בריטי קצר שיער - מדריך החתולים המלא

בריטי קצר שיער

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג בריטי קצר שיער – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול בריטי קצר שיער – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

מגוון צבעים

תוחלת חיים

14-20 שנים

משקל

3-7.5 ק"ג

תוכן עניינים

בריטי קצר שיער (British Shorthair) הוא חתול ביתי אשר מקורו בבריטניה, זאת על אף שישנן טענות שהגזע קיים כבר מאות שנים, עוד מימי רומא העתיקה, הרי שהתיעוד הראשוני לקיומו, הוא בבריטניה בתחילת המאה העשרים. ככל הנראה, הוא נוצר כתוצאה מהכלאות והרבייה עם סוגים שונים של חתולים, בין היתר כאלה שהובאו לבריטניה במסגרת מסחר עם רומא בתקופה העתיקה.

מאפיינים של חתול בריטי קצר שיער

משקל:

משקל ממוצע של הזכר הוא 4-7.5 ק"ג.

משקל ממוצע של הנקבה הוא 3-5.5 ק"ג.

תוחלת חיים: 14-20 שנים.

מבנה גוף: חתול שרירי, חזק, מראה יפה ומרשים, פנים עגולות, עיניים גדולות בצבע כתום, רגליים קצרות.

פרווה: קצרה ומבריקה.

צבעי פרווה: מגוון צבעים כולל שחור, לבן, כחול, כסוף, זהוב ועוד.

אינטליגנציה: נחשב חתול חכם ולראיה, נהוג להשתמש בו לצורך סרטים ופרסומות, מאחר וקל מאוד לאלף אותו והוא מבצע פקודות שונות שנותנים לו. הוא יכול להסתדר לבד, ואין לו שום בעיה לחיות חיים עצמאים. יחד עם זאת, הוא לא חתול סקרן ולא ינסה לברוח או לשוטט הרחק מהבית.

תכונות אופי של הגזע

חתול בריטי קצר שיער נחשב לחתול מאוד מסור ונאמן לבעליו זאת אחרי שהוא מתגבר על חשדנות בהתחלת הקשר. הוא מאוד חכם ונוח לגידול וטיפול, מודע לנעשה סביבו ויכול להיות עצמאי במהלך היום, למרות שהוא אוהב חברה ונהנה מאוד לשחק עם בעליו.

אין לו בעיה להסתדר עם אנשים, כולל עם ילדים, וכן עם כלבים וחתולים אחרים. מדובר בחתול מאוד ביתי שאוהב לשבת על הספה ולא נהנה מטיולים ארוכים מדי.

כאמור, הוא מאוד עצמאי ואוהב חופש, הוא איננו תלותי ואיננו דורש טיפול תובעני אך מצד שני, הוא גם אוהב תשומת לב ומחפש חום ואהבה, זאת למרות שהוא פחות נהנה כשמחזיקים אותו בידיים

גידול: מוטב לגדל אותו בדירה ולא בבית עם חצר, מאחר וזו מקום הרבה יותר מתאים עבורו. כאמור, הוא יכול לגדול בסביבה של ילדים, כלבים וחתולים אחרים. יש לספק לו תשומת לב, חום ואהבה, והגידול שלו הוא יחסית פשוט. מדובר בחתול שקט שלא יפריע לכם או לשכנים.

מצב בריאות של חתול בריטי קצר שיער

חתול בריטי נחשב לחתול חזק ובריא, איננו מתמודד עם בעיות גנטיות או אחרות.

טיפוח: כמו שציינו, מדובר על חתול שאיננו דורש טיפול וגידול תובעני. יש לו פרווה קצרה, אז לא צריך לטפח אותו בצורה יוצאת דופן. מה עוד שהוא בעצמו נוהג ללקק את הפרווה, ולהסיר מעצמו לכלוך ושיער שנושר.

אך כן רצוי מאוד לסרק אותו פעם בשבוע בשביל למנוע היווצרות של כדורי שיער אשר הוא עלול לבלוע בטעות.

תזונה: יש לספק לו מזון בריא, לפחות פעמיים ביום.

לסיכום: מדובר על אחד מגזעי החתולים המרשימים ביותר, הן מבחינת היופי והן מבחינת האופי. חתול בריטי יכול להתאים לכל בית, בין אם מדובר בבית עם ילדים קטנים או גדולים. מדובר בחתול נאמן ומסור שכל משפחה תשמח להתברך בו, לגדל, לטפל, וליהנות ממנו לאורך זמן ממושך.

חתול בריטי קצר שיער (British Shorthair)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן