ספינקס - מדריך החתולים המלא

ספינקס

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג ספינקס – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול ספינקס – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

צבע עור

תוחלת חיים

9-15 שנים

משקל

3.5-5 ק"ג

תוכן עניינים

ספינקס (Sphynx cat), הוא חתול שמקורו בקנדה שם הוא פותח בשנות השישים, בצורה מיוחדת ללא שיער, מה שהכניס אותו לקבוצה של חתולים ללא פרווה. במהלך השנים הוא מצא את מקומו בתרבות הפופ בזכות דמויות שונות אשר כיכבו בתוכניות טלוויזיה ובסרטי קולנוע, דוגמא חברים ואוסטין פאוארס.

מאפיינים של חתול ספינקס

משקל: משקל ממוצע של חתול ספינקס הוא 3.5-5 ק"ג.

תוחלת חיים: 9-15 שנים.

מבנה גוף: מבנה בינוני, שרירי וחזק, אוזניים גדולות, עיניים עגולות בצבעים לא ייחודים, בטן עגולה. מזכיר במראה שלו חתול מיצרי קלאסי.

פרווה: אין לחתול ספינקס פרווה. ולכן הוא מוכר בתור חתול קירח. במקום צבע פרווה, יש לו צבע עור מגוון.

אינטליגנציה: ספינקס נחשב לחתול חכם, סקרן, נהנה לטפס על מקומות גבוהים, ואוהב לשחק במשחקים שונים.

תכונות אופי של הגזע

חתולי ספניקס נחשבים לחתולים מאוד חברותיים, ידידותיים ושופע חיבה. המראה שלהם מלמד עד כמה הם ידידותיים וחברותיים. הם מאוד אוהבים לשחק ולהשתתף בפעילויות שונות. הם זקוקים לחום, ולכן הם יחפשו כל דרך יצירתית לחמם את הגוף שלהם, כולל מתחת לשמיכה או בחיק בעליהם. נחשבים לחתולים מסורים ונאמנים, אשר מתקשים להיות לבד.

גידול: אפשר לגדל אותם בדירה ובבית עם חצר, למרות שהם יעדיפו לשהות בבית בגלל תנאי החום במקום. צריך לזכור, מאחר ואין להם פרווה, אז הם יתקשו יותר להיות במקומות קרים. אפשר לגדל אותם עם ילדים וחיות מחמד אחרות.

מצב בריאותי של חתול ספינקס

חתולי ספינקס נחשבים לחתולים מאוד בריאים, אין להם בעיות בריאותיות יוצאות דופן. עם זאת, מאחר ואין להם פרווה, ייתכן מאוד שהם יתמודדו עם דלקות וזיהומים בעור, באופן יותר שכיח מחתולים אחרים.

חשוב להבהיר, למרות שאין לו פרווה, לא מדובר בחתול היפואלרגני עבור אנשים שמתמודדים עם אלרגיות מחתולים. מאחר ולא הפרווה יוצרת בהכרח את האלרגיה, כמו החלבון שהחתול מייצר ברוק שלו.

טיפוח: אומנם אין צורך לסרק ולהבריש אותם, אך כן חשוב לנקות את העור שלהם, מאחר והוא יכול להתמלא בלכלוך, וכן בזיעה טבעית. לכן יש לרחוץ אותם לפחות פעם בשבוע. כמו כן, רצוי להגן על העור שלהם מפני כוויות ועקיצות, בין אם זה באמצעות קרם הגנה ובין אם זה באמצעות ביגוד מתאים.

תזונה: חתולי ספינקס ידועים בכך שיש להם תיאבון בריא ויכולת חילוף חומרים טוב. לכן חשוב לתת להם מזון בריא בלבד.

לסיכום, המראה והאופי המיוחד שלהם, הופך חתולי ספינקס לאהובים ומקובלים בכל בית ואצל כל משפחה. כל מי שיבחר לאמץ אותם, ייהנה מהם, ללא צל של ספק.

חתול ספינקס (Sphynx cat)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן