מאו מצרי - מדריך החתולים המלא

מאו מצרי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג מאו מצרי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול מאו מצרי – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

כתום, כסף

תוחלת חיים

13-16 שנים

משקל

3-5 ק"ג

תוכן עניינים

מאו מצרי (Egyptian Mau) הוא חתול מצרי אשר יש הסבורים שמקורותיו בתקופת מצרים הקדומה, אז היו מי שסגדו לו. אפשר למצוא דוגמאות שלו על פסלים מצריים קדומים. הוא נראה לראשונה באירופה בשנות החמישים, והגיע לארצות הברית בשנות השישים.

השם מאו פירושו חתול.

מאפיינים של מאו מצרי

משקל: משקל של מאו מצרי הוא 3-5 ק"ג.

תוחלת חיים: 13-16 שנים.

מבנה גוף: גוף בינוני שרירי, ראש בצורת טריז מעוגל, אוזניים גדולות וזקופות, עיניים גדולות בצורות שקד ובצבע ירוק, זנב באורך בינוני.

פרווה: צפופה ומבריקה.

צבעי פרווה: כתום, כסף.

אינטליגנציה: חתול מצרי נחשב לחכם מאוד, יכול לבצע טריקים שונים, אפשר ללכת איתו ברצועה, והוא מסוגל להביע רגשות ותחושות בצורות שונות.

תכונות אופי של הגזע

חתול מצרי נחשב למלא חיבה, תוסס, נאמן ואהוב. הוא חתול שמתמסר בקלות אך רק לאדם אחד או שניים. מאוד אוהב לטייל, נהנה מתשומת לב, וכאמור הוא נחשב לחתול מאוד חכם. הוא מסתדר בקלות עם אנשים, חתולים וכלבים.

חתול מצרי מוכר בזכות המהירות שלו. הוא מסוגל להגיע למהירות של חמישים קמ"ש, ונחשב לאחד החתולים המהירים ביותר שיש.

גידול: אפשר לגדל חתול מצרי בבית עם חצר, אך עדיף לגדל אותו בדירה, גם בגלל שיש לו יכולות לברוח במהירות וכן הוא נחשב ליעד עבור גנבים. ניתן לגדל אותו בבית עם ילדים ומומלץ להביא לו חבר חתול, אם נעדרים זמן רב מהבית. מומלץ גם לרכוש לו צעצועים ומשחקים שונים.

מצב בריאותי של מאו מצרי

נחשב לחתול חזק, שרירי ובריא מאוד.

טיפוח: יש לו פרווה קצרה ולכן הוא לא זקוק לשגרת טיפוח יוצאת דופן. אם מוציאים אותו מחוץ לבית לטיולים ארוכים, רצוי לוודא אחרי כל טיול שהפרווה נקייה וכן לוודא שאין עליה פרעושים.

תזונה: יש לספק לו אוכל חתולים בריא וטעים, פעמיים ביום.

לסיכום, מדובר בגזע חתולים מאוד מיוחד, הן במראה, והן באופי. הוא יכול להתאים לכל בית, לכל משפחה, בין אם מדובר בבית עם ילדים קטנים או גדולים.

חתול מאו מצרי (Egyptian Mau)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן