אוריינטלי קצר שיער - מדריך החתולים המלא

אוריינטלי קצר שיער

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג אוריינטלי קצר שיער – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול אוריינטלי – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

לבן, שחור, מנומר

תוחלת חיים

12-15 שנים

משקל

4-7 ק"ג

תוכן עניינים

אוריינטל (Oriental Shorthair) מוכר גם בשם "אוריינטלי קצר שיער", הוא חתול בית אשר מקורו בתאילנד, ונחשב במובנים רבים לקרוב משפחתו של החתול הסיאמי, שהגיע גם הוא משם. במקור הוא אכן פותח על בסיס הגזע של חתול סיאמי, אך עבר הכלאות שונות במהלך השנים. כך הוא קיבל את המראה הנוכחי שלו כיום.

מאפיינים של אוריינטל

משקל: משקל ממוצע של חתול אוריינטל הוא 4-7 ק"ג.

תוחלת חיים: 12-15 שנים.

מבנה גוף: מבנה בינוני רזה, רגליים דקות וארוכות, אוזניים גדולות באופן יחסי לגוף שלו, פנים מאוד עדינות, זנב ארוך.

פרווה: קצרה ודקה.

צבעי פרווה: לבן, שחור, מנומר.

אינטליגנציה: חתול מאוד חכם, סקרן, רוצה כל הזמן לדעת מה קורה סביו ולהכיר דברים חדשים, ונוטים ל"דבר" עם הסביבה, בין אם מדובר בבני אדם ובין אם מדובר בחתולים אחרים.

תכונות אופי של הגזע

מדובר בחתולים שמאוד אוהבים חברה, הם זקוקים לה ולא יכולים להישאר לבד בבית. הם מרגישים חלק מהמשפחה ורוצים כל הזמן להשתתף בפעילויות משפחתיות שונות ולשחק עם בני המשפחה.

כאמור, מדובר בגזע מאוד חכם ונבון, אשר מרגיש בנוכחות אנשים אחרים, וימהרו לפתח איתם קשרי ידידות. הם מאוד אוהבים לשחק עם צעצועים ואמצעים שונים. מוטב לא להשאיר אותם לבד הרבה זמן וגם לא לאפשר להם להסתובב לבד בשטח, מאחר והם מאוד סקרנים, אז זה עלול להוביל למצב שהם יילכו לאיבוד.

גידול: ניתן לגדל אותו בדירה ובבית עם חצר, אך רצוי לשמור עליהם בתוך הבית, על מנת שלא ייעלמו. כאמור, הם מאוד לא אוהבים להישאר לבד, לכן אם אתם עובדים שעות ממושכות מחוץ לבית, אז מוטב לחשוב שנית האם משתלם לכם לאמץ חתול אוריינטל או להביא חתול נוסף שיארח לו חברה. כמו כן, אפשר לבחון אופציה להביא כלב, אך רצוי לערוך ביניהם היכרות מוקדמת.

מצב בריאותי של חתול אוריינטל

מדובר בחתול בריא שאיננו מתמודד עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן.

טיפוח: מדובר בחתול עם פרווה קצרה, ולכן אין צורך להשקיע זמן רב בטיפוחו. הוא עושה זאת בעצמו. אפשר לעזור לו באמצעות הברשה עם כפפה דקה ורכה.

תזונה: ניתן להשתמש במרכיבי תזונה בריאים שונים, פעמיים ביום, על מנת לספק לו את מה שהוא צריך.

לסיכום: אם אתם מחפשים, גזע חתולים חמוד, חכם, חתול שתמיד ישמח להיות חלק מהמשפחה שלכם ותמיד ייהנה בחברתכם, אין ספק שחתול אוריינטל יכול להתאים לכם.

אוריינטל (Oriental Shorthair)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן