אקזוטי קצר שיער - מדריך החתולים המלא

חתול אקזוטי קצר שיער

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור חתולים מסוג אקזוטי קצר שיער – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו וטיפים לגידול הגזע.

חתול אקזוטי קצר שיער – מדריך החתולים המלא:

צבע פרווה

אפור, חום, כחלחל

תוחלת חיים

12-15 שנים

משקל

4.5-5.5 ק"ג

תוכן עניינים

אקזוטי קצר שיער (Exotic Shorthair) הוא חתול שפותח בארצות הברית באמצע המאה העשרים, מתוך כוונה ליצר גזע של חתול פרסי שאיננו זקוק להרבה זמן טיפוח. זו הסיבה שהוא דומה לו במאפיינים רבים, יותר מבחינת תכונות אופי ופחות מבחינה חיצונית.

מאפיינים של אקזוטי קצר שיער

משקל: משקל ממוצע של חתול אקזוטי קצר שיער הוא 4.5-5.5 ק"ג.

תוחלת חיים: 12-15 שנים.

מבנה גוף: מבנה בינוני או גדול, חזה רחב, רגליים קצרות, זנב קצר, אוזניים קטנות ועיניים גדולות, עגולות.

פרווה: בינונית, צפופה.

צבעי פרווה: אפור, חום, כחלחל.

אינטליגנציה: חתול מאוד סקרן, תמיד רוצה לגלות ולדעת דברים, נהנה לעקוב אחרי הסביבה ובפרט אחרי בעליו.

תכונות אופי של החתול

מדובר בגזע של חתולים מאוד עדין, אוהב ואהוב, סקרן, ושובב. הוא חתול מאוד נוח אשר נהנה מחברת בני אדם, וכן מחברתם של חתולים אחרים. הוא נהנה לשחק ויכול לעשות זאת במשך שעות עד שהוא מתעייף. הוא נהנה כאמור מחברתם של בני אדם, אך אין לו גם שום בעיה להיות לבד, הוא ידע להעסיק את עצמו.

גידול: אפשר לגדל חתול אקזוטי קצר שיער בדירה וגם בבית עם חצר למרות שהוא לא זקוק למרחבים גדולים. אין בעיה שהוא יגדל בסביבה של ילדים קטנים וגדולים, וכאמור גם עם חיות מחמד אחרות, כלבים וחתולים. כמו שציינו, ניתן להשאיר אותו לבד בבית מבלי לחשוש שהוא יהרוס אותו. יחד עם זאת, רצוי לספק לו צעצועים ומשחקים.

מצב בריאותי של הגזע

בעיקרון מדובר על חתול בריא, אך הוא עלול לשאת מחלות גנטיות שונות של חתולים פרסיים. בין היתר הוא עלול להתמודד עם בעיות נשימה, בעיות שיניים ועיניים, וכן מנטייה לעלות במשקל. לאור הסיבות הללו, מומלץ ביותר לרכוש עבורם פוליסת ביטוח בריאות לחתולים אשר תוכל לסייע לכם במקרה של הוצאות רפואיות גבוהות אצל הווטרינר.

טיפוח: מאחר והפרווה שלו היא קצרה יחסית, אז הוא לא דורש טיפול משמעותי. במקור, הוא נוצר מתוך הכלאה בכוונה לייצר חתול פרסי שאיננו דורש טיפול מעמיק. לכן, כל מה שנדרש זה לסרק אותו בצורה פשוטה, בין היתר בשביל למנוע נשירה וכן  מצב בו הוא עלול לבלוע את השיער שלו.

תזונה: יש לספק לחתול אקזוטי קצר שיער אוכל חתולים אשר מכיל את כל המרכיבים החיוניים עבורו

לסיכום: מדובר בחתול מאוד נוח, פשוט ונעים. הוא יכול להתאים לכל בית ויכול להסתדר עם כל אחד. כל מי שיש לו ילדים ורוצה להביא להם חתול, אין ספק שחתול אקזוטי יכול להתאים להם.

 

אקזוטי קצר שיער (Exotic Shorthair)

שתפו את עמוד זה 🙂

תנו לנו לייק:

מידע רלוונטי:

ביטוח חתולים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן