חתול מנצ'קין - מדריך החתולים המלא

חתול מנצ'קין

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג מנצ'קין – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול מנצ'קין – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

לבן, אפור, חום

תוחלת חיים

13-15 שנים

משקל

2-4 ק"ג

תוכן עניינים

מנצ'קין (Munchkin cat) הוא חתול ביתי אשר מקורו באנגליה בשנות השלושים, אך בעקבות מלחמת העולם השנייה, רובם נהרגו, ונשארו מעטי מעט ממנו. בשנות השמונים בלואיזיאנה ארצות הברית, המליטה חתול מגזע זה, וכך הוא גדל והפך להיות נפוץ.

צריך לציין, לא כל ארגוני החתולים מכירים בגזע זה, שכן הטענה היא שהם מתמודדים עם מוטציה מיוחדת שגורמת להם להיראות שונים (רגליים קצרות).

שמו לקוח מתוך הספר הקוסם מארץ עוץ.

מאפיינים של חתול מנצ'קין

משקל: משקל ממוצע של חתול מנצ'קין הוא 2-4 ק"ג.

תוחלת חיים: 13-15 שנים.

מבנה גוף: חתול מנצ'קין הוא בעל מבנה גוף בינוני, ארוך, רגליים קצרות, עיניים בצורת שקד ואוזניים משולשות.

פרווה: ישנם חתולי מנצ'קין עם פרווה קצרה וישנם כאלה עם פרווה ארוכה.

צבעי פרווה: לבן, אפור, חום.

אינטליגנציה: נחשב לחתול חכם וסקרן, מסוגל לצוד דברים, ומאוד תקשורתי עם הסביבה. יש לו יכולת "לאסוף" משחקים ולשחק בהם מתי שהוא רוצה.

תכונות אופי של הגזע

חתול מאוד ידידותי, יש לו הרבה ביטחון עצמי, מאוד מסור ונאמן, אוהב מאוד את בעליו ומשפחתו, נהנה שמלטפים אותו או להתכרבל עם אנשים, ומסתדר עם כלבים וחתולים אחרים . אוהב לשחק, יש לו יכולת ציד מפותחות, למרות רגליו הקצרות הוא מאוד מהיר ומטפס גבוה ומהר. הוא מתקשה לקפוץ ממקומות גבוהים, אך ידע למצוא את הדרך כיצד לרדת מהמקומות אליהם הוא טיפס.

גידול: אין בעיה לגדל אותו בבית עם חצר או בדירה. הוא יכול להסתדר בכל מקום. ניתן לגדל אותו בבית עם ילדים קטנים, וכאמור גם עם כלבים וחתולים אחרים.

מצב בריאותי של חתול מנצ'קין

מלבד העובדה שהוא מתמודד עם מוטציה שגורמת לרגליו להיות קצרות, מה שיכול להשפיע על ההתנהלות שלו, מדובר בחתול בריא וחזק בסך הכל.

טיפוח: אין צורך להשקיע הרבה זמן ומשאבים בשגרת הטיפוח שלו, חשוב להבריש את הפרווה שלו מעת לעת על מנת לשמור עליה נקייה ומבריקה.

תזונה: יש להקפיד על תזונה בריאה בכמות מדודה. בתחילה יש לספק לו תזונה 3 פעמים ביום ולאחר מכן פעמיים ביום.

לסיכום: למרות העובדה שיש לו רגליים קצרות, מה שמונע ממנו לבצע פעולות מסוימות שאנחנו רגילים למצוא אצל חתולים, הרי שחתול מנצ'קין, הוא מאוד מיוחד, ידידותי, מסור ונאמן. כל משפחה שתאמץ אותו תזכה ותהנה ממנו. הוא מסתדר נהדר עם ילדים, כלבים וכאמור גם עם חתולים אחרים.

מנצ'קין (Munchkin cat)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן