מנקס - מדריך החתולים המלא

מנקס

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג מנקס – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול מנקס – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

חום, שחור, לבנדר

תוחלת חיים

8-14 שנים

משקל

4-5.5 ק"ג

תוכן עניינים

מנקס (Manx cat) הוא חתול אשר על פי האגדות, הגיע מהמזרח הרחוק לאי מאן השוהה בין אנגליה לאירלנד, במאה ה-16. מוטציה גנטית אשר מוטבעת בו, גרמה לו לאבד את זנבו, ומאחר והאי בו הוא התיישב מבודד, אז הוא לא התערבב עם חתולים אחרים, מה שגרם לכך שהוא נשאר ללא זנב.

מאפיינים של מנקס

משקל: משקל ממוצע של חתול מנקס הוא 4-5.5 ק"ג.

תוחלת חיים: 8-14 שנים.

מבנה גוף: מבנה בינוני, שרירי, ראש עגול, אוזניים בינוניות, עיניים עגולות וגדולות, רגליים קדמיות ארוכות מהאחוריות, חסר זנב.

פרווה: ארוכה וכפולה, יכולה להיות גם קצרה.

צבעי פרווה: חום, שחור, לבנדר.

אינטליגנציה: נחשב לחתול חכם, צייד, מסוגל להגן על ביתו ומשפחתו.

תכונות אופי של הגזע

חתול מנקס ידוע בזכות האנרגטיות שלו, וכן בזכות העובדה שהוא חתול מאוד נאמן ומסור לבעליו ולמשפחתו. הוא מסוגל לעקוב אחר בעליו מחדר לחדר וללכת בעקבותיו. הנאמנות והמסירות שלו באים גם לידי ביטוי בכך שהוא מסוגל לשמור על הבית שלהם. הוא מאוד אוהב את הנוחות של הבית ולא ימהרו לחפש דברים בחוץ. הוא גם מאוד אוהב שקט ומתקשה להתמודד במקומות רועשים.

גידול: כאמור, הוא יעדיף לגדול בדירה ולא בבית עם חצר, מספיק לו לשבת ליד החלון ולהתבונן דרכו מה קורה בחוץ. מאחר והוא מאוד אוהב שקט, אז הוא צריך להתרגל לנוכחות של ילדים מגיל צעיר, אחרת הוא לא יסתדר איתם. הוא גם לא ממהר להסתדר עם כלבים וחתולים אחרים, מאותה סיבה בדיוק.

מצב בריאותי של חתול מנקס

מנקס נחשב לחתול בריא שאיננו מתמודד עם בעיות בריאותיות, אף על פי שיש לו מוטציה גנטית שמונעת ממנו לגדל זנב.

טיפוח: שגרת טיפוח של חתולי מנקס אמורה להיות מותאמת על פי עובי הפרווה שלהם. ישנם חתולים עם פרווה קצרה ואז מספיק להבריש אותה פעם בשבוע, לעומת זאת, ישנם חתולים עם פרווה ארוכה ואז צריך להבריש בתדירות גבוהה יותר בשביל למנוע שיער מת והופעה של פרעושים.

תזונה: יש לספק לו תזונה בריאה, מזון חתול איכותי, פעמיים ביום.

לסיכום, חתול מנקס, הוא גזע חתול ייחודי, הן במראה שלו והן באופי. חתול חכם, נאמן ומסור. כל מי שיבחר לאמץ אותו ייהנה ממנו. אם מאמצים אותו מגיל קטן ודואגים להיכרות נכונה עם הילדים במשפחה וכן עם חיות מחמד אחרות, הוא יכול להסתדר איתם וכולם ייהנו מכך.

מנקס (Manx cat)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן