חתול בירמן - מדריך החתולים המלא

חתול בירמן

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג בירמני – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול בירמן – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

מגוון רחב של צבעים

תוחלת חיים

12-16 שנים

משקל

3-7 ק"ג

תוכן עניינים

בירמני (birman) הוא חתול שמקורו במנזרים בצפון בורמה, והגיע לאירופה בעזרתם של שני מערביים אשר עזרו לנזירים המקומיים. אחרי מלחמת העולם השנייה הגזע כמעט הוכחד באירופה, ורק בזכות הכלאות עם חתולים מגזעים אחרים, הוא חזר להיות גזע נפוץ ופופולארי ביבשת.

במקור, היתה אמונה שאותם חתולים נשאו את נשמתם של נזירים איתם הם חיו במנזרים.

מאפיינים של חתול בירמני

משקל:

משקל ממוצע של זכר הוא 4.5-7 ק"ג.

משקל ממוצע של נקבה הוא 3-5 ק"ג.

תוחלת חיים: 12-16 שנים.

מבנה גוף: מוצק, שרירי, ראש עגול, עיניים בצבע כחול עמוק, כפות רגליים לבנות.

פרווה: ארוכה עם מגע עדין ונעים.

אינטליגנציה: נחשב לחתול מאוד חכם, סקרן, פעיל, מסוגל לשחק בהרבה מאוד משחקים, לבד ועם בני אדם. ניתן להרגיל אותו ללכת עם רצועה.

תכונות אופי של הגזע

חתול בירמן הוא אחד החתולים הכי נוחים וקלים שאפשר למצוא. הוא חתול עדין, יודע לאהוב ולהעריך אהבה ותשומת לב. קשור מאוד לבעליו, מסתדר עם כולם כולל עם אורחים, ונוטה אפילו לחכות להם ליד הדלת, דבר שאיננו אופייני לחתולים. הוא מאוד סתגלן, אמיץ, אך יחד עם זאת, עדיף לא לשחרר אותו בחוץ, שכן אז עלולות לארוב לו סכנות שהוא איננו מודע אליהן.

גידול: ניתן לגדל חתול בירמן בדירה, עדיף מאשר בית עם חצר, מאחר והוא לא תמיד יודע כיצד להתנהג כשהוא לבד במקומות פתוחים. אין שום בעיה לגדל אותו עם ילדים, כלבים וחתולים אחרים.

מצב בריאותי של חתול בירמני

בעיקרון, חתול בירמני נחשב לחתול בריא, אך בגלל שהוא נוצר דרך הכלאות שונות, ייתכן והמטען הגנטי שלו יביא לכך שהוא יצטרך להתמודד עם מחלות שונות.

טיפוח: יש לו פרווה ארוכה ולכן צריך להקפיד על הטיפוח שלה. הוא מנשיר שיער פעמיים בשנה, אביב וסתיו. יש גם להקפיד על ניקוי אוזניים על מנת שלא ימצא את עצמו עם דלקות באופן תדיר.

תזונה: יש לספק לו תזונה עם מרכיבים בריאים, פעמיים ביום.

לסיכום: חתול בירמני, כפי שציינו, הוא חתול מאוד נוח, שכל משפחה תשמח לאמץ. הוא נאמן, ידידותי, חברותי, חכם, מסתדר עם כולם ויודע להחזיר אהבה.

בירמני (birman)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן