חתול פרסי - מדריך החתולים המלא

חתול פרסי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג חתול פרסי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול פרסי – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

מגוון

תוחלת חיים

10-17 שנים

משקל

4-5.5 ק"ג

תוכן עניינים

חתול פרסי (Persian cat) אשר נקרא גם "חתול ארוך שיער" הוא חתול ביתי, אשר נחשב לאחד הגזעים הנפוצים והפופולאריים ביותר שישנם. מקורו בפרס ובמדינות אסיה התיכונה. הוא מוכר כבר מהמאה השש עשרה, אז הוא הגיע לאירופה בעזרת דיפלומטים שייבאו אותו מפרס.

ישנן הערכות שהאבות המקוריים של חתולים פרסיים, הם חתולים אנגורים מטורקיה, לעומת זאת, ישנן גם הערכות הפוכות, קרי שחתולים פרסיים הם האבות של חתולים אנגוריים.

מאפיינים של חתול פרסי

משקל: משקל ממוצע של חתול פרסי 4-5.5 ק"ג.

תוחלת חיים: 10-17 שנים.

מבנה גוף: מבנה בינוני, רחב, ראש גדול, עיניים גדולות ועגולות בעלות צבע ירוק, זהב או חום, אוזניים קטנות, זנב קצר, אף קצר, מראה פנים מאוד נעים.

פרווה: ארוכה, רכה, ומבריקה. מבודדת ושומרת בתנאי מזג אוויר שונים.

צבעי פרווה: אין צבע אחיד, ישנם שמונים גוונים של צבעים לחתול פרסי.

אינטליגנציה: חתול חכם, אוהב ויודע לשחק במשחקים שונים. לא נחשב לחתול סקרן כמו חתולים אחרים.

תכונות אופי של הגזע

חתולים פרסיים נחשבים לחתולים ביתיים, אוהבים ואהובים, רגועים ושלווים. אומנם הוא אוהב לשחק, אך הוא מאוד לא אנרגטי ולא נוהג להתרוצץ ממקום למקום. מאחר וחוסר פעילות יכולה להשפיע עליו מבחינה בריאותית, חשוב כן לגרום לו לשחק ולשחרר אנרגיות.

הוא מאוד נאמן ומסור לבעליו, אוהב מאוד ליטופים ולהתכרבל במקומות שונים, יודע לבטא חיבה, ונחשב שותף נאמן לכל מי שבוחר לאמץ אותו.

גידול: אפשר לגדל אותו בדירה ובבית עם חצר. אין שום בעיה לגדל אותו בבית עם ילדים קטנים, גדולים, וכן עם חיות מחמד שונות, כל עוד הן רגועות ולא מלחיצות אותו. חתול פרסי יכול להסתדר לבד, ואין לו שום בעיה לגדול בתור חתול יחיד. הוא אידיאלי עבור מי שמעוניין לגדל חתול אך לא נמצא בבית כל הזמן.

מצב בריאותי של חתול פרסי

חתול פרסי לא מתמודד עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן, עם זאת, הוא נוטה לדמוע ולכן יש לנקות את עיניו לעיתים תכופות, וכאמור, רצוי להקפיד על כך שיעשה פעילות גופנית, אחרת זה עלול להשפיע על מצבו הבריאותי, בטווח הארוך.

למרות זאת, מומלץ לרכוש עבורו פוליסת ביטוח לחיות מחמד על מנת שתוכלו להגן על עצמכם במקרים של הוצאות רפואיות לא צפויות.

טיפוח: מאחר ולחתול פרסי יש פרווה יפה ומרשימה, חשוב מאוד להשקיע בטיפוח שלה. יש לסרק אותו מדי יום בשביל למנוע קשרים וכן רצוי לספר אותו מעת לעת, בשביל לאפשר לשיער לגדול, וכן זה יעזור לו להתנהל בימי קיץ חמים. חשוב גם להקפיד על כך שיהיה נקי, בפרט אחרי שהוא עושה את צרכיו בארגז החול, אחרת הצואה עלולה להידבק למקומות שונים בגופו.

תזונה: יש להקפיד על תזונה בריאה ומדודה על מנת שלא יעלה במשקל.

לסיכום, לא במקרה חתול פרסי הוא אחד החתולים הפופולאריים והאהובים ביותר שיש. היופי, האופי, החוכמה, המסירות והנאמנות, הופכים אותו לחתול שיכול להתאים לכל בית ולכל משפחה, וכל אחד שיבחר לאמץ אותו ייהנה ממנו.

חתול פרסי (Persian cat)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן