מיין קון - מדריך החתולים המלא

מיין קון

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג מיין קון – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול מיין קון – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

לבן, שוקולד, לילך, קינמון

תוחלת חיים

12 שנים ומעלה

משקל

4-7 ק"ג

תוכן עניינים

מיין קון (Maine Coon) הוא חתול ביתי שמקורו במדינת מיין בארצות הברית ומכאן שמו. מדובר בהכלאה של חתול ביתי, חתול קצר שיער וחתוך ארוך שיער של מתיישבים וסוחרים אמריקאיים. בזכותו העובדה שהוא הצליח לשרוד את תנאי החורף הקשים במדינה וכן בזכות אופיו הנעים, הוא זכה לתואר "הענק העדין".

במהלך השנים נקשרו אליו לא מעט אגדות, אחת מהן טוענת שמדובר בצאצאים של המלכה מרי אנטואנט.

מאפיינים של מיין קון

משקל:

משקל ממוצע של זכר הוא 5.5-7 ק"ג.

משקל ממוצע של נקבה הוא 4-6 ק"ג.

תוחלת חיים: 12 שנים (חתולים שגדלים בתנאים טובים, יכולים לחיות הרבה יותר).

מבנה גוף: חתול גדול, שרירי, מוצק. אוזניים גדולות, רגליים מוצקות, עיניים גדולות ועגולות בצבע ירוק או זהב, זנב ארוך.

פרווה: עשירה ושופעת. פרווה תחתונה רכה, פרווה עליונה קשה.

צבעי פרווה: לבן, שוקולד, לילך, קינמון.

אינטליגנציה: נחשב לחתול מאוד חכם, מסוגל לשחק במשחקים שונים, יש לו אופי של צייד ובמקור שימש בתור צייד של עכברים ומכרסמים אחרים.

תכונות אופי של הגזע

חתול מיין קון נחשב, כאמור, לבעל אופי מאוד נינוח, עדין, ידידותי ואהוב על הסביבה. הוא נהנה מאוד לשחק ולהיות בחברתם של אנשים, אך הוא גם נהנה מאוד לנמנם במהלך היום ולישון במשך שעות ארוכות.

מיין קון מאוד אוהב לשחק, בפרט בלוחות גירוד ומשחקי חכה ומשחקי טיפוס. כמו כן, הוא מאוד אוהב מים. הוא ישמח לפתוח כל ברז ולהיכנס לכל שלולית אפשרית. מאחר ובעברם חתולי מיין קון ידעו להסתדר בתנאים מאוד קשים, אז גם היום אפשר למצוא אותם ישנים במקומות דחוסים, צפופים ואין להם בעיה להסתדר בתנאי מזג אוויר קיצוניים.

גידול: ניתן לגדל אותו בדירה וכן בבית עם חצר. כאמור, מיין קון יכול להסתדר בכל מקום, גם אם מדובר בבית צפוף וקטן, הוא ידע למצוא את המקום שלו. ניתן לגדל אותו בבית עם ילדים קטנים וגדולים וכן עם כלבים וחתולים אחרים.

מצב בריאותי של חתול מייקון

חתול מייקון מוכר כחתול מאוד שרירי, מוצק ובריא. יחד עם זאת, יש לו נטייה לעלות במשקל ולהתמודד עם עודף משקל לכן חשוב להקפיד על משטר תזונה נכון עבורו.

טיפוח: מאחר ויש לחתול מיין קון פרווה עשירה ומיוחדת הבנויה משתי שכבות, יש להקפיד על שגרת טיפוח קבועה. יש להבריש את הפרווה שלו פעמיים בשבוע, לנקות ולהבריק אותה.

תזונה: כאמור, חול מיין קון עלול להתמודד עם השמנת יתר ולכן חשוב מאוד להקפיד על תזונה קבועה, בריאה ומדודה. אוכל של חתולים פעמיים ביום.

לסיכום, מדובר בחתול מאוד מיוחד ומרשים, במראה ובהתנהגות שלו. הוא יכול להיות מתנה נהדרת לכל בית ולכל משפחה, בכל מקום.

מיין קון (Maine Coon)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן