוזניים ובעיניים.

בעיות בריאותיות נפוצות: אין לסוס הקני בעיות בריאותיות יוצאות דופן. הוא נחשב לסוס בריא, חזק וחסון. יחד עם זאת, חשוב לקחת אותו לווטרינר סוסים לבדיקות באופן עקבי.

חשוב גם לעשות ביטוח סוסים על מנת להקל בעלויות של הוצאות הטיפול במשך הזמן. מומלץ גם לרכוש ביטוח צד ג' לסוסים, על מנת שנוכל להגן על עצמנו מפני תביעות של רוכבים, עוברי אורח או כל גורם אחר שעלול להיפגע כתוצאה מההתנהגות שלו.

לסיכום, מדובר בסוס מאוד ייחודי במראה ובאופי שלו. סוס חכם שניתן ללמוד דברים שונים, אך יש לעשות זאת בצורה נכונה ומתאימה ליכולותיו ולצרכים שלנו.

הקני (Hackney horse)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים
דילוג לתוכן